The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 32. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3671

1924 wydanie obiegowe, poprawiana guma.

Fi.194Dx
25 PLN
3672

1924 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2.5 G z opuszczoną dziurką po prawej - jak do automatu, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.200u
Mi.206III 
400 PLN
3673

1924 urzędowe wydanie przedrukowe, pięć znaczków z błędem na poz.29 "brzuszek D wyszczerbiony wewnątrz u góry", w parkach ze znaczkiem zwykłym, gwarancja.

Fi.U41-3, 45, 47
200 PLN
3674

1924-25 wydanie przedrukowe znaczków urzędowych, seria czysta z lekkimi podlepkami, w ładnym stanie, gwarancja jeden znaczek Krawczyk, reszta Schmutz.

Fi.U41-51
600 PLN
3675

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Marienkirche.

Fi.Cp32
Mi.P32 
150 PLN
3676

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus.

Fi.Cp32
Mi.P32 
150 PLN
3677

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu.

Fi.Cp32
Mi.P32 
200 PLN
3678

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot.

Fi.Cp32
Mi.P32 
150 PLN
3679

1925/1928 wydanie półilustrowane, 10 Pf - długość linii adresowych 58 mm - karta czysta z ilustracją Winterplatz mit Post- und Telegraphenvervaltung.

Fi.Cp38I
Mi.P38I 
130 PLN
3680

1932 wydanie przedrukowe, Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej - LUPOSTA, seria czysta w pięknym stanie (Fi.750.-).

Fi.225-29
Mi.231-35 
600 PLN
3681

1932 międzynarodowa wystawa lotnicza, seria.

Fi.225-9
650 PLN
3682

1932 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 20/100 Pf. z błędem na poz.3 "1 złamane u dołu" (Mi.130 euro), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D42t
Mi.P42 I 
260 PLN
3683

1934 sławni gdańszczanie.

Fi.Cp48I
350 PLN
3684

1934 sławni gdańszczanie.

Fi.Cp48II
350 PLN
3685

1934 Sławni Gdańszczanie, komplet 3 czystych kart z żółtozielonym znakiem opłaty, ilustracje przedstawiają: Chodowieckiego, Heweliusza i Schopenhauera.

Fi.Cp48I-IIIa
Mi.P48/01-03 
900 PLN
3686

1936 polecony list ekspresowy z Gdańska wysłany 17.XI do Gdyni, zwraca uwagę stempelek "20 P.Einl.Geb.", na odwrocie stempel Gdańsk 5 (wyr."k") i kasownik odbiorczy.

Fi.236, 257
Mi.A241, 261 
50 PLN
3687

1936 Zabytki Gdańska - wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową.

Fi.258-262
Mi.262-266 
160 PLN
3688

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen. na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi. 400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania

Fi.Cp55e
Mi.P54 
1 000 PLN
3689

1937 znaczek jasnozielony na papierze bladożółtym, z automatu, na widokówce wysłanej 6.VIII z Sopotu do Nowego Miasta Lubawskiego (Fi.100.-), bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.188Rbz
70 PLN
3690

1937-1939 zestaw poszukiwanych kasowanych serii "obrazkowych" z dopłatami; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.255-7, 263-4, 279
Mi.259-61, 267-8, 28
200 PLN
3691

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X 
250 PLN
3692

1937 rzeźby gdańskie, seria kasowana.

Fi.274-278
Mi.276-280 
120 PLN
SOLD
3693

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 7, częściowy brak cyfry (suchotłoczony).

Fi.Bl.1
1 000 PLN
3694

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, seria bloków w bardzo ładnym stanie.

Fi.Bl.1-2b
80 PLN
3695

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony frankowany blokiem, ostemplowanym okolicznościowo, wysłany 30.XI z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Bl.3
500 PLN
3696

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta w czworoblokach.

Fi.300-03
Mi.302-05 
120 PLN
3697

1939 całostka gdańska z nadrukiem Deutsches Reich, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P284 
60 PLN
3698

1939 "Gdańsk jest niemiecki" - niemiecka dekoracyjna karta propagandowa, czysta w idealnym stanie zachowania.


Mi.P287 
40 PLN
3699

1939 karta nakładu nieurzędowego, wydana z okazji Dnia Znaczka i pokazu filatelistycznego, 10.I ostemplowana okolicznościowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp6
250 PLN
3700

1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania.


Mi.P287 
60 PLN
3701

1942 list urzędowy wysłany 4.III z kancelarii szefa SS na Gdańsk i Prusy Wschodnie mieszczącej się w Gdyni (Gotenhafen); stempelek zwalniająca od opłaty pocztowej "Frei durch ablosung Reich", pieczęć listowa SS z "gapą"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
SOLD
3702

1942 list w ładnej kopercie firmowej, wysłany 28.VIII z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN