The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40457

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z dodatkową perforacją na marginesie, na górnym marginesie podlepka, gwarancja Walocha.

Fi.96B
Mi.114
100 PLN
40458

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z obiegu pocztowego błędem "bomba przed koniem".

Fi.96B B1
Mi.114
20 PLN
40459

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "buława nad łokciem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.96B B1
Mi.114
80 PLN
40460

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek za 5 mk. z błędem na poz.71 "bomba przed koniem", gwarancja.

Fi.96B B1
Mi.114x 
25 PLN
40461

1919 wydanie w walucie markowej, pasek znaczków za 5 marek, górny znaczek z błędem "buława", środkowy znaczek z błędem "bomba przed koniem".

Fi.96B B1, B2
Mi.114
400 PLN
40462

1919 wydanie w walucie markowej, górny znaczek z błędem "buława mad łokciem", dolny znaczek z błędem "bomba przed koniem", górny znaczek podlepka, dolny bez podlepki.

Fi.96B B1, B2
Mi.114
160 PLN
40463

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.96B B2
Mi.114
80 PLN
40464

1919 wydanie w walucie markowej, pionowa parka znaczków za 5 Kr., górny z błędem na poz.61 "buława nad łokciem" a dolny z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.400.-), dopłata za brak podlepki jest dwa razy niższa niż przy znaczkach podstawowych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B2+B1
Mi.114 
400 PLN
40465

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.96B MK
Mi.114
140 PLN
40466

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej (Fi. nakład C), marginesowy sześcioblok znaczków za 5 mk., trzy znaczki po prawej z nienotowanym dla nakładu C podwójnym ząbkowaniem pionowym (dla B podwójne ząbkowanie pionowe Fi.po 280.-), gwarancja.

Fi.96C
Mi.114zI
750 PLN
40467

1919 wydanie w walucie markowej, czworoblok z drukiem podwójnym, górne znaczki podlepka.

Fi.96DpA
Mi.100 DD
800 PLN
40468

1919 wydanie w walucie markowej, próba znaczka w barwie czarnej na papierze kredowym, gwarancja Schmutz.

Fi.96P4
Mi.100
250 PLN
40469

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej po unifikacji waluty, znaczek za 6 mk. w kolorze karminowoczerwonym na białym cienkim pionowo żeberkowanym papierze, z niespotykanie intensywnym abklatschem, nie ma gwarancji bo będzie eksponowany od strony gumy, która jest pięknie zachowana - jak lustro, niefałszowany.

Fi.99
Mi.115
250 PLN
40470

1919-20 wydanie w walucie markowej dla obszaru całej Rzeczypospolitej po unifikacji waluty, czworoblok znaczków za 20 mk w kolorze oliwkowozielonym z niespotykanie intensywną drugostronną przebitką druku (abklatsch), bardzo ładna, pełna guma; doskonały stan zachowania; rzadkość.

Fi.101b
Mi.117
1 600 PLN
40471

1919 I Polska Wystawa Marek, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, drobne uszkodzenia marginesów.

Fi.102-6A ark.
Mi.147-52B
1 600 PLN
40472

1919 I Polska Wystawa Marek, seria nieząbkowana na karcie z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowaną z okazji wystawy, wysłana 21.V jako polecona do Krakowa, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "górny szeryf I uszkodzony", za 10 fen "dolny szeryf I uszkodzony z lewej strony", za 25 fen "brak górnego szeryfa I"; dodatkowy znaczek znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, stempelek polecenia z numerem 75688, datownik odbiorczy z 22.V; dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6A
Mi.118-22B
150 PLN
40473

1919 I Polska Wystawa Marek, seria ząbkowana na kopercie, wysłana 19 V jako polecona do Łodzi, usterki nadruku na znaczkach: za 5 fen "po lewej stronie uszkodzona litera F w oznaczeniu nominału", za 10 fen "brak górnego szeryfa I", za 25 fen "całkowity brak górnego i częściowy dolnego szeryfa I"; znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, jako stempelka polecenia użyto numeratora; na odwrocie datownik odbiorczy z 20.5; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.102-6B
Mi.118-22A
120 PLN
40474

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, prawy znaczek z błędem "zniekształcone prawe F", gwarancja i oznaczenie.

Fi.102B B1
Mi.188A
20 PLN
40475

1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków bez perforacji poziomej na dolnym znaczku, smuga gumy na froncie znaczka.

Fi.102B MK
Mi.118A
80 PLN
40476

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja eksperta PZF.

Fi.102B MK
Mi.118A
80 PLN
40477

1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania guma.

Fi.103A
Mi.119B
150 PLN
40478

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze, a napisy na dole (Fi.od 300.-), to bardzo zmienia rysunek znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.103A MK
Mi.119B
360 PLN
40479

1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok stemplowany kasownikiem okolicznościowym wystawy, górna parka z brakiem ząbkowania poziomego.

Fi.103B MK
Mi.119A
100 PLN
40480

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 6.5 z Warszawy do Krakowa, usterka nadruku na znaczku za 25 fen "górny szeryf I uszkodzony z lewej strony"; dodatkowy znaczek kwestarski NA BIEDNYCH z Tadeuszem Kościuszką rozprowadzany przez urzędy pocztowe, unieważniony - co rzadkie datownikiem pocztowym; dopisana ręcznie erka z numerem polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z 7.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.104-5B
Mi.120-21A 
220 PLN
40481

1919 I Polska Wystawa Marek, polecona karta wysłana z terenu wystawy 8.V; wpisana ręcznie litera R z numerem 10719 odbitym numeratorem; numer znacznie niższy od opisywanego w artykule H.J. Dobiata w numerze 5/2006 "Filatelisty"!!!

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
30 PLN
40482

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki skasowane okolicznościowo 10.V na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego z terenu wystawy, usterka nadruku na znaczku za 15 fen "brak górnego szeryfa I", zwraca uwagę erka o numerze 16623!!! (por. Filatelista 5/2006 s.231).

Fi.104-6B
Mi.120-22A 
80 PLN
40483

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.92 "brak obu szeryfów w I", gwarancja Krawczyk.

Fi.104B B
Mi.120A 
25 PLN
40484

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie.

Fi.105B MK
Mi.121A
75 PLN
40485

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, parka bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja Walocha.

Fi.105B MK
Mi.121A
120 PLN
40486

1919I Polska Wystawa Marek, parka bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja Schmutz.

Fi.106BMK
Mi.122A
100 PLN
40487

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek z nadrukiem zamienioną formą - nadruk formą I, a nie II przeznaczoną dla tego nominał, znane z jednego stu znaczkowego arkusza, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.106IA
Mi.122AI
3 500 PLN
40488

1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA CYFRA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I, o nakładzie ogólnym 100 sztuk (1 arkusz), egzemplarz z błędem na poz.99 "bardzo gruba rzymska cyfra I" (Fi.40000.-), błąd ten występuje tylko na dwu pozycjach w arkuszu, drugi egzemplarz z poz.62 nie jest jak dotąd znany - może nie istnieć bo błędy występują tylko w części nakładu; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
32 000 PLN
40489

1919 list z Dembsen (Poznań Dębiec) do Niemiec, poniemiecki kasownik z niemiecka pisownią.

Fi.107
250 PLN
40490

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 10 fen. z błędem "barwna plama pod nominałem", czyste bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107 B
Mi.123
60 PLN
40491

1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.107-13
Mi.123-29
50 PLN
40492

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków z obiegu pocztowego bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.107MK2
100 PLN
40493

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, gumowana próba w barwie oliwkowej.

Fi.108P1
Mi.124
1 000 PLN
40494

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba z drukiem dwustronnym.

Fi.108P5
Mi.124
320 PLN
40495

1919 kartka z Poznania do Niemiec.

Fi.109
Mi.125
35 PLN
40496

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka z drukiem podwójnym w barwie definitywnej, gwarancja Miszczak.

Fi.109P4
Mi.125
120 PLN