Auction 27. General Government

1365

1940 karta pocztowa z Budapesztu, wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.

50 PLN
1366

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.II z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik, cenzura, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

200 PLN
1367

1940 karta pocztowa z Węgier, wysłana 21.IV do Buska-Zdroju; cenzury, dekoracyjna całość.

Mi.626-628
50 PLN
1368

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41 (Mi.25 euro).

Fi.Cp8II
Mi.P11
45 PLN
1369

Fi.Cp8I
Mi.P9
40 PLN
1370

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYSPIESZA DORĘCZANIE", sygnatura (VI-1939).

Fi.Cp4I
Mi.P4
80 PLN
1371

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", sygnatura (VI-1939).

Fi.Cp4I
Mi.P4
80 PLN
1372

1940 polska koperta z nadrukiem, lewy górny róg nadgięty.

Fi.Ck1
50 PLN
1373

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 31.X z Krakowa do Cieszyna.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
1374

1940 polska karta pocztowa o szarozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1939), hasło propagandowe "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ !", wysłana 15.VIII z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp3II
Mi.P3II
50 PLN
1375

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
40 PLN
1376

1940 znaczki urzędowe II wydanie, 50 gr. - frankatura wielokrotna - adres pomocniczy wysłany 25.I.1944 z Piotrkowa do Tomaszowa Mazowieckiego.

Fi.U24
400 PLN
1377

1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "długie e", wysłana 8.III z Warszawy, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem, idealny stan zachowania (Mi.135 euro).

Fi.Cp2II
350 PLN
1378

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (VI-1938), hasło propagandowe "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 23.IX z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp3II
60 PLN
1379

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część "na odpowiedź", z hasłem propagandowym "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 6.XII z Warszawy do Torunia.

Fi.Cp6B
220 PLN
1380

1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze IX.40, wysłana z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp7I
50 PLN
1381

1940 Widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta o sygnaturze IX.40, wysłana z Lublina 4.XI.1941 adresowana do miejscowości Craiova w Rumunii; kasownik odbiorczy, liczne cenzury, dekoracyjna całość.

Fi.Cp8I
150 PLN
1382

1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, wysłana 5.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "cc"), doskonały stan zachowania.

Fi.CpU3
200 PLN
1383

1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Jagiellończykiem, wysłana 10.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "c").

Fi.CpU5BI
180 PLN
1384

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", wysłana 11.VI z Krakowa do Częstochowy.

Fi.Cp4I
Mi.P4
80 PLN
1385

1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e", z dodatkową frankaturą, wysłana 8.II z Zakopanego do Żegiestowa - Zdroju.

Fi.Cp1I, 1, 3
120 PLN
1386

1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", wysłana 12.IV z Jasła do Buenos Aires; cenzura niemiecka i angielska; bardzo rzadki kierunek wysyłki; na odwrocie karty pozostałości od wklejenia do albumu.

Fi.Cp2I
120 PLN
1387

1940-1941 służbowa karta pocztowa (Jagiellończyk), czysta.

Fi.CpU4
80 PLN
1388

1940-1941 służbowa karta pocztowa (Mościcki), wysłana 3.III.1942 z Krakowa do Wrocławia.

Fi.CpU3
200 PLN
1389

1940 cztery karty służbowe na całostkach dla Polskiej Poczty w Gdańsku o identycznym froncie z różną treścią na odwrocie w tym jedna bez tekstu na odwrocie.

Fi.CpU 2I
600 PLN
1390

1940 "V" stempel zwycięstwa na karcie wysłanej 31.VII.1941 z miejscowości Podgaj (kasownik Sedziszow) do Bendsburg (Będzin); uzupełnione otwory po dziurkaczu.

Fi.Cp7II
Mi.P10
50 PLN
1391

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. zielona karta o sygnaturze II.41, dofrankowana i jako ekspresowa, wysłana 17.V.1941 z Warszawy do Puław.

Fi.Cp7II
Mi.P10
60 PLN
1392

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), hasło propagandowe "POCZTA WPROWADZIŁA PACZKI BEZADRESÓW POMOCNICZYCH", wysłana 8.VIII z Warszawy do miejscowości Podwody.

Fi.CP4I
Mi.P4
100 PLN
1393

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, czysta.

Fi.Cp8II
27 PLN
1394

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.I.1944 ze Skierniewic do Niemiec.

Fi.Cp8II
80 PLN
1395

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą IX.40, wysłana 14.X.1941 z Warszawy.

Fi.Cp8I
Mi.P9
80 PLN
1396

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, wysłana 30.X.1941 z Krakowa do Sanoka.

Fi.Cp7II
Mi.P10
15 PLN
1397

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, dofrankowana i jako ekspresowa wysłana 25.IX z Krakowa do Lwowa, cenzury, kasownik odbiorczy.

Fi.Cp5I, 40, 42, 51
200 PLN
1398

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część z opłaconą odpowiedzią, hasło propagandowe "KORZYSTAJCIE W PODRÓŻY Z RADIOTELEGRAMÓW MIĘDZY LĄDEM A STATKIEM", nadana 29.I.1941 w agencji Zawoja 1, adresowana do PCK w Krakowie; praktycznie niewidoczne ślady archiwizacji.

Fi.Cp6A
240 PLN
1399

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, część na odpowiedź, hasło propagandowe "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 3.XII z Lublina do Otwocka; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6B
240 PLN
1400

1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU5BI
100 PLN
1401

1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst Va ręcznie skreślono erschienenen" i dopisano "gultigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
1402

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm !!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.VIII.1944 z urzędu Kraków 3, adresowana do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy; egzemplarz w idealnym stanie zachowania, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.CpU2II
3 200 PLN
1403

Fi.CpU2II
1 500 PLN
1404

1940 znaczki doręczeniowe GG - seria z marginesem, na karcie, skasowana w pośrednictwie pocztowym Dyminy.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN