Auction 28. Overprint editions 1918-1919

4354

1918 drugie wydanie lubelskie, seria skasowana 7.I.1919 na kopercie miejscowego listu poleconego, opinia.

Fi.20-29
Mi.20-28
300 PLN
4355

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11,5 z poz. 21 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.20b
Mi.20B
170 PLN
4356

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11 1/2, gwarancja Mikulski.

Fi.20b
Mi.20B
110 PLN
4357

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Wiatrowski.

Fi.21 No
Mi.21 K
160 PLN
4358

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.21 No
Mi.21 K
130 PLN
4359

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z nadrukiem odwróconym, piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.21 No
160 PLN
4360

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze fioletowym, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b No
Mi.22b K
630 PLN
4361

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.22a No
Mi.22a K
160 PLN
4362

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.22aNo
Mi.22aK
145 PLN
4363

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 41 z błędem "zniekształcony orzeł", gwarancja Wiatrowski.

Fi.22a No B4
Mi.22aK
210 PLN
4364

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczka z nadrukiem fioletowym, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
1 400 PLN
4365

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklatschem z błędem z poz. 41 "zniekształcony orzeł", gwarancja Falkowski.

Fi.22a B4
Mi.22a
180 PLN
4366

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym abklatschem, gwarancja Falkowski.

Fi.22a
Mi.22a
110 PLN
4367

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
30 PLN
4368

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze fioletowym, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.22b
Mi.22b
320 PLN
4369

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z fioletowym nadrukiem z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "zniekształcony orzeł", gwarancja Kwaśniewski, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22b B4
Mi.22b K
810 PLN
4370

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja Gryżewski, Falkowski.

Fi.22b
Mi.22b
360 PLN
4371

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 10/30 hal., lewy znaczek z błędem "brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL", lekkie zmatowienie na gumie, stan bardzo ładny, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.22a B4
160 PLN
4372

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z ząbkowaniem 12 3/4, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.23a No
Mi.23A K
225 PLN
4373

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25 hal. z nadrukiem odwróconym, piękny stan, gwarancja Mikstein, Gryżewski, Malinowski.

Fi.23a No
Mi.23A
240 PLN
4374

Fi.23a No
Mi.23A K
210 PLN
4375

Fi.23a
Mi.23B
100 PLN
4376

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Kwaśniewski, bez opisu Schmutz.

Fi.23a B5
Mi.23A
100 PLN
4377

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 12 1/2, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.23a
Mi.23A
50 PLN
4378

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z podwójnym nadrukiem jednym normalnym i odwróconym na stronie gumowanej, śladowy nadruk odwrócony na froncie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24Ndwo
Mi.24
2 050 PLN
4379

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem jednym normalnym i odwróconym na stronie gumowanej, śladowy nadruk odwrócony na froncie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24Ndwo
Mi.24
500 PLN
4380

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z nadrukiem odwróconym, piękny stan, gwarancja Malinowski.

Fi.24 No
160 PLN
4381

Fi.24No
Mi.24K
165 PLN
4382

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem dwustronnym z poz.47 i 44, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.24 Ndw
Mi.24
350 PLN
4383

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24
Mi.24
35 PLN
4384

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24
Mi.24
150 PLN
4385

1918 drugie wdanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem, jednym normalnym i drugim odwróconym, fotoatest.

Fi.25a Non
Mi.25I
4 950 PLN
4386

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem odwróconym i brzegowym uszkodzeniem prawej strony nadruku, z błędem na poz.20 "brak TA", gwarancja i opis, Schmutz.

Fi.25a No B10
Mi.25I
300 PLN
4387

Fi.25a B9,B10
Mi.25I
250 PLN
4388

1918 drugie wydanie lubelskie, 45/80 hal. - mieszana frankatura ze znaczkami wydania koronowego, zagraniczny list polecony, opłacony zgodnie z obowiązującą taryfą (50 hal.), wysłany 24.II.1919 z Lublina do Wiednia, znaczki unieważnione kasownikiem unarodowionym (wyróżnik "c"), stempelek cenzury krakowskiej i fragment zalepki; koperta nieco zmniejszona do ekspozycji, uszkodzony narożnik znaczka, ale bardzo ciekawy obieg; wysoka wycena katalogowa (Fi.4000.-), bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! gwarancja Schmutz.

Fi.25a, 73A
Mi.25I, 65
1 600 PLN
4389

Fi.25a
Mi.25I
45 PLN
4390

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 48, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I
70 PLN
4391

Fi.26No
Mi.25IIK
160 PLN
4392

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem, stan idealny, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26
230 PLN
4393

Fi.27a B5
Mi.26
60 PLN