Air mail
4060
Fi.15a

1915 17.II Przemyśl - Kraków XII lot z oblężonego Przemyśla, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); na odwrocie tekst pisany przez różne osoby - 3 osobne listy; karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla.

600 PLN
4061
Fi.28b
Mi.210, 202, 203&nbs

1918 Budapeszt - Wiedeń - Kraków - Lwów, list lotniczy wysłany 7.VII - dzień po otwarciu linii komunikacyjnej na jej przedłużeniu, z Budapesztu do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
4062

Mi.225-227x

100 PLN
4063
Fi.39

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", cięta nalepka okolicznościowa z okazji próbnego pierwszego lotu pocztowego, bardzo rzadka, fotoatest Korszeń.

500 PLN
4064Fi.48b

1926 AEROLOT, I lot Kraków - Warszawa, którym 1.X przesłano zaledwie 60 sztuk korespondencji; koperta z wydrukowanym dodatkowym tekstem "Pierwszy lot pocztowy Kraków - Łódź - Warszawa/ (Premier vol postal Cracowie - Lodz - Warszawa), kasownik odbiorczy na odwrocie, gwarancja Vaumund PP.

600 PLN
4065

1926 list z lotu na trasie Warszawa - Praga - Wiedeń, brak jednego znaczka.

100 PLN
4066

1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, kasownik tranzytowy Wiedeń i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
4067

1927 list z lotu Warszawa - Paryż - Casablanka - Dakar opłacony znaczkami polskimi i francuskimi, podniszczona koperta.

900 PLN
4068

1928 list lotniczy wysłany 29.VI z Lublińca, adresowany do Kurytyby w Brazylii, kasownik odbiorczy 16.VII; regularną komunikację z Ameryką Południową uruchomiono dopiero w październiku tego roku; nietypowy kierunek wysyłki.

700 PLN
4069
Fi.4d

1929 kartka z Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych w Poznaniu, przewieziono balonem Warszawa, bardzo rzadki lot - przewieziono tylko 50 przesyłek tym balonem.

2 400 PLN
4070
Fi.93a

500 PLN
4071

Mi.175, 213

1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy, wysłany 2.VI, kasownik odbiorczy.

80 PLN
4072

1930 list lotniczy z Warszawy do Paryża.

90 PLN
4073

Mi.485, 472, 476&nbs

250 PLN
4074

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię, dosyłka z Holandii, widokówka wysłana 24.VI z Gravenhagen do Rejkjawiku; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 113).

500 PLN
4075

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, karta wysłana 19.X z Montewideo do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 137).

100 PLN
4076

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, list wysłana 20.IX z Buenos Aires do Niemiec, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 131A).

100 PLN
4077

220 PLN
4078

150 PLN
4079

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 7 lot do Ameryki Południowej. poczta chilijska, polecona karta pocztowa, wysłana 8.X z Concepcion do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 193).

150 PLN
4080

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 5 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, list ofrankowany m.in. znaczkiem poczty zeppelinowej, wysłany 30.VIII z Buenos Aires do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 173B).

120 PLN
4081

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 1 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, karta pocztowa wysłana 22.III z Montevideo do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 142).

120 PLN
4082

1932 list lotniczy z Warszawy do Paryża.

90 PLN
4083

Mi.473-477

60 PLN
4084

Mi.352-54

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Włoch, poczta grecka, list ofrankowany serią greckich znaczków zeppelinowych, wysłany 27.V z Aten do Rzymu, kasowniki odbiorcze, wysoka wycena katalogowa (Sieger 210y - 2000 Mk).

1 200 PLN
4085

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta, karta pocztowa przewieziona 23.IX szwajcarskim balonem "Zurich III", a następnie balonem "Legionowo", adresowana do Szwajcarii, unikalny i niezwykły walor; podobna przesyłka opisana jest w katalogu Fischera pod nr.23

600 PLN
4086
Fi.7a

1934 list z zawodów balonowych Gordon - Bennetta z okolicznościowymi znaczkami i nalepką, balon Legionowo.

120 PLN
4087

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki); dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
4088

1934 LZ 127 Graf Zeppelin - 2 lot do Ameryki Południowej, poczta brazylijska, list wysłany 13.VI z San Paulo adresowany do Grunau (Jeżów Sudecki), koperta poziomo załamana (Sieger 252A).

60 PLN
4089

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.VIII z klubu lotniczego w Malang do szkoły szybowcowej w Grunau (Jeżów Sudecki), niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).

250 PLN
4090

200 PLN
4091
Fi.1b

400 PLN
4092
Fi.11a

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Legionowo"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
4093

1935 list z Indii Holenderskich, wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do Grunau (obecnie Jeżów Sudecki).

100 PLN
4094

150 PLN
4095

50 PLN
4096

1935 list balonowy z okazji międzynarodowych zawodów Gordon Bennetta

90 PLN
4097

1935 list balonowy z okazji międzynarodowych zawodów Gordon Bennetta.

90 PLN
4098

1935 Holandia, polecony list lotniczy, wysłany 19.XII z Amsterdamu do Warszawy, zwraca uwagę ciekawa erka, kasownik odbiorczy na odwrocie.

50 PLN
4099

1936 IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

400 PLN