The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Overprint editions 1918-1919

40043

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. - klasyczne fałszerstwo nadruku z charakterystycznymi złamaniami liter O i Z w POCZTA, wielokrotnie opisywane i publikowane, bardzo ciekawe.

Fi.40 FFi
Mi.38
200 PLN
40044

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z odwróconym nadrukiem pierwszą formą poz.78, piękny stan, sygnowany SM, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.40 No
Mi.38
6 000 PLN
40045

Fi.40No
Mi.38K
4 500 PLN
40046

Fi.41
Mi.39
70 PLN
40047

Fi.41
Mi.39
70 PLN
40048

Fi.41
Mi.39
60 PLN
40049

Fi.41
Mi.39
50 PLN
40050

Fi.41
Mi.39
70 PLN
40051

Fi.41
Mi.39
35 PLN
40052

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.66, ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
40053

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.59, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
40054

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", z dobrze widocznym od strony gumy odciskiem błędu, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.41 B3
Mi.39
500 PLN
40055

1919 wydania krakowskie i Komisji Rządzącej - ŁAŃCUT, rzadka w obiegu kombinacja wydań; znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz. 62 i znaczek za 25 hal. na wycinku ze skartu, unieważnione datownikiem Łańcut w dniu 9.III.19, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.41, 62
Mi.39, 61
500 PLN
40056

Fi.41B1
Mi.39
90 PLN
40057

Fi.41B1
Mi.39
100 PLN
40058

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
40059

Fi.41B1
Mi.39
120 PLN
40060

Fi.41B1
Mi.39
70 PLN
40061

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
40062

Fi.41B1
Mi.39
80 PLN
40063

Fi.41B1
Mi.39
75 PLN
40064

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.41B3
Mi.39
320 PLN
40065

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 6, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
40066

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
40067

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 96, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
35 PLN
40068

1919 wydanie krakowskie, dziewięcioblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 62/84, drobne przełamanie na dolnych dwóch znaczkach widoczne od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jendroszek.

Fi.42
Mi.40
900 PLN
40069

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 70, gwarancja i oznaczenie.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
40070

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.42
Mi.40
50 PLN
40071

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.42
Mi.40
120 PLN
40072

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 98-99, gwarancja Danowski.

Fi.42
Mi.40
300 PLN
40073

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Danowski.

Fi.42
Mi.40
300 PLN
40074

1919 wydanie krakowskie, pasek trzech znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 58-60, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42
Mi.40
450 PLN
40075

1919 wydanie krakowskie, pasek trzech znaczków z nadrukiem pierwszej formy, gwarancja Danowski.

Fi.42
Mi.40
420 PLN
40076

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z zawansowaną usterką na poz. 61 "uszkodzony romb", kilka niewielkich w rzeczywistości przebarwień, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.42
Mi.40
70 PLN
40077

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42
Mi.40
40 PLN
40078

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 14 z błędem „cienkie Z”, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Wiatrowski.

Fi.42 B1
Mi.40
200 PLN
40079

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A", z dobrze widocznym od strony gumy odciskiem błędu, minimalny ślad podlepki, piękny stan, nowa gwarancja bez żadnych dodatkowych opisów i oznaczeń Mikstein.

Fi.42 B3
Mi.40
300 PLN
40080

Fi.42B1
Mi.40
35 PLN
40081

Fi.42B1
Mi.40
80 PLN
40082

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.42B1
Mi.40
100 PLN