Auction 31. Postal stationery

18928

Fi.Cp92
120 PLN
18929

1945 Belweder 1 zł, karta czysta.

Fi.Cp94A
35 PLN
18930

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura w układzie poziomym; karta wysłana 30.X z Lublina do Warszawy.

Fi.Cp94A
15 PLN
18931

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk non parelem; karta wysłana z Krakowa 28.X.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AI
15 PLN
18932

Fi.Cp95AII
40 PLN
18933

Fi.Cp96IA
15 PLN
18934

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
18935

1947 całostka ze znakiem opłaty - Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp 102I
25 PLN
18936

Fi.Cp96IIa
35 PLN
18937

1947 Wydanie dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, komplet kart pocztowych ostemplowanych pamiątkowo 14.VI w dniu wejścia do obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp97-98
80 PLN
18938

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-).

Fi.Cp106
1 200 PLN
18939

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 17 - Henryk Sienkiewicz.

Fi.Cp106
60 PLN
18940

1949 wydanie prowizoryczne, 10 całostek z obiegu z nadrukiem typ I z różnymi ilustracjami, plus jedna kartka bez nadruku.

Fi.Cp110I
400 PLN
18941

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) b, wysłana z Łodzi.

Fi.Cp110IAb
70 PLN
18942

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 101 z nadrukiem typu 3 ilustracja w kolorze zielonym, czysta.

Fi.Cp117
50 PLN
18943

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, dobry stan zachowania.

Fi.Cp117
60 PLN
18944

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 103 z czarnym nadrukiem typu 7, wysłana z Gdyni.

Fi.Cp119
35 PLN
18945

Fi.Cp120
50 PLN
18946

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 106 (Leon Wyczółkowski) z nadrukiem typu 15, z obiegu.

Fi.Cp121
70 PLN
18947

1949 Wydanie prowizoryczne, karta 108 z nadrukiem typu 12, z obiegu.

Fi.Cp122
30 PLN
18948

1950 "groszy" nadruk typu 10, na karcie 109 (Bierut) z hasłem propagandowym - dotychczas niekatalogowany !!! karta czysta; typ 10 nadruku należy do jednego z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych; gwarancja.

Fi.Cp109II
400 PLN
18949

1950 "groszy" typ 11 na karcie wydania prowizorycznego, z ilustracją w kolorze oliwkowobrązowym.

Fi.Cp117
135 PLN
18950

1950 "groszy" typ 5, nadruk na czystej karcie wydania prowizorycznego z ilustracją w kolorze niebieskim.

Fi.Cp117a
135 PLN
18951

1950 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 7.

Fi.Cp119
25 PLN
18952

1951 znaki opłaty wycięte z całostek, użyte do ofrankowania listu przesłanego miejscowo 6.IX w Warszawie.

Fi.Cp125
50 PLN
18953

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
18954

1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta.

Fi.Cp126
15 PLN
18955

1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych.

Fi.Cp127
12 PLN
18956

1951 propaganda PKO.

Fi.Cp130
12 PLN
18957

Fi.131
15 PLN
18958

1952 "Bierut" komplet 6 czystych kopert z hasłami propagandowymi: C, D, E, F, G, H.

Fi.Ck13
150 PLN
18959

1952 Budownictwo mieszkaniowe, 30+15 gr, sygnatura II.52, hasło propagandowe 18b.

Fi.Cp131
15 PLN
18960

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi. 25,-).

Fi.Cp134
15 PLN
18961

1953 koperta z hasłem propagandowym G.

Fi.Ck 16II
35 PLN
18962

1953 całostka z sygnaturą VII.53 i hasłem propagandowym 22.

Fi.Cp136
10 PLN
18963

1953 Budownictwo mieszkaniowe, 60 gr, sygnatura III.53, hasło propagandowe 18b.

Fi.Cp136
20 PLN
18964

1954 wydanie prowizoryczne, kartka z Warszawy.

15 PLN
18965

15 PLN
18966

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typ 19a, sygnatura IX-52, hasło propagandowe 18b.

Fi.Cp132B
60 PLN
18967

1954 całostka wydania prowizorycznego, rozbity nadruk gr.

Fi.Cp 132B
20 PLN