Auction 29. General Government

9109

1943 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

Fi.CpU3
60 PLN
9110

1943 kartka służbowa z pocztowego obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.CpU4
360 PLN
9111

Fi.CpU4
350 PLN
9112

Fi.CpU4
350 PLN
9113

Fi.CpU4
350 PLN
9114

Fi.CpU4
350 PLN
9115

Fi.CpU4
350 PLN
9116

1943 znaczki urzędowe, godło rzeszy, frankatura mieszana - 24 i 60 gr. różnych wydań na liście urzędowym, wysłanym 6.VIII z sądu w Drohobyczu do Truskawca, koperta nieco przycięta po lewej, ale bardzo ciekawe miejsce użycia.

Fi.U11, 21
60 PLN
9117

1943 godło rzeszy, list urzędowy z sądu w Radomiu do Kielc, nadany 9.9, opłacony znaczkami za 8 gr. i 1 zł różnych wydań, po lewej pieczęć sądu, urzędowa koperta nieco pogięta.

Fi.U13, 17
50 PLN
9118

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, makulatura znaczka za 100 gr. z przesuniętymi w prawo cyframi nominału, gwarancja Mikstein.

Fi.U36
80 PLN
9119

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu, na wycinku.

20 PLN
9120

1944 przesyłka urzędowa, wysłana 10.XI z Krakowa do Kielc, niedoręczona i zwrócona do nadawcy, ciekawy obieg, efektowna całość.

Fi.72
200 PLN
9121

1944kartka z kasownikiem propagandowym XI, gwarancja.

Fi.72
300 PLN
9122

Fi.105-09
35 PLN
9123

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria z marginesem, na kopercie ostemplowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
20 PLN
9124

1944 5 rocznica utworzenia GG, ozdobny arkusz sprzedażny w bardzo ładnym stanie, sektor numer 4.

Fi.125
410 PLN
9125

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu; bardzo wysoka wycena katalogowa !

Fi.125
250 PLN
9126

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie.

Fi.Ark.125b
500 PLN
9127

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
9128

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
9129

1944 urzędowa karta pocztowa (sygn. III.42) wysłana 28.VII z Krakowa do Tarnowa, zwraca uwagę nietypowy kasownik mechaniczny; dekoracyjna całość.

Fi.Cp9II
Mi.P12/02
50 PLN
9130

1944 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44, usterka (w części nakładu) "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
120 PLN
9131

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.25 euro).

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
50 PLN
9132

1944 widoki - szyby naftowe, unikalna czwórka prób w kolorze zielonym znaczka nie wprowadzonego do obiegu, czworoblok ma ślady zagięcia ząbkowania w poziomie, kolorowy fotoatest niemieckiego eksperta Hansa Hermana Paetova.

Fi.I P1
Mi.I PVI
13 500 PLN
9133

1944 wycinek z karty z ostatnim kasownikiem propagandowym GG (Fi.300), użytym w Zakopanem 13.12.1944r.

Fi.XI
40 PLN
9134

1944 widokówka wysłana 14.XII z Zakopanego opłacona znaczkiem Rzeszy, idealnie odciśnięty rzadki kasownik propagandowy; fragment treści: "... jestem obecnie kawał od miasta, a pocztówek (kart pocztowych) niestety nawet od kilku dni na poczcie nie ma", doskonały stan zachowania.

Fi.XV
400 PLN