The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39963

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.27No
Mi.26K
300 PLN
39964

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z obiegu brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Krawczyk.

Fi.27a
Mi.26
35 PLN
39965

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
30 PLN
39966

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Lublina nadany 7.2.19 do Genewy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja.

Fi.27a
Mi.26
4 000 PLN
39967

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27a
Mi.26
70 PLN
39968

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 50/60 hal. z rzadkim błędem "brak górnej części napisu POCZTA POLSKA", gwarancja Krawczyk.

Fi.27a B
Mi.26
150 PLN
39969

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
40 PLN
39970

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i oznaczenie.

Fi.27aB5
Mi.26
250 PLN
39971

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 37 z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja Schmutz.

Fi.27a B5
Mi.26
180 PLN
39972

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 16 z błędem "zniekształcone 50 i brak kropki po HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
39973

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał w połowie na dole znaczka, w połowie na górze znaczka, ze względu na chroniczny brak znaczków skierowano do sprzedaży także te wybrakowane, piękny stan, gwarancja.

Fi.27a MK
Mi.26
1 200 PLN
39974

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
39975

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jungjohann.

Fi.27aNo
Mi.26K
700 PLN
39976

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
39977

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem (jako podstawowe znaczki Fi.2400.-), dodatkowo lewy górny z błędem na poz.37 "brak kropki po HAL", a prawy dolny z błędem na poz.48 "zniekształcone S" (jako czworoblok z błędami Fi.6000.-), stan idealny, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No B5+B8
Mi.26 
3 000 PLN
39978

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym, ślad po zdjętej podlepce, gwarancja i oznaczenie.

Fi.27b
Mi.26
600 PLN
39979

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w barwie niebieskoczarnej, gwarancja Berbeka i z opisem Schmutz.

Fi.27b
Mi.26
1 500 PLN
39980

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
39981

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 100 PLN
39982

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka w bardzo dobry stan zachowania, gwarancja (oznaczone dwa błędy; B3, B12, 4xB9 i B10).

Fi.28 ark.
Mi.27
10 000 PLN
39983

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.27
400 PLN
39984

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z błędem "brak ZTA", ciężka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.28
160 PLN
39985

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja Wiatrowski.

Fi.28B10
Mi.27
350 PLN
SOLD
39986

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "uszkodzone T", gwarancja bez oznaczenia błędu.

Fi.28B11
Mi.27
650 PLN
39987

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "T bez prawej poziomej kreski", gwarancja.

Fi.28B11
Mi.27
500 PLN
39988

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Miszczak.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
6 000 PLN
39989

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
39990

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójny - normalnym i odwróconym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Mikulski.

Fi.28Non
Mi.26DD
7 800 PLN
SOLD
39991

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi, list ponad dwukrotnie przepłacone, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
SOLD
39992

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA" - z poz. 50 praktycznie bez liter CZTA, gwarancja Kronenberg.

Fi.29B9
Mi.28
100 PLN
39993

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
135 PLN
39994

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
39995

1919 POWSTANIE WIELKOPOLSKIE - wydanie PP/GGW, znaczek za 25/7½ fen z nadrukiem drugą formą z poz.15 - frankatura pojedyncza (Fi.2500.-), list wysłany 1.2 z Warszawy do Poznania, trzywierszowy stempelek cenzury powstańczej "Kontrola Decernatu Poczty Komisarjatu N.R.L. w Poznaniu"; na odwrocie datownik odbiorczy z 13.2 POSEN 01; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.13II
Mi.16II
3 000 PLN
39996

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego autorstwa Stefana Jakubowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
39997

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 850 PLN
SOLD
39998

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
39999

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
40000

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
40001

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 51, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
40002

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, gwarancja i oznaczenie Puchała.

Fi.32I
Mi.31
220 PLN