17522 |
1940 prekursory - mieszana frankatura - karta pocztowa wydania przedrukowego, 12 gr. "krótkie e", dofrankowana znaczkami GG i Rzeszy !!! wysłana 4.I z Warszawy na Węgry. | Fi.Cp1I, 1, 6 Mi.P1I, 1, 6, 516&nb |
| 120 PLN | |
17523 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura (X-1938); hasło propagandowe "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
17524 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), lekko załamana. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
17525 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - z opłaconą odpowiedzią, z nadrukiem, sygnatura (II-1939). | Fi.Cp6A |
| 180 PLN SOLD | |
17526 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - na odpowiedź, z nadrukiem, sygnatura (II-1939). | Fi.Cp6B |
| 180 PLN SOLD | |
17527 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 8.VIII z Proszowic do Krakowa, sygnatura (VI-1938), unieważniona kasownikiem prowizorycznym a potem datownikiem w Krakowie, ślady archiwizacji. | Fi.cp3II |
| 100 PLN | |
17528 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, sygnatura (VI-1938), nieco podgięta na rogu. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
17529 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), unieważniona polskim kasownikiem mechanicznym - wirnikiem. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
17530 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), unieważniona bardzo rzadkim niemym, kasownikiem. | Fi.CP4I |
| 200 PLN | |
17531 |
1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41, | Fi.Cp8I+II |
| 80 PLN SOLD | |
17532 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem - na odpowiedź, z nadrukiem, wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy, sygnatura (II-1939). | Fi.Cp6B |
| 200 PLN | |
17533 |
1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku. | Fi.U1-15 |
| 75 PLN | |
17534 |
1940 znaczki doręczeniowe GG - seria na karcie skasowana w pośrednictwie pocztowym Wesoła. | Fi.D1-4 Mi.Z1-4 |
| 50 PLN | |
17535 |
1940 znaczek na wycinku z prowizorycznym stemplem Kanie. | Fi.D1 |
| 15 PLN | |
17536 |
1940 stemplowana seria znaczków urzędowych. | Fi.U1-15 |
| 70 PLN | |
17537 |
1940 seria znaczków urzędowych. | Fi.U1-15 |
| 70 PLN | |
17538 |
1940 znaczek urzędowy nieząbkowany bez nominału, gwarancja. | Fi.U16 |
| 390 PLN | |
17539 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału, gwarancja | Fi.U17, 22 nz |
| 2 400 PLN | |
17540 |
1940 seria znaczków urzędowych. | Fi.U1-U15 |
| 120 PLN | |
17541 |
1941 widoki zabytkowych budowli, znaczek za 6 gr. jako opłata za druki, na liście wysłanym 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym. | Fi.40, III |
| 40 PLN | |
17542 |
1941 kartka ze stemplem okolicznościowym rocznicy NSDAP w Krakowie. | Fi.43, 63 |
| 60 PLN | |
17543 |
1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja. | Fi.49 Mi.49 |
| 700 PLN | |
17544 |
1941 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. | Fi.56-58 Mi.56-58 |
| 60 PLN | |
17545 |
1941 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie. | Fi.59-62 Mi.59-62 |
| 60 PLN | |
17546 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz. | Fi.63 Mi.63 |
| 350 PLN | |
17547 |
1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 10 zł - franakatura pojedyncza ! - list polecony wysłany 11.VIII z miejscowości Moszczenica adresowany do Pabianic, kasownik odbiorczy; opłata niezgodna z taryfą. | Fi.65 Mi.65 |
| 60 PLN | |
17548 |
1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 2 gr - frankatura wielokrotna 12 sztuk !!! - list wysłany 18.IX.1943 z Dąbrowy do Leżajska. | Fi.71 Mi.71 |
| 50 PLN SOLD | |
17549 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. frankatura pojedyncza (Mi.60 euro), karta pocztowa - rzadki formularz PCK, opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 9.XI.1944 przez PCK w Piotrkowie, odpowiedź w sprawie poszukiwań rodzin, na odwrocie okrągły stempelek PCK. | Fi.77 Mi.77 |
| 200 PLN | |
17550 |
1941 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa - 24 gr i 40 gr na liście poleconym, nadanym 20.VI.1944 w miejscowości Opole, kasownik odbiorczy. | Fi.78, 81 Mi.78, 81 |
| 30 PLN | |
17551 |
1941 portret Hitlera, znaczek za 24 gr. z błędem "dymek za uchem", gwarancja. | Fi.78 |
| 25 PLN | |
17552 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr. frankatura pojedyncza (Mi.75 euro), karta pocztowa, opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.XII.1944 z Piotrkowa, adresowana do obozu pracy (Gemienschaftslager) w Niemczech. | Fi.81 Mi.81 |
| 100 PLN | |
17553 |
1941 list lotniczy z Portugalii wysłany 13.V adresowany do Warszawy, liczne cenzury; ładny obieg. | |
| 100 PLN | |
17554 |
1941 "1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna, wykonana techniką litograficzną, okolicznościowa karta, ostemplowana 15.VIII w Krakowie. | |
| 50 PLN | |
17555 |
1941 kartka polecona z Radymna 17.X.41, dziury. | |
| 20 PLN | |
17556 |
1941 kartka polecona z Radymna 16.XI.41, dziury. | |
| 20 PLN | |
17557 |
1941 kartka polecona z Tarnobrzegu 26.III.41, dziury. | |
| 20 PLN | |
17558 |
1941 znaczek na karcie, ostemplowany kasownikiem okolicznościowym z okazji utworzenia Dystryktu Galicji. | |
| 35 PLN | |
17559 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | |
| 25 PLN | |
17560 |
1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, stemplem o tematyce sportowej (oszczepnik). | |
| 50 PLN | |
17561 |
1941 koperty "Wawel" - komplet 3 sztuk ze wszystkimi sygnaturami; stan minimalnie słabszy, w rzeczywistości koperty prezentują się o wiele korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji. | Fi.Ck2 Mi.U2/01-03 |
| 300 PLN | |