Auction 31. Postal stationery

18808

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
50 PLN
18809

Fi.Cs4II
200 PLN
18810

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
18811

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 18, beleczka zamiast ornamentu, wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, ale otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma co prawda treści, ale należy sądzić, że znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
18812

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19.

Fi.Cs 4 IIIs
50 PLN
18813

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 19 - belka zamiast ornamentu z oryginalnego obiegu z Krakowa 23.VI 1919 z pełnymi brzegami.

Fi.Cs 4 III s
200 PLN
18814

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 - Polska Poczta, na odwrocie ślady po dwóch miodowych podlepkach.

Fi.Cs 4 IIIt
50 PLN
18815

1919 wydanie krakowskie, POLSKA POCZTA - przestawione wiersze nadruku i beleczka zamiast ornamentu (typ 18), niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.+50%=1500.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.CsIIIt
700 PLN
18816

1920 kartka z Lissy 27.2.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
25 PLN
18817

1920 kartka z Brzeska 28.V.20 do Krakowa.

Fi.Cp24
20 PLN
18818

1920 całostka w kolorze karminowym.

Fi.Cp 30a IA
35 PLN
18819

1920 uszkodzona litera d w wyrazie des wygląda jak a.

Fi.Cp 36
65 PLN
18820

Fi.Cp37
200 PLN
18821

1920 całostka część na odpowiedź.

Fi.Cp 37B
40 PLN
18822

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
18823

Fi.Cp41
80 PLN
18824

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp 41
80 PLN
18825

1922 kartka ze Lwowa 2.V.22 do Skierniewic.

Fi.Cp40
15 PLN
18826

Fi.Cp49A
50 PLN
18827

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - LUBLIN; I nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura VIII-1931, długość sygnatury 38,5 mm.

Fi.Cp50I
108 PLN
18828

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - WILNO Kościół Św.Anny i Bernardynów; I nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura VIII-1931, długość sygnatury 38,5 mm.

Fi.Cp50I
108 PLN
18829

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka ilustrowana - LWÓW Kościół Dominikanów; II nakład, znak opłaty i napis Kartka Pocztowa typografią; widok, liniatura i podpis rotograwiurą, sygnatura XI-1931, długość sygnatury 37,5 mm; karta z minimalnymi przebarwieniami na krawędziach.

Fi.Cp50IIa
135 PLN
18830

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki.

80 PLN
18831

35 PLN
18832

Fi.Cp53
300 PLN
18833

1932 Druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
18834

1933 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 9.

Fi.Cp55
20 PLN
18835

1933 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13.

Fi.Cp55
20 PLN
18836

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28.

Fi.Cp56
80 PLN
18837

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 19, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

Fi.Cp56
80 PLN
18838

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 18, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

Fi.Cp56
55 PLN
18839

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 8, minimalnie nieostre górne narożniki.

Fi.Cp56
35 PLN
18840

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 27.

Fi.Cp56
90 PLN
18841

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 15.

Fi.Cp56
80 PLN
18842

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 11.

Fi.Cp56
80 PLN
18843

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 31, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

Fi.Cp57
70 PLN
18844

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 29, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

Fi.Cp57
85 PLN
18845

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

Fi.Cp57
80 PLN
18846

1933 wydanie prowizoryczne, usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta dofrankowana i przesłana pocztą balonową; dekoracyjna całość.

Fi.Cp58s
200 PLN
18847

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z opłaconą odpowiedzią, plama po zmoczeniu (słabo widoczna) na odwrocie kartki na odpowiedź.

Fi.Cp60
150 PLN