Auction 18. General Government

5526

1943 "Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie", specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106
Mi.106
40 PLN
5527

1943 Widoki zabytkowych budowli (IV) - 4 zł frankatura mieszana - adres pomocniczy wysłany 6.VIII z Warszawy do Ujazdowa; znaczki wysokich nominałów na oryginalnej korespondencji są rzadko spotykane.

Fi.114, 110
Mi.114, 110
120 PLN
5528

1943 sreia z okazji 3 rocznicy utworzenia Generalnego Gubenatorstwa stemplowana grzezcznościowo na liście.

Fi.120-24
80 PLN
5529

1943 Lublin - dowód nadania.

150 PLN
5530

1943 Radom - wirnik propagandowy.

350 PLN
5531

1943 Kraków - frankatura mechaniczna, gwarancja.

380 PLN
5532

1943 Opłata gotówkowa (Bezahlt) Warszawa C2 - stempel odbity w kolorze czerwonym na adresie pomocniczym, wysłanym 12.XII do Tomaszowa Lubelskiego; nietypowy walor z niezwykle rzadko spotykanym kasownikiem.

400 PLN
5533

1943 list sadowy z Łukowa.

Fi.U2, U13
70 PLN
5534

1943 Znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna - list polecony wysłany 21.I.1944 z urzędu celnego na dworcu kolejowym w Częstochowie, adresowany do głównego urzędu celnego w Krakowie, dekoracyjna całość, drobne uszkodzenia kilku znaczków.

Fi.U28
Mi.D28
120 PLN
5535

1943 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Poczty Polskiej w Gdańsku, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm, wysłana 8.XI z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; piękny walor w ekskluzywnym stanie zachowania.

Fi.CpU2I
1 200 PLN
5536

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 60 gr. z uszkodzonymi cyframi nominału w pasku pionowym pomiędzy znaczkami zwykłymi, znaczek z błędem bez podlepki.

Fi.U34
120 PLN
5537

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr. z przesuniętymi cyframi nominału.

Fi.U36
100 PLN
5538

1944 polecony list z frankaturą mechaniczną.

600 PLN
5539

1944 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.76
Mi.76
30 PLN
5540

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 1,20 zł (ząbkowanie ramkowe) na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.87a
Mi.87B
60 PLN
5541

1944 3. rocznica utworzenia GG, seria na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie stemplem z okazji 4. rocznicy utworzenia GG !

Fi.96-100
Mi.96-100
45 PLN
5542

Fi.105-09
40 PLN
5543

1944 3. rocznica NSDAP w GG, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Krakowie.

Fi.105-109
Mi.105-109
30 PLN
5544

1944 list polecony Heidelager koło Dębicy 22.4.44 do Drezna, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.115
120 PLN
5545

1944 55. urodziny A.Hitlera, narożnikowa seria z podpisem projektanta, na kopercie ostemplowana 15.VII w Warszawie.

Fi.117-119
Mi.117-119
20 PLN
5546

1944 Wydanie na Fundusz Kultury GG, seria na karcie ostemplowana 25.VII w Warszawie.

Fi.120-124
Mi.120-124
10 PLN
5547

1944 "Wyszczerbiona górna ramka rysunku" błąd znaczka 30 gr - na pozycjach 4 i 9 - w kompletnym arkuszu, dodatkowo reszta serii również w arkuszach.

Fi.120-124
Mi.120-124
340 PLN
5548

1944 5 rocznica utworzenia GG, obie odmiany znaczka za 10+10 zł.

Fi.125a+b
150 PLN
5549

1944 Kraków - frankatura mechaniczna.

350 PLN
5550

1944 widokówka wysłana 14.XII z Zakopanego opłacona znaczkiem Rzeszy, idealnie odciśnięty rzadki kasownik propagandowy; piękna całość.

Mi.827
400 PLN
5551

1944 Radomsko, znaczki opłaty magistrackiej.

60 PLN
5552

1944 Portret A.Hitlera - karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
5553

1944 Portret A.Hitlera - karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania (wycena w katalogu całostek Michel 2003 - 40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
5554

1944 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44, odmiana (usterka ?) "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
120 PLN
5555

1944 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką "uszkodzona nóżka R w POSTKARTE", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
5556

1944 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, karta o sygnaturze I.44 z usterką "pionowa linia dzieląca przerwana u dołu", czysta.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
5557

1944 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa, czysta karta o sygnaturze I.44.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
10 PLN
5558

1944 5 rocznica utworzrenia Generalnego Gubernatorstwa, arkusik w niespotykanie ładnym stanie.

Fi.Ark.125b
Mi.Klb.125
500 PLN
5559

1945 kasownik z okazji dnia NSDAP w GG na kartce propagandowej.

Fi.106
40 PLN