Auction 29. Danzig

10467

1925 wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Zoppot.

Fi.Cp32
150 PLN
10468

1925 kartka z ilustracją 4, papier ciemny.

Fi.Cp32
135 PLN
10469

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 5 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; dofrankowana karta (druki)wysłana 9.XII.1926 z urzędu Gdańsk 5 do Kopenhagi.

Fi.Cp33I, 187
Mi.P33, 193
60 PLN
10470

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 10 Pf, gruba linia adresowa pod trzecią linią punktową; karta wysłana 31.VIII.1926 z Sopotu do Malborka (Marienburg).

Fi.Cp34I
40 PLN
10471

1925/28 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
400 PLN
10472

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 30.V.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I
130 PLN
10473

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, błąd "druga od góry linia adresowa ze "schodkiem" po lewej stronie"linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta dorfankowana (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 4.VI.1927 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz).

Fi.Cp38I
200 PLN
10474

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Bohnsack; litera k w Postkarte uszkodzona u góry i gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iuw
250 PLN
10475

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta wysłana 22.XII.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38Iw
200 PLN
10476

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format karty, 10 Pf, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; dofrankowana karta wysłana 5.II.1926 z urzędu Danzig - Langfur (Wrzeszcz) do USA.

Fi.Cp38Iw
250 PLN
10477

100 PLN
10478

1928/1934 herb Gdańska na tarczy w owalu, potrójna linia pionowa, 10 Pf, karton piaskowy; karta wysłana 31.I.1933 z urzędu Danzig-Brosen (Brzeźno) do Lipska.

Fi.Cp42b
20 PLN
10479

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig-Neufahrwasser, Hafenifahrt; karta wysłana 20.III.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
10480

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Tiegenhof, an der Tiege; karta wysłana 16.VII.1932 z urzędu Gdańsk 5 do Bremenhaven; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
10481

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Volkstagsgebaude; karta wysłana 27.VI.1932 z urzędu Danzig 5 do Rugenswalde, bez tekstu na odwrocie; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
130 PLN
10482

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Technische Hohschule; karta wysłana 1.III.1930 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz)do Hamburga.

Fi.Cp45
150 PLN
10483

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Zoppot; karta wysłana 23.VIII.1933 z Sopotu do Polski.

Fi.Cp45
150 PLN
10484

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Johanniskirche; karta wysłana 28.X.1929 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz)do Berlina; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
10485

1928/1934 wydanie półilustrowane z potrójną linią pionową, ilustracja Danzig, Krantor; karta wysłana 7.XI.1930 z urzędu Gdańsk 5 do Berlina; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp45
150 PLN
10486

1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karta na krtonie piaskowym.

Fi.Cp46b
200 PLN
10487

1930 10 rocznica Wolnego Miasta Gdańska, czworoblok znaczków za 5 Pf., prawy dolny z błędem na poz.98 "wcięcie w poprzeczce cyfry 5", gwarancja i opis.

Fi.214
Mi.220
160 PLN
10488

1930 10-lecie powstania Wolnego Miasta Gdańska, seria czysta z pełna oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.214-24
Mi.220-30
1 600 PLN
10489

1931 specjalna karta ofrankowana znaczkami poczty lotniczej, adresowana do Lorch, przewieziona na pokładzie sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" w czasie lotu do Muenster, wszystkie stemple bardzo wyraźnie odbite; dekoracyjna całość.

Fi.196, 198, 199
Mi.202, 204, 205&nbs
800 PLN
10490

1932 Międzynarodowa Wystawa Poczty Lotniczej LUPOSTA - seria znaczków na liście poleconym wysłanym 23.VII - w pierwszym dniu ich obiegu - do Torunia, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym.

Fi.225-229
Mi.231-235
500 PLN
10491

1932 Lot zeppelinowy na wystawę LUPOSTA w Gdańsku (niebieski stempel okolicznościowy) dolot z Zagłębia Saary - karta pocztowa nadana 28.VII w Saarbrucken, opłacona znaczkiem za 5 Fr. (Mi.350 euro); przesłana sterowcem z Friedrichshafen do Gdańska, a po odbyciu lotu nad miastem i locie nad Bałtykiem, zrzucona z częścią poczty nad Bornholmem, kasownik odbiorczy Ronne (Sieger 169).

700 PLN
10492

1934 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, karta ostemplowana okolicznościowo 5.VIII; minimalnie słabszy stan.

Fi.Cp47
350 PLN
10493

1934 zjazd filatelistów niemieckich.

Fi.Cp47
350 PLN
10494

1934 sławni gdańszczanie.

Fi.Cp48I
350 PLN
10495

1934 sławni gdańszczanie.

Fi.Cp48II
350 PLN
10496

1934 Sławni gdańszczanie - Artur Schopenhauer karta ilustrowana z niebieskozielonym znakiem opłaty, ostemplowana 25.II.1938 stemplem okolicznościowym poświęconym filozofowi; karta delikatnie naddarta i sklejona z lewej strony u dołu.

Fi.Cp48IIIb
Mi.P59/03
240 PLN
10497

1934 Sławni gdańszczanie - komplet kart ilustrowanych z jasnozielonym znakiem opłaty, z obiegu pocztowego (z treścią), przesyłki ładnie frankowane i czysto kasowane; na poszczególnych kartach przedstawiono: Chodowieckiego, Heweliusza, Schopenchauera; efektowny zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp48I-IIIa
Mi.P48/01-03
900 PLN
10498

1935 znaczek z automatu za 5 fen (odmiana na papierze białym) i zwykły za 10 fen (na papierze bladożółtym) na liście wysłanym16.IV do Łodzi, znaczki unieważnione wirnikiem okolicznościowym.

Fi.187Rw, 188az
Mi.193Dx, 194y
50 PLN
10499

1935-37 zestaw serii widokowych WMG z dopłatą na pomoc zimową, serie czyste na podlepkach.

Fi.252-62, 274-78
Mi.256-66, 276-80&nb
100 PLN
10500

1936 Zabytki Gdańska - wydanie dobroczynne z dopłatą na Pomoc Zimową.

Fi.258-262
Mi.262-266
160 PLN
10501

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, list ofrankowany obydwoma znaczkami, przesłany 30.VIII pocztą balonową z Warszawy do Wolnego Miasta Gdańska; dodatkowo na odwrocie nalepka propagandowa; dekoracyjna całość.

Fi.292-293
Mi.313-314
150 PLN
10502

1937 DAPOSTA, cięty czarnodruk na papierze bez znaku wodnego, gumowany, wystawiony w październiku 2005 na aukcji w Nowym Jorku za 1500$, wycena w Michlu -.-, tu w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Krawczyk.

Mi.Bl.2 P
600 PLN
10503

1937 wystawa filatelistyczna DAPOSTA, seria bloków w bardzo ładnym stanie.

Fi.Bl.1-2b
90 PLN
10504

1937 herb Gdańska w owalu, P w Postkarte innego kroju, 10 Pf, znak opłaty w kolorze niebieskozielonym; karta wysłana 21.XII z urzędu Gdańsk 5 do Berlina.

Fi.Cp57
30 PLN
10505

1938 statki, seria czysta na podlepkach.

Fi.295-99
Mi.284-88
30 PLN
10506

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, wysłana w dniu wejścia do obiegu 9.I do Hamburga; doskonały stan zachowania.

Fi.Cpp5
300 PLN