The auction will start on 19.04.2024

Auction 30. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12860

1939 okolicznościowa karta przygotowana z okazji powstania Generalnego Gubernatorstwa, 7.XI ostemplowana okolicznościowo; ponieważ znaczki dla GG nie zostały jeszcze przygotowane, użyto znaczka Rzeszy.

Fi.1
Mi.732 
50 PLN
12861

1939-1944 komplet (podstawowy) znaczków GG, obejmujący znaczki: opłaty, doręczeniowe i urzędowe.

Fi.1-125, D1-5, U1-3
950 PLN
12862

1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-13
Mi.1-16 
200 PLN
SOLD
12863

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa.

Fi.3
40 PLN
12864

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 28.II.1940 z Warszawy do Wilna, kasownik prowizoryczny, cenzura.

Fi.7
120 PLN
12865

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, znaczek z dolnym marginesem unieważniony kasownikami prowizorycznymi; przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie.

Fi.9
140 PLN
12866

1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 15 fen. użyty na terenie GG, polska karta pocztowa, użyta jako formularz, wysłana 20.XII z Warszawy do Pruszkowa; znaczek unieważniony polskim datownikiem.


Mi.520 
150 PLN
12867

1939 list z prowizorycznym stemplem Bydgoszczy do Berlina, koperta naddarta.


60 PLN
12868

1939 list polecony z prowizorycznym kasownikiem z Krotoszyna do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.


60 PLN
12869

1939 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp1I
50 PLN
12870

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr. "długie e", dofrankowana i wysłana 16.IV.1940 z Nowego Miasta do Krakowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym; na odwrocie ślady taśmy klejącej (Mi.100,- euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
150 PLN
12871

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" wysłana 29.II.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi. 100,- euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
250 PLN
12872

1939 1.XII, karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", czysta, w papierze naturalne wtrącenie.

Fi.Cp2I
60 PLN
12873

1939 całostka wydania przedrukowego.

Fi.Cp2I
50 PLN
12874

1939 karty pocztowe wydania przedrukowego, 30 gr. obie odmiany "długie i krótkie e", z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłane z Radomia do Wilna, cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.235,- euro).

Fi.Cp2I-II
500 PLN
12875

1939 wydanie przedrukowe, całostka z sygnaturą X-1938 i hasłem propagandowym O.

Fi.Cp5I
65 PLN
SOLD
12876

1939 całostka wydania przedrukowego, ukośne złamanie.

Fi.Cp7II
15 PLN
12877

1940 kartka ekspresowa z Warszawy 15.3.40 do Włoch.

Fi.1, 6, 9
100 PLN
SOLD
12878

1940 specjalne wydanie okolicznościowe, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem.

Fi.2
50 PLN
12879

1940 "RADOMER HERBSTMESSE" bardzo rzadki kasownik okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na oryginalnej bankowej korespondencji !!! karta pocztowa, wysłana 10.X z oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Radomiu do Buska; ostemplowanie, wyjątkowo rzadko spotykane na przesyłkach nie inspirowanych filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.5b, 17, 21
800 PLN
12880

1940 kartka ekspresowa z Warszawy 9.IV.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

Fi.12, 23
150 PLN
SOLD
12881

1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.14-39
180 PLN
SOLD
12882

1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
220 PLN
SOLD
12883

1940 kartka ekspresowa z Warszawy 27.4.40 do Włoch, stempel niemieckiej cenzury wojskowej, zażółcenia.

Fi.15, 23, Cp4I
250 PLN
12884

1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym Michałowice koło Krakowa z Posterunku Polskiej Policji w Michałowicach.

Fi.20, 34
80 PLN
12885

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 10/10 gr. z błędem "owalna kreska pod prawym skrzydłem", gwarancja Krawczyk.

Fi.21
20 PLN
SOLD
12886

1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic na nicowanej kopercie banku PKO z Posterunku Polskiej Policji w Gdowie.

Fi.22
70 PLN
12887

1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic z Posterunku Polskiej Policji w Niegowici.

Fi.22
80 PLN
12888

1940 znaczek z nadrukiem (mały odstęp), skasowany okolicznościowo 20.IV w Krakowie na specjalnej karcie.

Fi.24II
50 PLN
12889

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
40 PLN
12890

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
20 PLN
12891

1940 list nadany z Miechowa ze stemplem Posterunku Polskiej Policji w Książu Wielkim do Krakowa.

Fi.34, 41
80 PLN
12892

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 30 gr. na grubym papierze - 0,105 zamiast 0,09 mm, ex.Malingiewicz.

Fi.46
50 PLN
SOLD
12893

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.VIII.1943 z Wierzbnika do Ojcowa.

Fi.48
150 PLN
12894

1940 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 60 gr. z przesuniętą perforacją.

Fi.49
110 PLN
SOLD
12895

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 60 gr. - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 1.V ze Lwowa do miejscowości Gródek Jagielloński; koperta z niewielkim ubytkiem.

Fi.49, 78
20 PLN
12896

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż - komplet 4 oficjalnie przygotowanych kart, ostemplowanych okolicznościowo 17.VIII w pierwszym dniu obiegu w: Krakowie , Warszawie, Radomiu i Lublinie.

Fi.52-55
100 PLN
12897

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie.

Fi.52-55
50 PLN
12898

1940 1 Rocznica utworzenia GG - seria ostemplowana okolicznościowo na kopercie 26.X w Krakowie.

Fi.56-58
40 PLN
12899

1940 seria znaczków z dopłatą na pomoc zimową grzecznościowo stemplowana na kopercie.

Fi.56-58
65 PLN