The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
50035

1932 I lot sterowca LZ129 "Hindenburg" na trasie w Niemczech..


Mi.6a
80 PLN
50036

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, koperta przewieziona balonem "Syrena", zwraca uwagę rzadkie użycie dwóch stempli okolicznościowych: polskiego i francuskiego; na froncie nalepka Aeroklubu RP, a na odwrocie nalepka dobroczynna za 20 gr "Na sierociniec rodziny policyjnej" i datownik odbiorczy SZCZUCZYN BIAŁOST.; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.7b
200 PLN
50037

1934 I lot Poznań-Berlin "LOT", DLH, znaczki skasowane datownikiem okolicznościowym "PIERWSZY LOT DO BERLINA Warszawa 19 Port Lotniczy", bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "MIT LUFTPOST BEFÖRDERT LUFTPOSTAMT BERLIN C2", na odwrocie datownik odbiorczy Berlin C z wyróżnikiem "L2*"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Fi.250.-).

Fi.118a
200 PLN
50038

1934 ekspresowy lotniczy list polecony z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Berlin, stemple; “Warszawa 19 Port Lotniczy”, “Pierwszy Lot do Berlina, Warszawa 19 Port Lotniczy 1.V.1934”, ”MIT LUFTPOST BEFÖRDERT LUFTPOSTAMT BERLIN C2”, na odwrocie datownik odbiorczy Berlin C z wyróżnikiem “L2*”.

Fi.118a
300 PLN
50039

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).


1 600 PLN
50040

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
50041

1935 kartka z samochodowego pościgu za balonem wolnym w Mościcach.

Fi.8a
130 PLN
50042

1935 III Samochodowy pościg za balonem, kartka przesłana balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Kielc, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania, dodatkowy stempelek "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM".

Fi.8a
70 PLN
50043

1935 kartka z treningowego lotu balonowego na trasie Bruksela (Belgia) – Rozłucz.

Fi.10a
120 PLN
SOLD
50044

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list przesłany balonem "Legionowo", który wylądował w Sokołowie Podlaskim, następnie dosłana do adresata w Łodzi, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym zawodów, dodatkowy stempelek "POCZTA BALONOWA / PAR BALLON".

Fi.11a
100 PLN
50045

1935 wydanie na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności, 30-blok nalepki za 10 gr.

Fi.22
600 PLN
50046

1935 wydanie na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności, 30-blok nalepki za 20 gr.

Fi.23
600 PLN
50047

1935 nalepka wydania na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności.

Fi.23
70 PLN
50048

1935 winietki LOPP z Poznania.

Fi.65
60 PLN
50049

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą.

Fi.66-69
130 PLN
50050

1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, stamtąd do Stuttgartu - skąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony stempelek lotniczy "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "e", na odwrocie datowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
50051

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


80 PLN
50052

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


60 PLN
50053

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, złamany narożnik.


40 PLN
50054

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, okolicznościowa seria na liście przesłana balonem "Legionowo" na trasie Warszawa - Peliszcze, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "GORDON-BENNETT POCZTA BALONOWA" (wg Myślickiego stopień rzadkości C).

Fi.20d
80 PLN
50055

1936 list z zawodów balonowych o puchar Gordon - Bennetta przewieziony balonem Legionowo z Warszawy do Peliszcz.

Fi.20d
60 PLN
50056

1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale.

Fi.69
4 000 PLN
50057

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Ateny.

Fi.127a
180 PLN
50058

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list z Warszawy wysłany 27.X., znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Warszawa 19 Port Lotniczy (Myślicki 36 037 - stopień rzadkości C), dodatkowy okrągły stempel lotniczy z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C), na odwrocie stemple tranzytowe z Hajfy i Poznania.

Fi.128a
100 PLN
50059

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie datownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem.

Fi.128a+d
200 PLN
50060

1936 list lotniczy z Tarnowa do Brazylii, na odwrocie stempel tranzytowy z Poznania i stemple odbiorcze, rzadki na korespondencji znaczek za 3 zł z prezydentem Ignacym Mościckim.

Fi.272m 282, 290
300 PLN
50061

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
50062

1937 list lotu inauguracyjnego na trasie Warszawa - Helsinki. Dodatkowy stempel "Premier tour Finlande-Pologne-Palestine"

Fi.132a
150 PLN
50063

1937 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki z dodatkowym stemplem fińskim, na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.132d
200 PLN
50064

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do miejscowości Ławoczne (Fi.350.-).

Fi.25j
250 PLN
50065

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Sanok".

Fi.29f
300 PLN
50066

1938 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
50067

1939 legitymacja członka popierającego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w Tarnowie ze składkami opłaconymi znaczkami za 10gr (zielone) i 50gr (żółte) do września 1939 roku!!! dobry stan zachowania.

Fi.18, 19
250 PLN
50068

1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A. Wańkowicza w Mościcach, list przesłany balonem "Gryf", kasownik okolicznościowy lotu i stempelek balonu.

Fi.29l
250 PLN
50069

1939 I lot Warszawa - Bejrut, list wysłany 28.II, dodatkowy stempel "PIERWSZY LOT LINIOWY WARSZAWA-BEYROUTH 20 II-1 III 1939 POLSKA-LIBAN", na odwrocie stempel odbiorczy z 2 III; bardzo dobry stan zachowania (Fi.350.-); sygnowany B.B.Joffe.

Fi.141a
250 PLN
50070

1939 Pierwszy lot Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, dwa listy wysłane 15.V z Warszawy i Gdyni do Kopenhagi, dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "PIERWSZY LOT WARSZAWA GDYNIA KØBENHAVN 15-V-1939 R" (Myślicki 39 207 - stopień rzadkości C) - odbijany na przesyłkach z Warszawy w kolorze fioletowym, a na przesyłkach z Gdyni w kolorze liliowym; bardzo dobry stan zachowania (Fi.450.-).

Fi.144a, b
350 PLN
50071

1939 Gdynia-Warszawa-Wenecja-Rzym, niedostatecznie opłacony list lotniczy wysłany 14.VI z Gdyni do Rzymu; dodatkowe stempelki: "14-VI-1939 OTWARCIE LINII GDYNIA-WARSZAWA-WENECJA-RZYM" oraz "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 225 + 226) oba o stopniu rzadkości - C; stempelek i znaczek dopłaty; datownik odbiorczy na odwrocie (Fi.180.-); sygnowany B.B.Joffe, Gryżewski.

Fi.149c
200 PLN
50072

1939 list lotniczy (opłacony jak druk) wysłany 15.1 z Gdyni do Warszawy, dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 GDYNIA" (Myślicki 39 226) stempel o stopniu rzadkości - C; bardzo dobry stan zachowania, stempelek "GUARANTEED BCM/AIRFIELD LONDON".

Fi.311
Mi.332
80 PLN
50073

1939 list lotniczy (opłacony jak druk) wysłany 15.VI z Warszawy do Krakowa, dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy "1919-1939 XX LECIE POLSKIEJ KOMUNIKACJI LOTNICZEJ 14-16.VI.1939 WARSZAWA" (Myślicki 39 231) stempel o stopniu rzadkości - C; bardzo dobry stan zachowania, stempelek "R.TOCILA".

Fi.311
Mi.332
80 PLN
50074

1939 Hiszpania - Wyspy Kanaryjskie, list lotniczy wysłany 1.I z Las Palmas do Hamburga przez marynarza statku ss "Everene" należącego do Woermann-Linie Adolfa Woermanna uważanego za największego na świecie prywatnego armatora, zalepka i pieczątka hiszpańskiej cenzury wojskowej.


Mi.772, 795I, 796II
150 PLN