The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

44275

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
44276

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej, gwarancja ze starym oznaczeniem i opis koloru Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
44277

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków w kolorze barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
700 PLN
44278

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
350 PLN
44279

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej na papierze cienkim ca 0,065, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
44280

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
150 PLN
44281

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z przesuniętą perforacją pionową wchodzącą na obrazek znaczka ("A" z "POLSKA" już na następnym znaczku) - z uwagi na margines ładna prezentacja blędu, gwarancja i opis barwy Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
285 PLN
44282

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, cieniowany dziesięcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorach od ciemnobrązoworóżowych po lewej, poprzez brązoworóżowe i dwa jasnobrązoworóżowe do brązoworóżowych po prawej, wersja drukowana na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego z nagłówkiem "Deutsche Post Osten ... Chopinstr.9"; wiele błędów: na poz.22 "plamka nad TA", na poz.23 "PÓLSKA", na poz.24 unikalny "duża barwna plama nad 22", na poz.25 z najmniejszym prostokątem zasłaniającym nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) występujący tylko w części nakładu błąd "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", na poz.26 występujący w małej części nakładu "plama w tle obok szyi", a na poz.29 prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", niespotykane nagromadzenie odmian i błędów, gwarancja opis wszystkich kolorów i błędów Schmutz.

Fi.347a B
Mi.389
5 400 PLN
44283

Fi.347a B
Mi.389
216 PLN
44284

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej z poz. 22 z błędem "wcięcie w górnej krawędzi prostokąta", znaczek na papierze cienkim ca 0,065, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347aB12
Mi.389
500 PLN
44285

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347a B13
Mi.389
400 PLN
44286

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, unikalny narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązoworóżowym, z mocno przesuniętym w górę drukiem znaczka podstawowego i dodatkowo z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347a MK3 B1
Mi.389
4 000 PLN
44287

Fi.347aa
Mi.389
120 PLN
44288

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym, z rzadkim niekatalogowanym błędem "plama na włosach" (inne takie błędy Fi.+200%), dodatkowo to wysoko wyceniana odmiana na cienkim papierze (Fi.3x), gwarancja z opisem koloru, błędu i papieru.

Fi.347aa B
Mi.389
1 500 PLN
44289

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z poz. 8 w barwie jasno brązoworóżowej z błędami "spacja przed cyfrą 5" i "występ na dole prawej ramki", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347aa B2, B3
Mi.389
500 PLN
44290

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis schmutz.

Fi.347ad, 347aeB18
Mi.389
750 PLN
44291

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym, lewy z błędem na poz.29 "liniowe niedobicie w prostokącie" (Fi.675.-), gwarancja z opisem koloru i błędu Walocha.

Fi.347ad B
Mi.389
450 PLN
44292

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym, z niekatalogowanym błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.17 "duża plama nad LS", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i opis koloru i błędu.

Fi.347ad B
Mi.389
480 PLN
44293

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
44294

Fi.347ad nz
Mi.389U
14 000 PLN
44295

Fi.347ad nz
Mi.389U
8 850 PLN
44296

Fi.347b
Mi.339
300 PLN
44297

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnobrązowoczerwonym drukowany na odwrocie niemieckiego urzędowego papieru kancelaryjnego (cieńszy 0,075 mm, a na odwrocie napis LUBLIN Chopinstr. 9), prawy górny znaczek na poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm), ale nie ma błędu "uszkodzona cyfra 3 w 1863.", lewy dolny na poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako błąd, a na znaczku podstawowym z poz.30 są występujące w niewielkiej części nakładu błędy "plama nad głową" i "kropka przed literą T", gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.347b B
Mi.389
2 400 PLN
44298

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowoczerwonej, gwarancja i opis.

Fi.347bb
Mi.389
288 PLN
44299

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaoróżowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis Berbeka.

Fi.347bbB1
Mi.389
750 PLN
44300

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie czerwonawobrązowej, gwarancja i stare oznaczenie "eb" Schmutz.

Fi.347d
Mi.389
270 PLN
44301

1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze czerwonawobrązowym na cieńszym (0,070 zamiast 0,090 mm) lekko prześwitującym papierze, ze znacznie przesuniętym w poziomie nadrukiem - prostokąty mające zasłaniać stary nominał występują po obu stronach znaczka, ten po lewej nasunięty z poz.29 z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu, gwarancja z opisem koloru Schmutz.

Fi.347d B
Mi.389
3 200 PLN
44302

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr., lewe w rzadszym kolorze czerwonobrązowym, górny z błędem nadruku występującym na poz.1 w części nakładu "rozdzielony prostokąt", a prawe w kolorze jasnoczerwonobrązowym, dolny z błędem na poz.7 w części nakładu "spacja po prostokącie" (Fi.+250%); dwa odcienie koloru i dwa rzadkie błędy w jednym czworobloku, gwarancja i opis kolorów oraz błędu B1 Schmutz.

Fi.347d B1+B10
Mi.389
2 800 PLN
44303

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, marginesowy znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasno czerwonobrązowym ładnie skasowany w Otwocku datownikiem z epoki (Fi.370.-), niestety bez widocznej daty, oznaczony 347da i sygnowany stempelkiem CEZARY ŻAK.

Fi.347da
Mi.389
320 PLN
44304

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno czerwonobrązowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis.

Fi.347da B1
Mi.389
600 PLN
44305

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasnoczerwonobrązowej na kartce unieważniony stemplem prowizorycznym Markowej, na odwrocie stempel prowizoryczny Łańcuta, na odwrocie gwarancja i opis Walocha.

Fi.347dd
Mi.389
400 PLN
44306

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej na papierze cienkim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347e
Mi.389
1 600 PLN
44307

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347e
Mi.389
500 PLN
44308

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze różowawobrązowym, z błędem na poz. 8 "odbicie spacji obok cyfry 5" (Fi+250%=2100.-), gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz.

Fi.347e B10
Mi.389
2 000 PLN
44309

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie różowobrązowej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.347ea
Mi.389
600 PLN
44310

Fi.348-57 (B2 i 4)
Mi.390I-X
400 PLN
44311

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 41 z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.348a
Mi.390IXa
250 PLN
44312

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w górę nadrukiem z poz.14/64 i niekatalogowanym błędem "lewe ramię litery W odgięte i niższe", gwarancja i oznaczenie walca i pozycji Walocha.

Fi.348a B
Mi.390IXa
225 PLN
44313

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 47 z błędem "ścięte z", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.348aB6
Mi.390IXa
250 PLN
44314

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, fałszerstwo makulatury znaczka za 3 zł./25 gr. ze słabo odbitym nadrukiem, to sprytna "pułapka" bo takie makulaturowe znaczki są chętnie kupowane, bardzo ciekawe do specjalizowanej kolekcji, gwarancja z FALSUM Krawczyk.

Fi.348a FFi
Mi.390IXa
100 PLN