Auction 29. General Government

8989

Fi.56-58
65 PLN
8990

1940 znaczek z seri "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku.

Fi.310
Mi.331
15 PLN
8991

1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle adresowana do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Mi.668
40 PLN
8992

1940 Zaadaptowany beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II adresowany do Goslitz, listowa pieczęć formacyjna; niezwykle ciekawy walor.

250 PLN
8993

1940 karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony, adresowana do Starego Sącza; cenzura; niewielkie przebarwienia.

80 PLN
8994

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, lekko załamana.

Fi.Ck1
40 PLN
8995

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, ładny stan.

Fi.Ck1
80 PLN
8996

1940 koperta z nadrukiem.

Fi.Ck1
40 PLN
8997

1940 koperta z nadrukiem, malutka plamka grzyba na frocie.

Fi.Ck1
35 PLN
8998

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka bardzo rzadko spotykana (Michel 450 euro), stan bardzo dobry, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3I
1 100 PLN
8999

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy.

Fi.Cp3II
40 PLN
9000

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z Proszowic do Krakowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym a potem datownikiem w Krakowie, ślady archiwizacji.

Fi.Cp3II
100 PLN
9001

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, nieco podgięta na rogu.

Fi.Cp3II
50 PLN
9002

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), znak opłaty unieważniony polskim kasownikiem mechanicznym - wirnikiem.

Fi.Cp3II
100 PLN
9003

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe H.

Fi.Cp3II
35 PLN
9004

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe I.

Fi.Cp3II
35 PLN
9005

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
40 PLN
9006

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego.

Fi.CP4I
350 PLN
9007

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
9008

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe U.

Fi.Cp6A
120 PLN
9009

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe T.

Fi.Cp6A
120 PLN
9010

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
220 PLN
9011

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe W.

Fi.Cp6B
200 PLN
9012

1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe O.

Fi.Cp6B
180 PLN
9013

1940 widoki zabytkowych budowli.

Fi.Cp7I
45 PLN
9014

1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
9015

1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41, czyste (Mi. 40 euro).

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11
80 PLN
9016

1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie.

Fi.CpU1A
160 PLN
9017

Fi.CpU1A
160 PLN
9018

1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta.

Fi.CpU1B
170 PLN
9019

Fi.CpU1B
160 PLN
9020

Fi.CpU1B
160 PLN
9021

1940 trzy służbowe karty pocztowe z przesuniętymi nadrukami - w bok w górę i w dół.

Fi.CpU2I
475 PLN
9022

1940służbowa karta pocztowa z błędem - brak P w POSTSACHE.

Fi.CpU3
200 PLN
9023

Fi.CpU3
75 PLN
9024

Fi.CpU3
70 PLN
9025

Fi.CpU4
200 PLN
9026

1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 500.000, na odwrocie czysta.

Fi.CpU4
60 PLN
9027

1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 100.000, na odwrocie czysta.

Fi.CpU4
60 PLN
9028

Fi.CpU4
75 PLN