The new auction will start soon

Auction 29. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8175

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędem na poz.40 "brak TA i prawej kreski", gwarancja Łaszkiewicz, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I 
150 PLN
8176

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.26
Mi.25II 
10 PLN
8177

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.26
Mi.25II 
35 PLN
SOLD
8178

1918 drugie wydanie lubelskie, pasek trzech znaczków z silnie przesuniętymi nadrukami z poz. 1/11/21 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, górny znaczek uszkodzone górne ząbkowanie, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26 
120 PLN
8179

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26 
50 PLN
SOLD
8180

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26 
150 PLN
8181

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26 
25 PLN
8182

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z błędem na poz.34 "brak kropki po HAL", stan idealny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26 
150 PLN
8183

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem, w ładnym stanie, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26 
200 PLN
8184

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikulski.

Fi.28
Mi.26 
90 PLN
SOLD
8185

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem normalnym i odwróconym po stronie gumowanej (błędnie opisanym w katalogu Fischer jako normalnym po stronie gumy), praktycznie niewidoczny ślad po podlepce, gwarancja Miszczak.Fotoatest

Fi.28 Ndwo
Mi.27 
2 700 PLN
8186

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z bardzo silnym brzegowym uszkodzeniem nadruku - szczątkowy nadruk POLSKA, gwarancja Jungjohann.

Fi.28 No B10
Mi.26 K 
600 PLN
8187

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28 
30 PLN
SOLD
8188

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.29
Mi.28 
30 PLN
8189

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.29
Mi.28 
10 PLN
8190

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Dąbrowy 10.III.19 do Wiednia opłacony połówką znaczka za 90 hal., opłata za niska, fotoatest Schmutz z opisem jako osobliwość pocztowa.

Fi.29
Mi.28 
2 800 PLN
SOLD
8191

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak liter TA", gwarancja Schmutz.

Fi.29 B10
Mi.28 
45 PLN
8192

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B9
Mi.28 
50 PLN
8193

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 39, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.30
Mi.29 
1 200 PLN
8194

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 60, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.30
Mi.29 
1 800 PLN
SOLD
8195

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem z poz. I 80, krótszy ząbek i ślady po dużej podlepce, fotoatest Kronenberg.

Fi.30
Mi.29 
1 000 PLN
8196

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, ubytek gumy pod gwarancją - co przez krótki czas robił Mikstein, lekki ślad podlepki, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca - splecione SM, Mikstein.

Fi.30
Mi.29 
1 000 PLN
8197

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzone A", nakład 23 szt. - zachowało się kilkanaście, delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, gwarancja z opisem Mikstein, Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29 
3 200 PLN
8198

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja Schmutz.

Fi.31
Mi.30 
1 900 PLN
SOLD
8199

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej poz. 8, niewielki ślad po podlepce, ładny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.31
Mi.30 
1 200 PLN
8200

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
1 600 PLN
8201

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Mikulski, Bojanowicz.

Fi.31 B1
Mi.30 
2 500 PLN
SOLD
8202

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 7 z błędem "uszkodzone PP", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32I
Mi.31 
450 PLN
8203

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.6, z usterką "obie litery P i romb uszkodzone", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I
Mi.31 
160 PLN
SOLD
8204

1919 wydanie krakowskie, list inspirowany filatelistycznie przez firmę Edmunda Fürsta w Cieszynie ze znaczkiem za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem.

Fi.32I, 38No
Mi.31, 48K 
1 000 PLN
8205

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z przesuniętym w prawo nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i opis Mikstein.

Fi.32I B
Mi.31 
520 PLN
8206

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
460 PLN
SOLD
8207

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein,.

Fi.32I B1
Mi.31 
200 PLN
SOLD
8208

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", gwarancja Mikulski, z opisem Schmutz.

Fi.32I B2
Mi.31 
770 PLN
SOLD
8209

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.32I B3
Mi.31 
1 100 PLN
SOLD
8210

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
380 PLN
8211

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32 
1 200 PLN
8212

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32 
1 800 PLN
8213

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", niewielka podlepka, gwarancja Gryżewski, Krawczyk i fotoatest Kronenberg.

Fi.33 B1
Mi.32 
1 800 PLN
SOLD
8214

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Mikulski.

Fi.33 B1
Mi.32 
1 800 PLN