Auction 21. Polish People's Republic 1952-1989

18229

1954 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "podwójnie moletowany napis WARSZAWA", gwarancja.

Fi.719s
Mi.859 I
10 PLN
18230

1954 wydanie lotnicze, znaczek z podwójnym moletowaniem napisu Warszawa, gwarancja.

Fi.719s
Mi.859I
300 PLN
18231

1954 Dzień Kolejarza, lewy znaczek z błędem "kropka u góry cyfry 4" i numer walca.

Fi.728s
Mi.868
40 PLN
18232

1954 karnet z pierwszego dnia obiegu z okazji 500-lecia odzyskania Pomorza.

Fi.732-36
Mi.872-76
50 PLN
18233

1954 znaczek z błędem "podwójne L w OLSZTYN", gwarancja.

Fi.736s
Mi.876
10 PLN
18234

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim na miejscowym liście poleconym wysłanym 11.II.1955 w Warszawie, kasownik odbiorczy.

Fi.741s, 726
Mi.883P, 866
1 200 PLN
18235

1954 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.741s
Mi.883 P
100 PLN
18236

1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.741s
Mi.883P
80 PLN
18237

1954 zwierzęta chronione, parka znaczków z dziurkowanym napisem WZÓR, gwarancja.

Fi.745 B
Mi.887 A
800 PLN
18238

1954 10-lecie PRL, koperty FDC.

Fi.747-56
Mi.877-78, 889-96&nb
25 PLN
18239

1954 FDC - "10-lecie PRL", 5 kopert, seria dziesięcioznaczkowa.

Fi.747-756
Mi.889-896
180 PLN
18240

1954 10 lecie PRL, znaczek za 1.40 zł. z podwójnym moletowaniem Strt., gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.754s
Mi.894
250 PLN
18241

1954 koperta z okazji kongresu związków zawodowych.

18 PLN
18242

1954 koperta z okazji festiwalu filmów radzieckich.

18 PLN
18243

1954 karnet okolicznościowy w 500 rocznicę powrotu Pomorza do Polski.

35 PLN
18244

1954 kompletny stemplowany rocznik,63 zn. bez bl.

90 PLN
18245

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok "zielony" (Mi.50 euro).

Fi.Bl.13
Mi.Bl.13
60 PLN
18246

1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.13s
Mi.Bl.13DP
120 PLN
18247

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem, gwarancja.

Fi.Bl.13 NDs
Mi.Bl.AI DP
540 PLN
18248

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, gwarancja Gryżewski.

Fi.Bl.13 ND
Mi.Bl.AI
500 PLN
18249

1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, gwarancja.

Fi.Bl.13s
70 PLN
18250

1954 rocznik znaczków czystych (z tzw. "niebieskim" blokiem lotniczym).

720 PLN
18251

1954-1989 ssaki gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.151 euro).

210 PLN
18252

1954 zjazd PZF, blok.

Fi.bl. 13 ND
Mi.Bl. A I
500 PLN
18253

1954 zjazd PZF, blok.

Fi.bl. 13
Mi.Bl. 13
65 PLN
18254

1954 zjazd PZF, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl. 13
Mi.Bl. 13
40 PLN
18255

1955 kartka - karnet z wystawy filatelistycznej w Gdyni.

Fi.733
45 PLN
18256

1955 znaczek z F. Chopinem na niefilatelistycznej korespondencji.

Fi.738
20 PLN
18257

1955 kompletny rocznik, bez bloków.

Fi.757-809
Mi.897-953
75 PLN
18258

1955 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo.

Fi.759
Mi.899
40 PLN
18259

1955 10 rocznica układu polsko - radzieckiego, cięta parka znaczków z dziurkowanym napisem WZÓR, gwarancja.

Fi.770b
Mi.903
800 PLN
18260

1955 Artystyczna litografia "Na krakowskim rynku" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
40 PLN
18261

1955 Artystyczna litografia "Pan Twardowski" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
40 PLN
18262

1955 Artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
40 PLN
18263

1955 Artystyczna litografia "Harce Lajkonika" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
40 PLN
18264

1955 Artystyczna litografia "Wianki" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
40 PLN
18265

1955 Dni Krakowa, znaczek za 20 gr. z błędem "odbitka lustrzana 72 zł", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.775s
Mi.917I
600 PLN
18266

1955 Dni Krakowa, lewy dolny znaczek z błędem "kreska na lewo od pierwszej litery A w KRAKOWA", dolne znaczki lekko fałdowany papier.

Fi.776w
Mi.918
80 PLN
18267

1955 Dni Krakowa, dolny lewy znaczek z błędem "przekreślona maska".

Fi.776s
Mi.917
120 PLN
18268

1955 Dni Krakowa, przesunięty druk barwy fioletowej, kolory zachodzą na siebie.

Fi.776
Mi.918
80 PLN