Auction 30. General Government

12900

1940 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 30 gr. z błędem "przekreślony nominał".

Fi.68
60 PLN
12901

1940 znaczek opłaty stemplowej za 1 zł.

30 PLN
12902

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, lekko załamana.

Fi.Ck1
40 PLN
12903

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana z agencji Dobre do Mińska Mazowieckiego.

Fi.Ck1
100 PLN
12904

1940 koperta z nadrukiem, malutka plamka grzyba na frocie.

Fi.Ck1
35 PLN
12905

1940 koperta z nadrukiem.

Fi.Ck1
40 PLN
12906

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana z Warszawy do Lublina; całostka bardzo rzadko spotykana (Mi.450,- euro); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3I
1 100 PLN
12907

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 28.IX z agencji w miejscowości Przecław, przez Mielec do PCK w Krakowie, pieczęć kancelaryjna PCK; ślady zszywacza po dołączonej karcie na odpowiedź.

Fi.Cp3II
100 PLN
12908

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
40 PLN
12909

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe H.

Fi.Cp3II
35 PLN
12910

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
40 PLN
12911

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe O.

Fi.Cp6B
180 PLN
12912

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
12913

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 4.VIII.1941 z Lublina do Otwocka.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
12914

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, nadana 17.XII.1941 w agencji Wesoła k.Donowa, przez Przeworsk wysłana do PCK w Krakowie; pieczęć kancelaryjna PCK; ślady archiwizacji.

Fi.Cp7II
50 PLN
12915

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11
80 PLN
12916

1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

Fi.CpU1A
160 PLN
12917

1940 trzy służbowe karty pocztowe z przesuniętymi nadrukami - w bok w górę i w dół.

Fi.CpU2I
475 PLN
12918

1940służbowa karta pocztowa z błędem - brak P w POSTSACHE.

Fi.CpU3
200 PLN
12919

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
120 PLN
12920

Fi.CpU4
60 PLN
12921

1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 500.000, na odwrocie czysta.

Fi.CpU4
60 PLN
12922

1940 parka znaczków doręczeniowych za 20 f., oryginalnie kasowana w Boromiu na dużym wycinku z adresu pomocniczego, gwarancja.

Fi.D2
250 PLN
12923

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
70 PLN
12924

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, kasowana seria znaczków urzędowych.

Fi.U1-15
75 PLN
12925

1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 13.VIII.1943r. w Krakowie.

Fi.U16-24
70 PLN
12926

1940 Godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału, gwarancja.

Fi.U17, 22 nz
1 200 PLN
12927

1940 Godło III Rzeszy w dużym formacie, znaczek urzędowy o najwyższym nominale 5 zł oryginalnie użyty na adresie pomocniczym wysłanym 25.IV.1941 z Krakowa do Lublina; znaczek wyjątkowo rzadko spotykany na korespondencji; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.U20, U18
900 PLN
12928

1941 znaczek na karcie, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji.

Fi.10
35 PLN
12929

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 10.VIII w Lublinie, stemplem z okazji zawodów hippicznych.

Fi.11
35 PLN
12930

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.12
50 PLN
12931

Fi.14
80 PLN
12932

1941 list polecony z Krakowa 27.8.41 do Andrychowa, opłata niezgodna z taryfą pocztową, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.65
150 PLN
12933

1941 widoki zabytkowych budowli (III), seria znaczków na blankiecie ozdobnym ostemplowana okolicznościowo 26.X.1943r. w Krakowie.

Fi.66-70
65 PLN
12934

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria kasowana kasownikiem okolicznościowym z dni Mozarta zorganizowanych dla upamiętnienia 150 rocznicy jego śmierci, na białym kartonie.

Fi.71-82
30 PLN
12935

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 8 gr. - frankatura wielokrotna, karta pocztowa, wysłana 6.I.1945 z Częstochowy do obozu w miejscowości Wessenberg; opłata niezgodna z taryfą.

Fi.73
40 PLN
12936

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 12 gr. - frankatura pojedyncza, formularz wysłany 8.VI.1944 z agencji Ciężkowice do Gródka Jagiellońskiego, dodatkowy stempelek informacyjny "Der Postort heisst ...".

Fi.75
70 PLN
12937

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, narożna parka znaczków za 12 gr., lewy z błędem "złamane E w REICH".

Fi.75
50 PLN
12938

1941 widoki zabytkowych budowli(II), niekatalogowana w Fischerze, unikalna - co zaznaczono w ateście, próba znaczka za 2 zł. - Barbakan w Krakowie, czarna na białym papierze (Mi.-.-), lekko pionowo zgięta, fotoatest Krischke BPP.

Mi.63 PV
3 200 PLN
12939

1941 koperty "Wawel" - komplet 3 sztuk ze wszystkimi sygnaturami; stan minimalnie słabszy, w rzeczywistości koperty prezentują się o wiele korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji.

Fi.Ck2
Mi.U2/01-03
300 PLN