Auction 26. General Government

17482

Fi.1-125, D1-5, U1-3
950 PLN
17483

1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 23.III.1940 z Krakowa z urzędu zaopatrzenia armii adresowany do Drezna, przesłany ambulansem relacji Kraków - Wrocław, pieczęć urzędowa.

Mi.6
100 PLN
17484

1939 I wydanie przedrukowe, frankatura trójkolorowa - list pobraniowy wysłany 18.V.1940 z Krakowa do Rzeszowa, kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania.

Fi.6, 8, 10
Mi.6, 8, 10
200 PLN
17485

1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr. frankatura pojedyncza - karta pocztowa wysłana 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik.

Mi.7
120 PLN
17486

1939 I wydanie przedrukowe, 50 gr. frankatura pojedyncza - list wysłany 27.XII z Gorlic do "Administracji Łemkowszczyzny" w Sanoku, przesyłka poszukiwała adresata, liczne adnotacje na odwrocie.

Mi.9
140 PLN
17487

1939 prekursor, znaczek obiegowy Rzeszy za 25 fen. użyty na terenie GG, list wysłany z Częstochowy do Łodzi; zwraca uwagę prowizoryczny kasownik (bez daty).

150 PLN
17488

1939 list z prowizorycznym stemplem Bydgoszczy do Berlina, koperta naddarta.

50 PLN
17489

1939 list polecony z prowizorycznym kasownikiem z Krotoszyna do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy.

60 PLN
17490

1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 26.XI z miejscowości Arad, adresowana do Warszawy; znaczek uszkodzony, niezakwestionowany przez pocztę.

45 PLN
17491

1939 zagraniczna karta pocztowa, wysłana 14.XI z miejscowości Gevora Rumunii, adresowana do Warszawy; słabszy stan.

40 PLN
17492

1939 pierwszy okolicznościowy kasownik, przygotowany z okazji utworzenia GG.

60 PLN
17493

1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.640 euro), w czworobloku, w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.14I
800 PLN
17494

1940 dwie koperty polecone z Łowicza z kompletem podstawowych znaczków wydania przedrukowego na znaczkach polskich do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.14-39
200 PLN
17495

1940 II wydanie przedrukowe - seria 28 znaczków skasowana na czterech kopertach ekspresowych, poleconych listów miejscowych (kolejne numery erek), nadanych 22.VII w Warszawie, kasowniki odbiorcze; walory ze zbiorów i z sygnaturą własnościową T.Białkowskiego; gwarancja "najważniejszej" koperty M.Perzyński.

Fi.14-39
Mi.14-39
300 PLN
17496

1940 II wydanie przedrukowe, niezwykle dekoracyjny ekspresowy list polecony - opłacony zgodnie z taryfą - wysłany 21.XII z Warszawy do Poznania, kasownik odbiorczy.

Fi.17, 22, 30
Mi.17, 22, 30
100 PLN
17497

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.71 "uszkodzone pióro, gwarancja i opis.

Fi.17w
25 PLN
17498

1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym Michałowice koło Krakowa z Posterunku Polskiej Policji w Michałowicach.

Fi.20, 34
80 PLN
17499

1940 II wydanie przedrukowe, 24/25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany z Chełma Lubelskiego adresowany do Sądu Grodzkiego w Lublinie.

Fi.22
Mi.22
35 PLN
17500

1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic z Posterunku Polskiej Policji w Niegowici.

Fi.22
80 PLN
17501

1940 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Gdowie koło Myślenic na nicowanej kopercie banku PKO z Posterunku Polskiej Policji w Gdowie.

Fi.22
80 PLN
17502

1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem.

Fi.30
25 PLN
17503

1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr. (mały odstęp) frankatura wielokrotna - parka pozioma na liście miejscowym wysłanym 20.VIII w miejscowości Skała, dekoracyjne prowizoryczne ostemplowanie.

Fi.33II
Mi.33II
150 PLN
17504

1940 list nadany z Miechowa ze stemplem Posterunku Polskiej Policji w Książu Wielkim do Krakowa.

Fi.34, 41
50 PLN
17505

1940 widoki zabytkowych budowli, seria czysta z gapami, bardzo ładny stan.

Fi.40-51
120 PLN
17506

1940 karta pocztowa ofrankowana narożnikowym znaczkiem skasowanym okolicznościowo, wysłana 2.XII z urzędu generalnego gubernatora w Krakowie adresowana do Monachium, stemple urzędowe; dekoracyjna całość.

Fi.43
Mi.43
150 PLN
17507

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Czerwony Krzyż - 12+8 gr. frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacona miejscowa karta pocztowa, przesłana 19.VII w Warszawie.

Fi.52
Mi.52
100 PLN
17508

1940 Wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria w czworoblokach na kartach skasowana okolicznościowo 17.VII w pierwszym dniu obiegu, dodatkowo oryginalna koperta Versandstelle fur Sammlermarken Krakau.

Fi.52-55
Mi.52-55
300 PLN
17509

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria.

Fi.52-55
45 PLN
17510

Fi.56-58
75 PLN
17511

1940 pomoc zimowa, narożnikowa seria z gapami, lekkie podlepki na marginesach.

Fi.59-62
60 PLN
17512

1940 wydanie obiegowe - Hitler na jednolitym tle, seria czysta z gapami, bardzo ładny stan.

Fi.71-82
80 PLN
17513

Fi.110-12
30 PLN
17514

1940 "RADOMER HERBSTMESSE 1940" (wyr. "b") - oryginalny list firmowy z bardzo rzadkim kasownikiem okolicznościowym, wysłany 15.X do Krakowa; duża koperta.

260 PLN
17515

1940 Zaadaptowany beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II adresowany do Goslitz, listowa pieczęć formacyjna; niezwykle ciekawy walor.

300 PLN
17516

1940 karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony, adresowana do Starego Sącza; cenzura; niewielkie przebarwienia.

100 PLN
17517

1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle adresowana do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof.Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

Mi.668
40 PLN
17518

1940 cztery karty służbowe na całostkach dla Polskiej Poczty w Gdańsku o identycznym froncie z różną treścią na odwrocie w tym jedna bez tekstu na odwrocie.

Fi.CpU 2I
600 PLN
17519

1940 polska karta pocztowa o szarozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem, sygnatura (VI-1938) ;hasło propagandowe "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy.

Fi.Cp3II
Mi.P3II
40 PLN
17520

1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939.

Fi.Cp 3II
50 PLN
17521

1940 polska karta pocztowa o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa; sygnatura (VI-1938); znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka bardzo rzadko spotykana (Michel 450 euro), stan bardzo dobry, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3I
Mi.P3I
900 PLN