The new auction will start soon

Auction 23. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4808

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka, brak części nadruku, załamania papieru będące przyczyną błędu, gwarancja Schmutz.

Fi.24 Mk
400 PLN
4809

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. ze znacznie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
150 PLN
4810

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.24
Mi.24 
35 PLN
SOLD
4811

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem w kolorze czarnym, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.25a No
Mi.25I K 
120 PLN
SOLD
4812

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze czarnym z błędami, "brak liter ZTA" na górnym i "brak liter TA na dolnym prawym znaczku, rzadka kombinacja błędów, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.25a B9,B10
Mi.25I 
250 PLN
4813

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 45/80 hal. z przesuniętym nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, z błędami "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25 I 
400 PLN
4814

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura na liście poleconym z Sławkowa Polskiego 31.I.1919, austriacki kasownik i prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

Fi.25
Mi.25 I 
1 750 PLN
4815

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Puław do Pułtuska 7.I.19, rzadkie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.25
3 200 PLN
SOLD
4816

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal., gwarancja.

Fi.25a
Mi.25 I 
20 PLN
4817

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Kapkowski,.

Fi.25
Mi.25I 
45 PLN
4818

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.25b
Mi.25I 
130 PLN
SOLD
4819

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I 
30 PLN
SOLD
4820

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 50 z błędem "brak TA", postfrisch choć guma nie wygląda świeżo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I 
100 PLN
4821

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarny , gwarancja Miszczak, Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I 
60 PLN
4822

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym, gwarancja Krawczyk.

Fi.26
Mi.26 
65 PLN
SOLD
4823

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z czarnym nadrukiem odwróconym z poz.47, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.27a No
Mi.26 K 
130 PLN
4824

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.27
Mi.24 
50 PLN
4825

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.27
Mi.24 
35 PLN
4826

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "litera S zniekształcona", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B8
Mi.26 
50 PLN
SOLD
4827

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z czarnym nadrukiem z poz. 36/37, oba z błędami "brak kropki po HAL", gwarancja Kwaśniewski, Falkowski.

Fi.27a B5
Mi.26 
250 PLN
4828

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein.

Fi.27
Mi.26 
51 PLN
SOLD
4829

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem normalnym i odwróconym, przedrukowano tylko jeden 50 znaczkowy arkusz z tym błędem, bardzo rzadkie, stan gabinetowy, gwarancja Mikulski.

Fi.28 Non
Mi.27 DD 
5 900 PLN
4830

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z odwróconym nadrukiem z poz. 13/24, stan idealny, w czworobloku bardzo rzadkie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.28 No
Mi.26 K 
1 950 PLN
4831

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwrócony z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA", bardzo rzadkie, gwarancja Kwaśniewski, Miszczak.

Fi.28 No B9
Mi.27 K 
700 PLN
SOLD
4832

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 20 z błędem "brak liter TA", gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.28 B11
Mi.27 
180 PLN
SOLD
4833

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.28
Mi.27 
130 PLN
SOLD
4834

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.29
Mi.28 
20 PLN
SOLD
4835

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28 
40 PLN
SOLD
4836

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem z poz. I 80, krótszy ząbek i ślady po dużej podlepce, fotoatest Kronenberg.

Fi.30
Mi.29 
1 000 PLN
4837

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzone A", delikatnie poprawiony lewy górny narożnik, liczony jak podlepkowy, gwarancja z opisem Mikstein, Schmutz.

Fi.30 B3
Mi.29 
3 600 PLN
4838

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, ubytek gumy pod gwarancją - co przez krótki czas robił Mikstein, lekki ślad podlepki, gwarancja, opis i sygnatura sprawdzająca - splecione SM, Mikstein.

Fi.30
Mi.29 
1 100 PLN
4839

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", w ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, gwarancja i opis Sutclife, Schmutz.

Fi.30 B1
Mi.29 
2 100 PLN
4840

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem z poz. I 64, fotoatest Kronenberg.

Fi.31
Mi.30 
1 000 PLN
4841

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą pierwszą poz. 82, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30 
1 200 PLN
4842

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej poz. 8, niewielki ślad po podlepce, ładny stan, gwarancja Mikulski.

Fi.31
Mi.30 
1 200 PLN
4843

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Krawczyk.

Fi.32I B1
Mi.31 
200 PLN
4844

1919 wydanie krakowskie, prawy znaczek z błędem "dwukropek", znaczek z błędem postfrisch, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B2
Mi.31 
1 200 PLN
4845

1919 wydanie krakowskie, prawy znaczek z błędem "cienkie Z", znaczek z błędem postfrisch, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
500 PLN
4846

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy poz. 7 z błędem "uszkodzone PP", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32I
Mi.31 
450 PLN
4847

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" i usterką otwarte O w POCZTA, gwarancja Mikstein,.

Fi.32I B2
Mi.31 
1 500 PLN