The auction will end on 02.12.2024
The auction ends in:

Current auction PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
74011

1943 Święto Artylerii - NOWOODKRYTA PRÓBA ZNACZKA I GUMOWANIA; próba znaczka za 20 f. w kolorze czarnoniebieskim na szarawożółtawym drzewnym średnim papierze, co unikalne (z atestu) "Podgumowano ją ręcznie nierównomiernie położoną warstwą białego roślinnego kleju (dekstryną). Guma próby ma charakterystyczną dla nierównomiernie położonej zaschniętej dekstryny siatkę pęknięć dzielącej jej warstwę na duże oddzielne "płytki". Atestowana próba ma próbne gumowanie, nie zastosowane jednak w takim wykonaniu na znaczkach poczty obozu IID Gross-Born. Atestowana próba jest w dobrym stanie, ma też całą i nienaruszoną gumę. Nie została dotychczas ani opisana w literaturze ani skatalogowana."; o gumowaniu dekstryną pisał Machowski, ale o istnieniu takiej próby nie wiedziano; pochodzi ona z "uśpionej" nigdy po powrocie z obozu nieprzeglądanej partii znaczków i dokumentów, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.2 P
20 000 PLN
Bid
74012

1943 Święto Artylerii, całostka na kartonie szarym gładki, na odwrocie gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1ax
800 PLN
Bid
74013

1943 gołąbek, całostka o wymiarach 119x79 mm na kartonie y z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
240 PLN
Bid
74014

1943 całostka bez ilustracji, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8yII
80 PLN
Bid
74015

1943 całostka ilustrowana z grafiką świąteczną z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
160 PLN
Bid
74016

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane) z obiegu pocztowego.

Fi.Cp12d
150 PLN
Bid
74017

1943 Oflag IID - formularz delegatury Francuskiego Czerwonego Krzyża na Bliskim Wschodzie (część na odpowiedź) przesłany 17.6 z obozu do centrali w Genewie, na odwrocie stempelek cenzury francuskiej w Bejrucie, na froncie stempelek cenzora obozowego nr.11 i stempelek wpływu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie z numeratorem i datą "2858* 21 JUIN 1943"; minimalnie słabszy stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
Bid
74018

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek stąd data unieważnienia jest inna, blok był zarchiwizowany i ma zgięcia na prawym marginesie, sprzedawany jest jako kasowany znaczek z bloku, gwarancja na znaczek.

Fi.(bl.1)
400 PLN
Bid
74019

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, pognieciony i lekko naddarty na lewym marginesie, sprzedawany jest jako czysty znaczek z bloku i tak zagwarantowany.

Fi.(bl.1)
400 PLN
Bid
74020

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, czworoblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.(bl.3)
900 PLN
Bid
74021

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, trójblok czystych znaczków z bloku sprzedawanego ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; gwarancja Krawczyk.

Fi.(bl.4)
400 PLN
Bid
74022

1944 rocznica obrony Warszawy, czyste znaczki z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.7)
160 PLN
Bid
74023

1944 Święto Morza, seria kasowana okolicznościowo na odwrocie specjalnie wydanej z okazji "Dni Morza" grafiki obozowej sygnowanej EW (Eugeniusz Wierzbicki), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.9-11
1 000 PLN
Bid
74024

1944 Święto Morza, seria czysta na liniowanym pionowo papierze listowym, bez gumy, gwarancja Krawczyk.

Fi.9-11
360 PLN
Bid
74025

1944 Święto Morza, marginesowa seria kasowana na liniowanym pionowo papierze listowym, gwarancja Walocha.

Fi.9-11
480 PLN
Bid
74026

1944 herby miast, miniaturowa kartka z świątecznymi życzeniami, gwarancja Schmutz.

Fi.17
120 PLN
Bid
74027

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
90 PLN
Bid
74028

1944 Herby miast, seria czysta w pięknych marginesowych czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.17-21
800 PLN
Bid
74029

1944 Herby miast, rzadka jako narożna seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
120 PLN
Bid
74030

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wobec wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach w walucie niemieckiej - w walucie obozowej 1Piast=100gr, miała ona pokrycie w zdeponowanych w Banku Obozu papierosach, których kurs był ustalony w wysokości 1 paczka papierosów (20 szt.) - 10 Piastów, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 20 fen (40 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową zwykłą; gwarancja.

Fi.19
250 PLN
Bid
74031

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, prawostronnie cięty kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
90 PLN
Bid
74032

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, dwa jednostronnie cięte czyste marginesowe znaczki za 30 gr. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.22
200 PLN
Bid
74033

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
400 PLN
Bid
74034

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., z nietypowo skośną perforacją poziomą, po prawej znaczek jest niższy, gwarancja

Fi.25
120 PLN
Bid
74035

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja Schmutz.

Fi.25
80 PLN
Bid
74036

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty marginesowy znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
120 PLN
Bid
74037

1944 25-lecie Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie, znaczek na składanym zaproszeniu, dodatkowy stempel okolicznościowy "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ".

Fi.26
160 PLN
Bid
74038

1944 Święto Artylerii, narożny znaczek za 20 gr. w bardzo intensywnym kolorze, niemal czarnozielonym, gwarancja.

Fi.27
150 PLN
Bid
74039

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja.

Fi.27
100 PLN
Bid
74040

1944 Gryf, całostka o długości 90 mm, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1a
180 PLN
Bid
74041

1944 kartka druk z zaproszeniem na całostce obozowej, znak opłaty w barwie zielonej unieważniony dodatkowym stemplem okolicznościowym "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Cp7
400 PLN
Bid
74042

1944 kartka druk z zaproszeniem na całostce obozowej, znak opłaty w barwie ciemno zielonej unieważniony dodatkowym stemplem okolicznościowym "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Cp7
400 PLN
Bid
74043

1944 kartka z biblioteki obozowej ze stempelkiem z gryfem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.Cp7z
180 PLN
Bid
74044

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp14
600 PLN
Bid
74045

1944 kartka świąteczna z wydrukowanymi życzeniami z obiegu pocztowego, gwarancja Walocha.

Fi.Cp16
700 PLN
Bid
74046

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID", nakład 432 sztuki, gwarancja i opis Walocha.

Fi.Cp17II
800 PLN
Bid
74047

1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z niespotykaną usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA"; opis - w/g klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja i opis (17IIB) Schmutz.

Fi.Cp17IIB
1 600 PLN
Bid
74048

1944 Dni Morza, karta pocztowa ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty, szczególnie mocno widocznym w jego dolnej części (napis OBOZU), nieopisany do tej pory błąd; bardzo dobry stan zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
300 PLN
Bid
74049

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
150 PLN
Bid
74050

1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty w barwie szaroniebieskiej; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, piękny stan zachowania, fotoatest Walocha.

Fi.Cp19MK
8 000 PLN
Bid