71277 |
1923 list firmowy z Łodzi nadany 28.12.23 do Francji, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 80 PLN Bid | |
71278 |
1923 list polecony z Krakowa nadany 8.11.23 do Niemiec, czerwona erka Kraków 2, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.167 Mi.185 |
| 110 PLN Bid | |
71279 |
1923 firmowy list polecony z Bydgoszczy nadany 3.11.23 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk. | Fi.167 Mi.185 |
| 110 PLN Bid | |
71280 |
1923 dzielony znaczek na wycinku listu nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 334. | Fi.167 |
| 150 PLN Bid | |
71281 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy (z obiegu ??) z przesuniętym poziomo nadrukiem. | Fi.167I Mi.185 |
| 30 PLN Bid | |
71282 |
1923 hiperinflacja, list z Wielunia nadany 5.12.23 do Niemiec, gwarancja Petriuk. | Fi.167I Mi.185 |
| 100 PLN Bid | |
71283 |
1923 list firmowy z Nieżychowa nadany 16.11.23 do Niemiec, gwarancja Petriuk. | Fi.167I Mi.185 |
| 100 PLN Bid | |
71284 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 40 PLN Bid | |
71285 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 80 PLN Bid | |
71286 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK |
| 60 PLN Bid | |
71287 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.167I MK |
| 50 PLN Bid | |
71288 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.167IMK Mi.185 |
| 100 PLN Bid | |
71289 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i opis Walocha. | Fi.168 Mi.189 |
| 100 PLN Bid | |
71290 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków za 20.000/2 mk., z lekko przesuniętym w lewo nadrukiem, abklatschem dużej jego części na odwrocie i niedobiciem ostatniej cyfry 0 w nowym nominale górnych znaczków, gwarancja Walocha. | Fi.168 Mi.189 |
| 400 PLN Bid | |
71291 |
1923 wydanie przedrukowe, pionowa parka znaczków za 20.000/2 mk., górny znaczek z błędem "brak dużej części cyfry 2 nominału", gwarancja Walocha. | Fi.168 B Mi.189 |
| 150 PLN Bid | |
71292 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow. | Fi.168 No Mi.189 |
| 600 PLN Bid | |
71293 |
1923-24 wydanie przedrukowe, unikalny dwunastoblok znaczków za 20000/2 mk. z tego cztery z pełnym podwójnym nadrukiem ukośnym, a trzy z fragmentami podwójnego nadruku ukośnego, przez problem z posuwem musiało dojść do obrócenia arkusza, to chyba najciekawszy błędnodruk tego wydania; dodatkowo lewe znaczki z brakiem dziurki w perforacji poziomej, pełna oryginalna guma bez podlepki ani jej śladu, podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.168 Np Mi.189 |
| 8 000 PLN Bid | |
71294 |
1923-24 wydanie przedrukowe, trójka i sześcioblok znaczków za 20000/2 mk., trójka z dużymi pustopolami, długimi kreskami obramowania i fartuchem na górnym marginesie, wersja z nasuniętym na margines podwójnym ząbkowaniem grzebieniowym, sześcioblok ze średnimi pustopolami, długimi kreskami obramowania, bez fartucha na górnym marginesie, piękny stan zachowania. | Fi.168 Pw Mi.189 |
| 1 800 PLN Bid | |
71295 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.168No Mi.189K |
| 320 PLN Bid | |
71296 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.168No Mi.189K |
| 350 PLN Bid | |
71297 |
1923 list polecony z Warszawy nadany 5.12.23 do Austrii, koperta przycięta z lewej strony, gwarancja Petriuk. | Fi.169 Mi.186 |
| 80 PLN Bid | |
71298 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na górze znaczków, gwarancja eksperta PZF. | Fi.169I Mi.187 |
| 150 PLN Bid | |
71299 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony. | Fi.169I |
| 30 PLN Bid | |
71300 |
1923-24 wydanie przedrukowe, czworoblok czystych znaczków za 0 25,00/20 mk. (Fi.160.-) ze znacznie przesuniętym w prawo nadrukiem nowej wartości tak, że ostatnie "0" nominału i drugie "MK" znajdują się po lewej stronie znaczka, piękny stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.169I B Mi.186 |
| 800 PLN Bid | |
71301 |
1923 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 25,000/20 mk. z błędem nadruku "brak lewego MK" i szczątkową odbitką nadruku na dolnym marginesie, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Walocha. | Fi.169I B Mi.186 |
| 70 PLN Bid | |
71302 |
| 200 PLN Bid | |
71303 |
1923 list firmowy z Poznania nadany 17.12.23 do Szwajcarii, gwarancja Petriuk. | Fi.169II Mi.187 |
| 50 PLN Bid | |
71304 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym. | Fi.169II Mi.187 |
| 20 PLN Bid | |
71305 |
1923 wydanie przedrukowe, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami z najprawdopodobnie obciętą pozostałą perforacją, udająca parke znaczków ciętych, opinia Jendroszek. | Fi.169II Mi.187 |
| 275 PLN Bid | |
71306 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z lekkim abklaczem nadruku. | Fi.169II Mi.187 |
| 25 PLN Bid | |
71307 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.169II No Mi.187 |
| 400 PLN Bid | |
71308 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.169IINo Mi.187K |
| 350 PLN Bid | |
71309 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, podwójna gwarancja Petriuk. | Fi.169IMK Mi.186 |
| 40 PLN Bid | |
71310 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i opis Walocha.. | Fi.169IMK Mi.186 |
| 80 PLN Bid | |
71311 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 50000/10 mk. z lekkim szczątkowym nadrukiem podwójnym, gwarancja i opis "szczątkowa wtórna odbitka nadruku" Walocha. | Fi.170II Mi.188 |
| 150 PLN Bid | |
71312 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku. | Fi.170II |
| 40 PLN Bid | |
71313 |
1923 wydanie przedrukowe, parka makulaturowa z rozbitymi oznaczeniami waluty "mk", gwarancja Mikstein, Walocha. | Fi.170IIMK Mi.188 |
| 180 PLN Bid | |
71314 |
1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 50000/10 mk. z nadrukiem odwróconym, poza naturalnym zmarszczeniem na lewym marginesie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Schmutz. | Fi.170II No Mi.188b |
| 350 PLN Bid | |
71315 |
1923 wydanie przedrukowe, wycinek z listu obiegowe z dwoma znaczkami z nadrukiem odwróconym, znaczki z nadrukiem odwróconym są rzadko spotykane na korespondencji, fotoatest Walocha. | Fi.170INo Mi.188K |
| 1 000 PLN Bid | |
71316 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 100.000/5 mk., z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo z uszkodzonym M, gwarancja Krawczyk. | Fi.171 Mi.190 |
| 40 PLN Bid | |