Auction 23. Overprint editions 1918-1919

4608

1917 niezrealizowane projekty (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal., wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym w kolorze zielonym i czerwonym, sygnowane T.Schetyna.

400 PLN
4609

1918 seria pomnikowa, narożny sześcioblok znaczków za 5f/2 gr. z błędami na poz.10 "prawa 5 z kropką wewnątrz" i na poz.12 "Poezta", gwarancja.

Fi.2 B1+B5
200 PLN
4610

1918 seria pomnikowa, seria stemplowana grzecznościowo na kopercie, znaczek za 25 fen. z usterką "niedobite k".

Fi.2-5
Mi.2-5
50 PLN
4611

1918 seria pomnikowa, górny znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.2 B1
Mi.2
40 PLN
4612

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5
35 PLN
4613

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5
80 PLN
4614

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5
60 PLN
4615

1918 seria pomnikowa, znaczek za 5f/2 gr., z błędem "kropka wewnątrz prawej 5", gwarancja Falkowski.

Fi.2 B5
60 PLN
4616

1918 seria pomnikowa, marginesowa parka znaczków za 5f/2gr z niekatalogowanym błędem na poz.52 "uszkodzone k".

Fi.2 B
50 PLN
4617

1918 seria pomnikowa, kompletna seria.

Fi.2-5
Mi.2-5
70 PLN
4618

Fi.2 B6
Mi.2
50 PLN
4619

1918 seria pomnikowa, prawy znaczek z błędem "kropka w k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2 B3
Mi.2
50 PLN
4620

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2 B1
Mi.2
40 PLN
4621

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja.

Fi.3 No
Mi.3 K
50 PLN
4622

Fi.3 B1
Mi.3
30 PLN
4623

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 10f/6 gr. z niekatalogowanymi błędami "uszkodzone k" i "wyszczerbione s".

Fi.3 B
40 PLN
4624

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.3 B1
Mi.3
30 PLN
4625

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10 fen. z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.3 B1
Mi.3
25 PLN
4626

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone N i k", gwarancja Falkowski.

Fi.3 B
30 PLN
4627

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "kropka między nóżkami k", gwarancja Falkowski.

Fi.3 B3
40 PLN
4628

1918 seria pomnikowa, znaczek za 10f/6 gr., z błędem "uszkodzone P w POCZTA" i spacją po lewej stronie nominału, gwarancja Falkowski.

Fi.3 B4
60 PLN
4629

Fi.3 B1
Mi.3
30 PLN
4630

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.4 No
Mi.4
60 PLN
4631

1918 seria pomnikowa, czworoblok znaczków za 25f/10 gr. z niekatalogowanym błędem "uszkodzone k", gwarancja.

Fi.4 B
250 PLN
4632

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem występującym tylko w części nakładu "uszkodzone ols", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B9
Mi.4
100 PLN
4633

1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym w niewielkiej części nakładu "brak Poczta Polska", gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.4 B12
Mi.4
800 PLN
4634

1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6c
Mi.6
400 PLN
4635

1918 wydanie PP/GGW, 11 znaczków skasowanych na kopercie 25.I.1919 w Sosnowcu, znaczki za 3 fen, 5/ 2 1/2 fen, 30 fen, 40 fen. przedrukowane II formą, pozostałe wartości - forma I; zwraca uwagę numer erki - 1 !!!

Fi.6-16
Mi.6-16
200 PLN
4636

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja.

Fi.6 B6
Mi.6
120 PLN
4637

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria stemplowana, Fi 6 i Fi 9 gwarancja.

Fi.6-16
Mi.6-16
95 PLN
4638

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem GGW silnie błyszczącym z błędem "Poczto", gwarancja.

Fi.6c B8
Mi.6
300 PLN
4639

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z nadrukiem GGW anilinowym, bardzo ładny znaczek z pełną gumą, gwarancja i opis Schmutz

Fi.6IId
240 PLN
4640

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 3 fen. z błędem na poz.23 "krótkie l", gwarancja Schmutz.

Fi.6II B
250 PLN
4641

1918 wydanie PP/GGW, podstawowa seria czysta, fotoatest z opisem odmian.

Fi.6-16
Mi.6-16
140 PLN
4642

1918 wydanie PP/GGW, kompletna seria z formy pierwszej i drugiej (tylko Fi 9 z formy I), fotoatest z opisem odmian.

Fi.6-16
Mi.6-16
300 PLN
4643

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.6a B8
Mi.6
250 PLN
4644

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "odwrócone k", gwarancja Schmutz.

Fi.6a B7
Mi.6 II
300 PLN
4645

Fi.6-16
Mi.6-16
430 PLN
4646

Fi.6-16
Mi.6-16
700 PLN
4647

1918 wydanie PP/GGW, gwarancja Ryblewski, Schmutz.

Fi.6a
Mi.6
140 PLN