Auction 18. Polish People's Republic 1952-1989

6068

1954 zwierzęta chronione, dwie koperty FDC.

Fi.743-46 B
Mi.885-88 A
20 PLN
6069

1964 20-lecie PRL, znaczekz błędem "biała plama przy G", gwarancja.

Fi.1356t
Mi.1504
20 PLN
6070

1954 list z wirnikiem Stalinogrodu (dzisiejsze Katowice), ciekawy walor do tematy pożarnictwo.

50 PLN
6071

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem (Mi.600 euro), gwarancja.

Fi.Bl.13 NDs
Mi.Bl.AI
600 PLN
6072

1954 III Zjazd PZF, blok czysty.

Fi.Bl.13
60 PLN
6073

1954 III Zjazd PZF, blok z podwójnym moletowaniem (Mi.70 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.13s
Mi.Bl.13 DP
70 PLN
6074

1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, gwarancja Schmutz.

Fi.Bl.13 ND
Mi.Bl.AI
500 PLN
6075

1955 karnet z okazji wystawy filatelistycznej w Tarnowie.

Fi.743-46B
Mi.885-88A
30 PLN
6076

1955 rocznica wyzwolenia Warszawy, koperta FDC.

Fi.757-58
Mi.897-98
20 PLN
6077

1955 kompletny rocznik, bez bloków.

Fi.757-809
Mi.897-953
75 PLN
6078

1955 pomniki Warszawy, narożna próba znaczka za 5 gr.

Fi.761 P2
Mi.907
40 PLN
6079

1955 Wyścig Pokoju, koperta FDC.

Fi.771-72
Mi.905-06
10 PLN
6080

1955 karnet z okazji Wyścigu Pokoju.

Fi.771-72
Mi.905-6
20 PLN
6081

1955 Targi Poznańskie, koperta FDC.

Fi.773-74
Mi.915-16
8 PLN
6082

1955 karnet z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fi.773-74
Mi.915-16
20 PLN
6083

1955 znaczek za 20 gr z dużym przesunieciem kolorów na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.775
Mi.917
50 PLN
6084

1955 karnet z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-77
Mi.917-19
19 PLN
6085

1955 kartka okolicznościowa Dni Krakowa ostemplowana w pierwszym dniu obiegu znaczków - FDC.

Fi.775-77
Mi.917-19
30 PLN
6086

1955 Artystyczna litografia "Na krakowskim rynku" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6087

1955 Artystyczna litografia "Pan Twardowski" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6088

1955 Artystyczna litografia "Lajkonik" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6089

1955 Artystyczna litografia "Harce Lajkonika" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6090

1955 Artystyczna litografia "Wianki" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6091

1955 Artystyczna litografia "Krakus" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa.

Fi.775-777
Mi.917-919
30 PLN
6092

1955 koperta FDC, znaczek za 20 gr z błędem "silne przesunięcie koloru zielonego", gwarancja.

Fi.776-77
Mi.917-19
70 PLN
6093

1955 znaczek z błedem "plamka pod lewym okiem maski " na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.776u
Mi.918
60 PLN
6094

1955 znaczek z błedem "prawy but Lajkonika przekreślony " na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.777u
Mi.919
60 PLN
6095

1955 światowy festiwal młodzieży, dolny lewy znaczek z błędem "kokardka".

Fi.778s B
Mi.924 IA
45 PLN
6096

1955 Festiwal Młodzieży, komplet kopert FDC.

Fi.778-83 B
Mi.922-27 A
20 PLN
6097

1955 Festiwal Młodzieży, komplet kopert FDC z ciętymi znaczkami.

Fi.778-83 A
Mi.922-27 B
20 PLN
6098

1955 3 karnety okolicznościowe światowego festiwalu młodzieży.

Fi.778-83 A,B
20 PLN
6099

1955 koperta FDC, znaczek z błędem "ścięte VI", gwarancja.

Fi.785t
Mi.x
100 PLN
6100

1955 Rajd Tatrzański, koperta FDC.

Fi.786-87
Mi.928-29
10 PLN
6101

1955 koperta FDC, znaczek z błędem "kreska za wyrazem Polska", gwarancja.

Fi.788as, 788bs
Mi.x
100 PLN
6102

1955 Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina, trójki.

Fi.788-89ab
Mi.930-33 Zd
23 PLN
6103

1955 Igrzyska Sportowe Młodziży, komplet kopert FDC.

Fi.790-95
Mi.934-39
25 PLN
6104

1955 3 karnety z okazji igrzysk sportowych młodzieży w Warszawie z ciętymi znaczkami.

Fi.790-95 A
25 PLN
6105

1955 3 karnety z okazji igrzysk sportowych młodzieży w Warszawie z ząbkowanymi znaczkami.

Fi.790-95 B
25 PLN
6106

1955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, koperta FDC.

Fi.798-801
Mi.942-45
20 PLN
6107

1955 karnet z okazji X lecia odzyskania Ziem Zachodnich.

Fi.798-801
Mi.942-45
20 PLN