Auction 25. Overprint editions 1918-1919

12396

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z poz. 20 z błędem "brak liter ZTA", gwarancja Kwaśniewski, Miszczak.

Fi.28 No B10
Mi.27 K
660 PLN
12397

Fi.29 No
Mi.28 K
440 PLN
12398

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z przesuniętym nadrukiem, górne znaczki podlepka, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
400 PLN
12399

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 90 hal., gwarancja.

Fi.29
Mi.28
35 PLN
12400

Fi.29
Mi.28
30 PLN
12401

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 20 z błędem "brak liter TA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B10
Mi.28
45 PLN
12402

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnym Abklatschem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.29
Mi.28
140 PLN
12403

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z silnie przesunietym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
45 PLN
12404

Fi.30
Mi.29
1 200 PLN
12405

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzone A", nakład 23 szt. - zachowało się kilkanaście, delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, liczony jak podlepkowy, gwarancja z opisem Mikstein, Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29
3 600 PLN
12406

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, ubytek gumy pod gwarancją - co przez krótki czas robił Mikstein, lekki ślad podlepki, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca - splecione SM, Mikstein.

Fi.30
Mi.29
1 100 PLN
12407

Fi.31
Mi.30
1 200 PLN
12408

Fi.31
Mi.30
1 200 PLN
12409

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 44 z błędem "cienkie Z", niewielka podlepka, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.31 B1
Mi.30
1 800 PLN
12410

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Krawczyk.

Fi.32I B1
Mi.31
200 PLN
12411

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formy pierwszej poz. 10, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
100 PLN
12412

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", bez gumy, gwarancja i opis Mikstein,

Fi.32I B2
Mi.31
240 PLN
12413

1919 wydanie krakowskie, prawy znaczek z błędem "dwukropek", znaczek z błędem postfrisch, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B2
Mi.31
1 200 PLN
12414

Fi.32I B1
Mi.31
500 PLN
12415

Fi.32I
Mi.31
450 PLN
12416

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 38, gwarancja.

Fi.32I
Mi.31
110 PLN
12417

1919 wydanie krakowskie, parka znaczeków z andrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" i usterką otwarte O w POCZTA, gwarancja Mikstein,.

Fi.32I B2
Mi.31
1 500 PLN
12418

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE z poz.41, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
12419

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
12420

Fi.33 B1
Mi.32
1 800 PLN
12421

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 64, gwarancja.

Fi.33
Mi.32
1 600 PLN
12422

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", lekki cień śladu po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem Ways.

Fi.34 B1
Mi.33
308 PLN
12423

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2, ślady po dużych podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.35
Mi.34
80 PLN
12424

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków na wycinku przekazu pieniężnego z Przemyśla, gwarancja Jungjohan.

Fi.38
Mi.48
35 PLN
12425

1919 wydanie Krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
15 PLN
12426

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formy IIB poz. 97, gwarancja Schmutz.

Fi.39
Mi.37
700 PLN
12427

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą, z ciekawym błędem na poz.31 "rozbite obie litery P", mały ubytek gumy pod opisem pozycji - co przez krótki czas robił Mikstein, gwarancja Mikstein, Kalinowski.

Fi.40 No B
Mi.38
1 500 PLN
12428

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem normalnym z poz. 65 i podwójnym nadrukiem z poz. 55 i 75, ślady po usunietej podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40 Np
Mi.38 DD
7 500 PLN
12429

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja Schmutz.

Fi.40
Mi.38
125 PLN
12430

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja.

Fi.41
Mi.39
30 PLN
12431

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 57, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
35 PLN
12432

1919 wydanie krakowskie, arkusz w czterech ćwiartkach znaczka za 50 hal. zawierający wszystkie podstawowe błędy pierwszej formy przedrukowej, 10 znaczków z "cienkim Z", dwukropek, uszkodzone A i otwarte O. Gwarancja.

Fi.41 B1, B2, B3, B1
Mi.39
6 000 PLN
12433

1919 wydanie krakowskie, czworoblok z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47/58, górne znaczki lekki ślad podlepki, gwarancja Łaszkiewicz,.

Fi.42
Mi.40
120 PLN
12434

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88, gwarancja Miszczak.

Fi.42
Mi.40
20 PLN
12435

Fi.42 B1
Mi.40
35 PLN