The auction will end on 02.12.2024

Current auction Inter-war Poland 1919-1939

70997

1921 list polecony z Sanoka nadany 31.10.21 do Szwajcarii.

Fi.116, 118, 125I
70 PLN
Bid
70998

1921 list polecony z Torunia nadany 9.11.21 do Niemiec, gwarancja Petriuk.

Fi.117, 118, 120, 125I, 127I
70 PLN
Bid
70999

1921 wydanie przedrukowe, błąd B2 - okrągła kropka.

Fi.120 B2
Mi.153
15 PLN
Bid
71000

1921 wydanie przedrukowe, marginesowa próba znaczka za 3 Mk./40 fen. z nikłą przerwą w belce po prawej, gwarancja Mikstein.

Fi.120 P2
Mi.153
240 PLN
Bid
71001

1921 wydanie przedrukowe, próba znaczka za 3 Mk./40 fen. z dużą trójką, okrągłą kropką (Fi.250.-) i pękniętą belką, dodatkowo błąd "wcięcie w środkowej części litery k", jeden lekki ślad podlepki, ładny stan zachowania, gwarancja Walocha.

Fi.120 P2 B
Mi.153
150 PLN
Bid
71002

1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem z błędem "przecinek zamiast kropki" na poz. 51.

Fi.120 ark. (B1, B2, B3, B4, B5, B6)
Mi.153
450 PLN
Bid
71003

1921 wydanie przedrukowe, kompletny arkusz z znaczkiem bez błędu "przecinek zamiast kropki" na poz. 51.

Fi.120 ark. (B2)
Mi.153
450 PLN
Bid
71004

1921 wydanie przedrukowe, nadruk w typie I, uszkodzenia nadruku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120 t.I B
Mi.153
70 PLN
Bid
71005

1921 wydanie przedrukowe, narożna marginesowa parka pozioma (poz.99, 100), nadruki w typie II, na poz.99 błąd "kropka okrągła" na poz.100 - właściwa kropka kwadratowa, na prawym marginesie fioletowa kropka - (prawdopodobnie) oznaczenie sektora (por. aukcja 115 loty 37551 i 37552); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120 t.II B2
Mi.153
120 PLN
Bid
71006

1921 wydanie przedrukowe, znaczek za 3 Mk./40 fen. typu I z nadrukiem podwójnym, jedna podlepka, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.120I Np
Mi.153DD
125 PLN
Bid
71007

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w poziomie przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja eksperta PZF.

Fi.120MK
Mi.153
75 PLN
Bid
71008

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.120P2
Mi.153
160 PLN
Bid
71009

1921 wydanie przedrukowe, znaczek z próbnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.120P2
Mi.153
150 PLN
Bid
71010

1921 wydanie przedrukowe, próba, gwarancja Mikstein, Wiatrowski.

Fi.120P2
Mi.153
145 PLN
Bid
71011

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czworobloki.

Fi.121-3
Mi.154-6
150 PLN
Bid
71012

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski czerwony Krzyż, seria stemplowana, gwarancja Ryblewski.

Fi.121-4
Mi.154-7
250 PLN
Bid
71013

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria, gwarancja Walocha.

Fi.121-4
Mi.154-7
380 PLN
Bid
71014

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria stemplowana, gwarancja Walocha.

Fi.121-4
Mi.154-7
400 PLN
Bid
71015

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria kasowana (Fi.500.-), ostatnia wartość (Fi.425.-) gwarancja Krawczyk.

Fi.121-24a
Mi.154-57
400 PLN
Bid
71016

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z oryginalną gumą w ładnym stanie na jednej podlepce, ostatni znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.121-24a
Mi.154-57
200 PLN
Bid
71017

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, seria czysta z oryginalną gumą w dobrym stanie (Fi.600.-), ostatni znaczek gwarancja.

Fi.121-24a
Mi.154-57
500 PLN
Bid
71018

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 20 + 30 mk., gwarancja Walocha.

Fi.124a
Mi.157a
400 PLN
Bid
71019

1921 wydanie przedrukowe z dopłatą na PCK, znaczek z nadrukiem w kolorze karminowym, stemplowanie grzecznościowe, gwarancja i fotoatest Walocha.

Fi.124a
Mi.157b
2 000 PLN
Bid
71020

1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z poprawianą gumą, podniesiona gwarancja z G Schmutz.

Fi.124a (G)
Mi.157
100 PLN
Bid
71021

1921 list polecony z Radziechowy koło Żywca do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.125
120 PLN
Bid
71022

1921 przesyłka w postaci opaski gazetowej, adres znajdował się prawdopodobnie na przesyłanej gazecie.

Fi.125
80 PLN
Bid
71023

1921 Siewca, seria z odmianami papierów i ząbkowań.

Fi.125-7
Mi.158-63
1 400 PLN
Bid
71024

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, trzy próby (Fi.1800.-), rzadkie w parkach pionowych, gwarancja Schmutz.

Fi.125I,126,127II P2
Mi.158, 160, 161
1 500 PLN
Bid
71025

1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, makulatura znaczka za 10 mk. z przesunięta perforacją pionową, od frontu ładny stan zachowania, na odwrocie ślady podlepięń na całej powierzchni, gwarancja Walocha.

Fi.125I MK
Mi.158
60 PLN
Bid
71026

1921 siewca, niegumowana próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem.

Fi.125IP2
250 PLN
Bid
71027

Fi.126P2
250 PLN
Bid
71028

1921 perforacja firmowa VCOD - Vacuum Oil Company Czechowice z obiegu pocztowego.

Fi.127
50 PLN
Bid
71029

Fi.127IIP
250 PLN
Bid
71030

1921 Uchwalenie Konstytucji - napis w owalu, żniwiarki i siedząca niewiasta; bardzo rzadkie próby w kolorze czarnym na drugostronnie zadrukowanym kartonie (5) i szarym gazetowym papierze (1); co ciekawe wersje pierwotne prób według projektów E Bartłomiejczyka miały zamiast napisu KONSTYTUCJA napis PRO PUBLICO BONO (2 i 3 Mk.) lub zamiast dat napis PLON NIESIEMY PLON (6 i 10 Mk,), próby według jednego z projektów W.Huzarskiego (25 i 50 Mk.) to dokładne odwzorowanie jednego z czterech szkiców koncepcyjnych, szalenie ciekawy zestaw nieprecyzyjnie, a częściowo wcale niekatalogowany, gwarancja Schmutz, Mikuski.

Fi.128-33 P
Mi.164-70
9 000 PLN
Bid
71031

1921 Uchwalenie Konstytucji, seria kasowana (Fi.80.-).

Fi.128-34
Mi.164-70
50 PLN
Bid
71032

1921 uchwalenie konstytucji, miejscowa kartka nadana 27.01.22 w Krakowie.

Fi.130
Mi.166
100 PLN
Bid
71033

1921 uchwalenie konstytucji, znaczek za 4 marki w barwie karminowej, klasyczny błędnodruk, znaczek stemplowany kasownikiem Hajduki Wielkie - stemplowany nie spotykany, gwarancja Walocha.

Fi.130B1
Mi.166b
2 400 PLN
Bid
71034

1921 uchwalenie Konstytucji, pasek znaczków z podwójną perforacja poziomą na górnym marginesie, znaczki bez gumy, gwarancja Walocha.

Fi.131MK2
300 PLN
Bid
71035

1921 Uchwalenie Konstytucji, makulatura znaczka za 25 mk., egzemplarz przesycony gumą z rysunkiem przebijąjacym przez papier na odwrocie, mało widoczny ślad podlepki.

Fi.133 MK
Mi.169
150 PLN
Bid
71036

1921 Uchwalenie Konstytucji, marginesowy czworoblok znaczków za 50 mk. bez perforacji poziomej pomiędzy górnymi a dolnymi znaczkami, prawy górny znaczek ze sladem podlepki, pozostałe trzy z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, gwarancja i opis "brak poziomego ząbkowania" Schmutz.

Fi.134 MK1
Mi.170
1 500 PLN
Bid