Auction 17. Polish Kingdom

170

1858 Rosja nr 2 ze stemplem Warszawy ze znakiem wodnym nr 1 (w Fischerze błąd ZW nr 2), dobry stan.

900 PLN
171

1859, Królestwo Polskie - znaczek rosyjski użyty na liście, z okresu przed wprowadzeniem pierwszego znaczka polskiego, wysłanym z Kalisza do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym 191, na odwrocie duży godzinnik (3/P) i stempel odbiorczy 24.VIII. Walor ze zbiorów, sygnowany i z gwarancją M.Bojanowicza.

Fi.V
Mi.5
3 000 PLN
172

1860 list z Piotrkowa do Warszawy, oddarty kawałek znaczka przed naklejeniem na kopertę, gwarancja.

1 500 PLN
173

1860 list z Suwałk do Warszawy, gwarancja Schmutz.

2 000 PLN
174

1860 Polska nr 1 z kasownikiem numerowym 251 - Rypin, papier cienki prześwitujący, odcienie ciemne, lekko uszkodzony, gwarancja.

800 PLN
175

1860 Polska nr 1 z kasownikiem 73 - Lublin, lekkie zalamania, papier cienki prześwitujący, gwarancja.

1 200 PLN
176

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie jasne na cienkim papierze, z ciężkiego listu, skasowany trzykrotnie kasownikiem 191 - Kalisz lub dwukrotnie użyty (tak opisał go Bojanowicz), na bokach skasowany innym kasownikiem (Bojanowicz sugeruje 102 - Zwierzyniec), nieco krótkie ząbki, gwarancja Bojanowicz.

Fi.1a
900 PLN
177

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie ciemne na cienkim prześwitującym papierze, skasowany przez skreślenie na krzyż, rzadki, gwarancja Krawczyk.

Fi.1bu
1 100 PLN
178

1860 Królestwo Polskie, znaczek za 10 kop., odcienie jasne na cienkim prześwitującym papierze, piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.1au
1 200 PLN
179

1860 koperta poczty miejskiej Warszawy, z tyłu ślady po czterech dużych podlepkach (uszkodzona klapa), podniesiona gwarancja.

Fi.Ck 4
600 PLN
180

1860 znaczek w odcieniach jasnych ze stemplem Warszawa 1 w sześciu kwadratach, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

850 PLN
181

1866 trzy znaczki rosyjskie za 1 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem ambulansu DB 2 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich.

Mi.12y
950 PLN
182

1866 pasek pionowy trzech znaczków rosyjskich za 3 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz.

Mi.19x
200 PLN
183

1866 znaczek rosyjski za 20 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191- Kalisz, znaczek trzeciego wydania o ząbkowaniu 12,5 - dość rzadki, kilka podlepek, lekkie załamanie wzdłuż brzegu podlepki, ze zbioru i gwarancja Bojanowicz.

Mi.6
450 PLN
184

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. z polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz, dwukrotnie użyty - oszustwo na szkodę poczty, gwarancja Bojanowicz.

Mi.15
25 PLN
185

1866 parka znaczków rosyjskich za 5 kop. na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich.

Mi.14
600 PLN
186

1866 znaczek rosyjski za 10 kop. z polskim kasownikiem numerowym 1 - cztery kwadraty - Warszawa.

Mi.21x
70 PLN
187

1867 Królestwo Polskie - nadużycie na szkodę poczty - urzędnik pocztowy w Kaliszu "usunął" znaczek o wyższym nominale, zastępując go zużytym znaczkiem za 5 kop. i po wklejeniu "na zakładkę" mocno ostemplował kasownikiem numerowym 191, dodatkowo - stempelek Franco i na odwrocie stemple odbiorcze. Walor ze zbiorów i z gwarancją M.Bojanowicza. W jego kolekcji był jeszcze taki sam wycinek, ale na aukcji w Szwajcarii, w 1999 roku, sprzedano go za ponad 300 franków szwajcarskich.

Mi.12y, 14y
1 200 PLN
188

1869 przed, Królestwo Polskie - list wysłany 16.IV z Kalisza do Warszawy, znaczek unieważniony kasownikiem numerowym 191, na odwrocie godzinnik (7/P) i stempel odbiorczy. Walor ze zbiorów, sygnowany i z gwarancją M.Bojanowicza.

Mi.15z
700 PLN
189

1885, Królestwo Polskie - list pieniężny na kwotę 25 rubli (100 franków) wysłany 27.X z Warszawy do Krakowa, stemple urzędu granicznego w Granicy i odbiorczy Kraków; pięknie zachowane pieczęcie lakowe.

110 PLN
190

1966 komplet dwóch karnetów z okazji wystawy filatelistycznej Polphil w Australii z nowodrukami pierwszego polskiego znaczka. nakład karnetów 300 sztuk.

Fi.1 ND
300 PLN