Auction 26. General Government

17522

1940 prekursory - mieszana frankatura - karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e", dofrankowana znaczkami GG i Rzeszy !!! wysłana 4.I z Warszawy na Węgry.

Fi.Cp1I, 1, 6
Mi.P1I, 1, 6, 516&nb
120 PLN
17523

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II
80 PLN
17524

1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), lekko załamana.

Fi.Ck1
40 PLN
17525

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939).

Fi.Cp6A
180 PLN
17526

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - na odpowiedź, z nadrukiem, sygnatura (II-1939).

Fi.Cp6B
180 PLN
17527

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 8.VIII z Proszowic do Krakowa, sygnatura (VI-1938), unieważniona kasownikiem prowizorycznym a potem datownikiem w Krakowie, ślady archiwizacji.

Fi.cp3II
100 PLN
17528

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, sygnatura (VI-1938), nieco podgięta na rogu.

Fi.Cp3II
50 PLN
17529

1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), unieważniona polskim kasownikiem mechanicznym - wirnikiem.

Fi.Cp3II
100 PLN
17530

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), unieważniona bardzo rzadkim niemym, kasownikiem.

Fi.CP4I
200 PLN
17531

1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41,

Fi.Cp8I+II
80 PLN
17532

1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - na odpowiedź, z nadrukiem, wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy, sygnatura (II-1939).

Fi.Cp6B
200 PLN
17533

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
75 PLN
17534

1940 znaczki doręczeniowe GG - seria na karcie skasowana w pośrednictwie pocztowym Wesoła.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
17535

1940 znaczek na wycinku z prowizorycznym stemplem Kanie.

Fi.D1
15 PLN
17536

1940 stemplowana seria znaczków urzędowych.

Fi.U1-15
70 PLN
17537

1940 seria znaczków urzędowych.

Fi.U1-15
70 PLN
17538

1940 znaczek urzędowy nieząbkowany bez nominału, gwarancja.

Fi.U16
390 PLN
17539

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału, gwarancja

Fi.U17, 22 nz
2 400 PLN
17540

Fi.U1-U15
120 PLN
17541

1941 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 6 gr. jako opłata za druki, na liście wysłanym 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym.

Fi.40, III
40 PLN
17542

1941 kartka ze stemplem okolicznościowym rocznicy NSDAP w Krakowie.

Fi.43, 63
60 PLN
17543

Fi.49
Mi.49
700 PLN
17544

1941 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.

Fi.56-58
Mi.56-58
60 PLN
17545

1941 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62
Mi.59-62
60 PLN
17546

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz.

Fi.63
Mi.63
350 PLN
17547

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 10 zł - franakatura pojedyncza ! - list polecony wysłany 11.VIII z miejscowości Moszczenica adresowany do Pabianic, kasownik odbiorczy; opłata niezgodna z taryfą.

Fi.65
Mi.65
60 PLN
17548

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 2 gr - frankatura wielokrotna 12 sztuk !!! - list wysłany 18.IX.1943 z Dąbrowy do Leżajska.

Fi.71
Mi.71
50 PLN
17549

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. frankatura pojedyncza (Mi.60 euro), karta pocztowa - rzadki formularz PCK, opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 9.XI.1944 przez PCK w Piotrkowie, odpowiedź w sprawie poszukiwań rodzin, na odwrocie okrągły stempelek PCK.

Fi.77
Mi.77
200 PLN
17550

1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa - 24 gr i 40 gr na liście poleconym, nadanym 20.VI.1944 w miejscowości Opole, kasownik odbiorczy.

Fi.78, 81
Mi.78, 81
30 PLN
17551

1941 portret Hitlera, znaczek za 24 gr. z błędem "dymek za uchem", gwarancja.

Fi.78
25 PLN
17552

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr. frankatura pojedyncza (Mi.75 euro), karta pocztowa, opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.XII.1944 z Piotrkowa, adresowana do obozu pracy (Gemienschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
Mi.81
100 PLN
17553

1941 list lotniczy z Portugalii wysłany 13.V adresowany do Warszawy, liczne cenzury; ładny obieg.

100 PLN
17554

1941 "1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna, wykonana techniką litograficzną, okolicznościowa karta, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

50 PLN
17555

1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury.

20 PLN
17556

1941 kartka polecona z Radymna 16.XI.41, dziury.

20 PLN
17557

1941 kartka polecona z Tarnobrzegu 26.III.41, dziury.

20 PLN
17558

1941 znaczek na karcie, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji.

35 PLN
17559

25 PLN
17560

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik).

50 PLN
17561

1941 koperty "Wawel" - komplet 3 sztuk ze wszystkimi sygnaturami; stan minimalnie słabszy, w rzeczywistości koperty prezentują się o wiele korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji.

Fi.Ck2
Mi.U2/01-03
300 PLN