The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

44155

1944 list polecony z Warszawy 3.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczna erka urzędu pocztowego Warszawa 16, kasownik Warszawa 4, zalepka brytyjskiej cenzury wojskowej w Niemczech, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.342
Mi.383
120 PLN
44156

1944 zestaw ośmiu wycinków z różnymi stemplami prowizorycznymi: Oleśnica, Tarnawa, lesko, Baligród, Cisna, Wołkowyja, Lesko i Ropienka.

Fi.342
Mi.383
720 PLN
44157

1944 SOKOŁÓW PODLASKI. Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list z Sokołowa do Siedlec, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym, data "20 LIST. 1944" dostawiona datownikiem biurowym; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.168; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach podklejony taśmą samoprzylepną); gwarancja Walocha.

Fi.342
Mi.383
400 PLN
44158

1944 KROSNO Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list z Krosna do Rzeszowa, znaczki skasowane datownikiem biurowym "27 X 1944" odciśniętym dodatkowo na kopercie; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.174; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach podklejony taśmą samoprzylepną); gwarancja Walocha.

Fi.342
Mi.383
400 PLN
44159

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna (ośmioblok poz: 43/44;53/54;63/64;73/74), list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 3.XII skasowano; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy z 20.VIII.45 - przesyłka dotarła do adresata po ponad 8 miesiącach!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.342
Mi.383a
200 PLN
44160

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
44161

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem na poz.100 "wypustka w A", gwarancja i opis.

Fi.342 B1
Mi.383
120 PLN
44162

1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku w sześciobloku z poz: 9/10;19/20;29/30 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie 3.XII znaczki skasowano; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy z 18.VIII.45 - przesyłka dotarła do adresata po ponad 8 miesiącach!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342 B2
Mi.383a
700 PLN
44163

Fi.342, 343
240 PLN
44164

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
400 PLN
44165

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; dodatkowo w tomie: 358y, 360y, (380, 381, 383, 385) na cienkim papierze, 395-400 (odmiany), znaczki dopłaty; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
2 800 PLN
44166

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
44167

1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 2.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
44168

Fi.343
Mi.384
140 PLN
44169

Fi.343
Mi.384
25 PLN
44170

1944 Goznak, list polecony z Stopnicy do Jędrzejowa, ręczne kasowanie i ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 707 i stempel odbiorczy z datą 20.03.45.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
44171

1944 MARKUSZÓW Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list z Markuszowa do Lublina, znaczki unieważnione przez odręczne przekreślenie ołówkiem kopiowym, u góry koperty dopisek "nadano dnia 15/I 45 r. Markuszów" z parafką urzędnika; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.11; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.343
Mi.384
1 000 PLN
44172

1944 WŁODAWA Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Włodawy do Lublina, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem z usuniętą w górnej części nazwą miejscowości; koperta nicowana; ponieważ w adresie odbiorcy podano tylko nazwę instytucji w Lublinie dopisano nazwę ulicy z numerem - zwraca uwagę, że dopisek ten dokonano po rosyjsku; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
44173

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
44174

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 21.2.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
44175

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
44176

Fi.343
Mi.384
80 PLN
44177

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 2.3.45 do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519.

Fi.343
40 PLN
44178

1944 Goznak, kartka z Jarosławia nadana 8.4.45 do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518.

Fi.343
40 PLN
44179

1944 Goznak, list z Sokołowa Podlaskiego nadana 10.4.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty.

Fi.343
40 PLN
44180

1944 Goznak, list z Ostrowca nadany 18.04.45 do Leszna, znaczki unieważnione stemplem prowizorycznym Ostrowca, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 780.

Fi.343
180 PLN
44181

1944 Goznak, znaczek z obiegu pocztowego bez druku dolnej części obrazka, znaczek wydrukowany na sklejonej taśmie papieru, po odklejeniu z listu dolna część taśmy z pozostałą częścią rysunku znaczka się oddzieliła.

Fi.343 MK8
Mi.384
1 200 PLN
44182

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
44183

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
44184

Fi.343B1
Mi.384
40 PLN
44185

1944 Goznak, znaczek z błędem zniekształcone Z", gwarancja i opis Walocha.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
44186

Fi.343B2
Mi.384
30 PLN
44187

Fi.343B2
Mi.384
40 PLN
44188

1944 Goznak, znaczek z rozmazanym drukiem, gwarancja z opisem "Mk" Walocha.

Fi.343MK
Mi.384
60 PLN
44189

1944 Goznak, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.343MK
Mi.384
80 PLN
44190

1944 Goznak, parka bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.343MK1
Mi.384
1 400 PLN
44191

Fi.343MK2
180 PLN
44192

1944 Goznak, znaczek z podwójną perforacją pionową, gwarancja i opis.

Fi.343MK4
Mi.384
250 PLN
44193

Fi.344
Mi.386
135 PLN
44194

Fi.344
Mi.386
600 PLN