Auction 28. General Government

5248

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", wysłana z Sokołowa Podlaskiego.

Fi.Cp4I
Mi.P4
80 PLN
5249

1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skurerczyn (?). Poczta "dochodziła" tylko do miejscowości Repki, skąd po pobraniu stosownej opłaty (znaczkiem doręczeniowym), gmina dostarczała przesyłki do odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i stempelek Repki z wpisaną datą 7.XII. Znaczki doręczeniowe stosowano w okresie tylko 1.XII.1940-1.III.1942, jest to jedna z nielicznych oryginalnych przesyłek z właściwie użytym znaczkiem doręczenia

Fi.D4
Mi.Z4
2 000 PLN
5250

1940 karta pocztowa, dofrankowana, wysłana 2.VIII z Tarnowa do Rumunii, liczne cenzury, kasownik odbiorczy; znaczek doklejono z poważnymi uszkodzeniami, nie został zakwestionowany przez pocztę; nadruk na karcie przesunięty.

Fi.Cp3II, 5
Mi.P3II, 5
150 PLN
5251

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", przesłana miejscowo 3.X w Warszawie.

Fi.Cp3II
40 PLN
5252

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 2.VII z Grójca do Krakowa.

Fi.Cp4I
80 PLN
5253

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), skasowana 5.III.1942 w urzędzie Kraków 1.

Fi.CpU3
200 PLN
5254

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOZNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POSPIESZNYCH I SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Warszawy do Stalagu XIIIC, cenzura i dodatkowy stempelek informacyjny; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
Mi.P7A
300 PLN
5255

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XX "Mit Rucksicht auf die kriegsbedingten Verhaltnisse er-", wysłana 18.VIII.1943 z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
500 PLN
5256

Fi.CpU4
120 PLN
5257

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!!tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zuruck", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
500 PLN
5258

Fi.CpU1A
300 PLN
5259

Fi.CpU3
120 PLN
5260

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
5261

1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10
30 PLN
5262

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", skasowana grzecznościowo 22.I.1942 w Chełmie Lubelskim, polskim przedwojennym datownikiem!

Fi.Cp6B
Mi.P7A
150 PLN
5263

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część z opłaconą odpowiedzią, hasło propagandowe T - "POCZTA TO TANI, SZYBKI I PEWNY INKASENT", wysłana 3.XII z Opatowa do Radomia.

Fi.Cp6A
Mi.P7F
200 PLN
5264

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, odmiana o napisie POSTKARTE długości 40 mm!!! hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 20.XII z Grodziska do Otwocka; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp5II
Mi.P6I
500 PLN
5265

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 21.VI z Krakowa do Kielc.

Fi.Cp3II
50 PLN
5266

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 17.X z agencji pocztowej Ożarów k.Opatowa do PCK w Krakowie, praktycznie niewidoczne ślady po zszywce.

Fi.Cp3II
80 PLN
5267

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", czysta.

Fi.Cp3II
60 PLN
5268

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", czysta.

Fi.Cp3II
65 PLN
5269

1940 polska koperta z nadrukiem, wysłana z Otwocka do Lublina, na odwrocie przebarwienia.

Fi.Ck1
45 PLN
5270

1940 polska koperta z nadrukiem, czysta.

Fi.Ck1
45 PLN
5271

1940 karta służbowa, na odwrocie tekst II, stempel okolicznościowy nr 12.

Fi.CpU1B
190 PLN
5272

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11
80 PLN
5273

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.XI.1944 ze Skierniewic do miejscowości Wessenberg w Niemczech.

Fi.Cp8II
Mi.P11
80 PLN
5274

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE !", wysłana z Sanoka do Krakowa.

Fi.Cp3II
Mi.P3II
50 PLN
5275

1940 całostka wydania przedrukowego z sygnaturą VI-1938, hasłem propagandowym H i napisem KARTKA POCZTOWA długości 55,5 mm, na odwrocie pozostałości po podlepkach, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3I
850 PLN
5276

1940 całostka wydania przedrukowego czarnozielona z nadrukiem błyszczącym, długość napisu kartka pocztowa 55,5 mm, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3I
1 200 PLN
5277

Fi.CpU2I
1 200 PLN
5278

1940 polska karta pocztowa o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, wysłana 5.X z Warszawy do Kutna, karta bardzo rzadko spotykana, szczególnie z obiegu; dlatego też nawet drobne niedoskonałości stanu zachowania nie obniżają jej wartości; wysoka wycena katalogowa (Mi.450 euro); gwarancja.

Fi.Cp3I
900 PLN
5279

1940-1 ręcznie malowana strona albumowa, z kolekcji pochodzącej z Barcelony, ze znaczkami czystymi na podlepkach, w bardzo dobrym stanie, dołączono też, rys historyczny tego okresu, po hiszpańsku, na ręcznie zdobionej stronie albumowej.

250 PLN
5280

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, znaczek cięty bez nominału, gwarancja,

Fi.U17 nz
750 PLN
5281

Fi.U22 nz
600 PLN
5282

1941 znaczek na karcie, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji.

Fi.10
35 PLN
5283

Fi.12
25 PLN
5284

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik).

Fi.13
50 PLN
5285

1941 kasownik okolicznościowy z okazji zawodów sportowych w Zakopanem odbity na karcie 6.IX.

Fi.13
40 PLN
5286

1941 Widoki zabytkowych budowli (III) - 1 zł - frankatura mieszana - karta z opłaconą odpowiedzią "prywatnego nakładu", wysłana 29.III.1943 jako polecona z Jarosławia, adresowana do Plauen, niedoręczona (stosowna nalepka) i zwrócona do nadawcy; dekoracyjna całość.

Fi.42, 70, 78
300 PLN
5287

1941 frankatura mieszana znaczków GG i Rzeszy !!! - list polecony wysłany 1.VIII ze Stuttgartu do Krakowa, ponieważ adresat wyjechał - do Stuttgartu ! - przesyłkę ofrankowano i 4.VIII przesłano jako poleconą, do miejsca przeznaczenia dotarła 6.VIII; niezwykły walor, będący namacalnym przykładem jak sprawnie może działać (działała ?) poczta.

Fi.45, 49
Mi.45, 49, 781, 795&
350 PLN