74051 |
1944 Rok Olimpijski, całostka, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp20 |
| 600 PLN Bid | |
74052 |
1944 Warszawa walczy, całostka czysta (Fi.100.-); minimalnie słabszy stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp21 |
| 80 PLN Bid | |
74053 |
1944 herby miast, całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp22 |
| 100 PLN Bid | |
74054 |
1944 herby miast, całostka z obiegu, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp22a |
| 80 PLN Bid | |
74055 |
1944 herby miast, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowym stemplem okolicznościowym "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ". | Fi.Cp24 |
| 120 PLN Bid | |
74056 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, datowana 23.XII, znak opłaty skasowany trzywierszowym stempelkiem okolicznościowym "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego - autora fundamentalnego opracowania dotyczącego poczt w polskich obozach jenieckich - stosowano w ciągu kilku zaledwie godzin!!! bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp25 |
| 200 PLN Bid | |
74057 |
1944 herby miast, całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp26 |
| 100 PLN Bid | |
74058 |
1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp27 |
| 350 PLN Bid | |
74059 |
1944 zaproszenie na święto Barbórki, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp27 |
| 300 PLN Bid | |
74060 |
1944 nalepka "lis", nalepka na całostce obozowej z obiegu pocztowego, nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy). w dniu 21.XI. zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI. zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim, gwarancja Walocha. | Fi.Ia, Cp26 |
| 1 500 PLN Bid | |
74061 |
1944 rocznica wymarszu Legionów, blok ze stemplem pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha. | Fi.bl.2 |
| 300 PLN Bid | |
74062 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie (Fi.2000.-); zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja i opis Walocha. | Fi.bl.3 |
| 2 000 PLN Bid | |
74063 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie, tym samym stemplem unieważniono górne znaczki, a dolne w tym samym dniu datownikiem obiegowym, dodatkowy okolicznościowy stempel olimpijski na marginesie spotyka się na blokach dość rzadko, jest to blok prawidłowo skasowany w pierwszym dniu obiegu, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 1 500 PLN Bid | |
74064 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo (Fi.1600.-), ale co ciekawe dopiero następnego dnia - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym z dnia 14.VII i stemplem ozdobnym z tego dnia "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3", stemple z dwu dni wystawy na jednym bloku są na aukcji pierwszy raz; dodatkowo stempel olimpijski na marginesie, który jest od góry nieco przycięty bo prawdopodobnie blok nie mieścił się na przesyłce, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 1 600 PLN Bid | |
74065 |
1944 wystawa filatelistyczna "Dni Morza", blok z plamka na lewym znaczku, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 900 PLN Bid | |
74066 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie (Fi.3500.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.5 |
| 4 000 PLN Bid | |
74067 |
1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok z klasyfikacją "stemple Wystawy poza znaczkami" na marginesie. Ten wariant wartość katalogowa 3500 pln. Gwarancja Walocha | Fi.bl.5 |
| 2 500 PLN Bid | |
74068 |
1944 rocznica obrony Warszawy, blok stemplowany w pierwszym dniu obiegu - swoiste FDC, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.7 |
| 480 PLN Bid | |
74069 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok typu I w ciemnych odcieniach, oryginalnie kasowany (Fi.350.-) - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek i tu datownik przybito wzorcowo, gwarancja. | Fi.bl.8I |
| 450 PLN Bid | |
74070 |
1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.600.-), sprzedawany w obozie z datownikiem na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.8I |
| 480 PLN Bid | |
74071 |
1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN Bid | |
74072 |
1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku bez gumy, gwarancja z G. | |
| 100 PLN Bid | |
74073 |
1944 katalog wydawnictw poczt wewnętrznych obozów IID i IIE (Gross Born i Neubrandenburg) pod redakcją ppor. Zbigniewa Włodarskiego, katalog wydany w nakładzie 25 egzemplarzy (numerowanych od 51 do 75), katalog zawiera odbitki znaczków z unieważnionych matryc, kilku grafik obozowych, na pierwszej stronie odbitka znaczka za 30 fen. nie wprowadzonego do obiegu, 21 stron, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania. | |
| 4 000 PLN Bid | |
74074 |
1944 formularz biblioteczny przygotowany do wysyłki, bez obiegu pocztowego. | |
| 120 PLN Bid | |
74075 |
1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja Schmutz. | Fi.29 |
| 90 PLN Bid | |
74076 |
1945 znaczek dopłaty nie wprowadzony do obiegu, większość nakładu uległa zniszczeniu, stemplowany niezwykle rzadki, gwarancja Schmutz. | Fi.D1 |
| 1 700 PLN Bid | |
74077 |
1945 "OPŁACONO RYCZAŁTEM" - formularz przeznaczony do korespondencji urzędowej przesłany 12.1.45, datownik nadawczy z wyróżnikami "u" nad mostkiem i "c" pod mostkiem, stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEMI CZERWIEŃSKIEJ", przesyłka z trójkątną pieczęcią "KOŁO PRZYJACIÓŁ YMCA OF OB IID", oraz stempelkiem nadawcy SOCHACZEWSKI; na odwrocie dużo tekstu i data "11 I 1945" odciśnięta stempelkiem; przesyłki opłacone ryczałtem są bardzo rzadko spotykane; wyjątkowy walor w słabszym stanie zachowania. | |
| 500 PLN Bid | |
74078 |
1945 Informator Pocztowy Nr. 1 obozu w Gross - Born, wydano jedynie ten jeden numer, sześć numerowanych stron, na pierwszej odbitka znaczka "Tydzień Ziemi Czerwieńskiej" z unieważnionej matrycy, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | |
| 1 500 PLN Bid | |
74079 |
1945 list polecony zwolniony z opłaty pocztowej, stempelek "POCZTA WEWNĘTRZNA OBOZU IID", rzadkie, gwarancja Walocha. | |
| 320 PLN Bid | |
74080 |
1945 "OPŁACONO RYCZAŁTEM" - formularz przeznaczony do korespondencji urzędowej, przesyłka z trójkątną pieczęcią "KOŁO PRZYJACIÓŁ YMCA OF OB IID", gwarancja Walocha. | |
| 200 PLN Bid | |
74081 |
1945 składany maszynopis wysłany jako przesyłka wewnętrzna zwolniona z opłaty pocztowej, gwarancja Walocha. | |
| 160 PLN Bid | |