The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

45915

1950 groszy, list z Bytomia 2 do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.524
Mi.656
15 PLN
45916

1950 "groszy - lokalny", Ozimek, Bierut, znaczek za 30 zł. z rzadszym w kolorze czerwonym stempelkiem typu 42.

Fi.524
Mi.656
50 PLN
45917

1950 groszy, list z Kamiennej Góry do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w barwie fioletowej.

Fi.524
Mi.656
40 PLN
45918

1950 groszy, list z Kiszkowa do Poznania opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 14 w barwie czarnej.

Fi.524
Mi.656
60 PLN
45919

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 24 w barwie czarnej, gwarancja Petriuk.

Fi.524
Mi.656
20 PLN
45920

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 40 zł. z foletowym stempelkiem rzadkiego typu 47 (inne wartości Fi.-.-, najtańszy kasowany Fi.280.-), gwarancja firmowa Gryżewski, Krawczyk.

Fi.525
Mi.657
150 PLN
45921

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, Bierut, kasowany znaczek za 40 zł. z czarnym stempelkiem typu 28, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.525
Mi.657
105 PLN
45922

1950 "groszy" znaczki z odmianą nadruku typu 3 powstałą w urzędzie pocztowym Kozienice - "brak litery O" - gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY - odmiana opisana w PZP t.II s.419, jeden z przypadków gdy znaczki przedrukowano już po ich naklejeniu na przesyłkę, a stempelek odciskano tak aby nadruk przechodził na kopertę, tu stempelki prawie całkowicie odciśnięte na kopercie, list wysłany 19.12 z Kozienic do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania (tylna klapa rozdarta).

Fi.525
Mi.657
500 PLN
45923

1950 groszy, list polecony z Szczecina do Niemiec opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w barwie fioletowej.

Fi.525
Mi.657
40 PLN
45924

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 40 zł. z lila stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

Fi.525
Mi.657
75 PLN
45925

1950 "groszy - lokalny", Gubin, Bierut, znaczek za 50 zł. z fioletowym stempelkiem typu 40, gwarancja Ćwiertnia.

Fi.526
Mi.658
40 PLN
45926

1950 Plan 6-letni, narożny znaczek z numerem walca na prawym marginesie.

Fi.527
Mi.562
30 PLN
45927

1950 groszy, list z Sosnowca do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
10 PLN
45928

1950 groszy, kartka z Krakowa do Wrocławia opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze liliowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
45929

1950 groszy, list z Warszawy do Wrocławia opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
45930

1950 groszy, miejscowy list z Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
15 PLN
45931

1950 groszy, list miejscowy z Szczecina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym, brak klapy koperty.

Fi.527
Mi.665
40 PLN
45932

1950 groszy, list polecony z Katowic do Warszawy nadany w drugim dniu obiegu 7.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
45933

1950 groszy, list z Kluczy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
50 PLN
45934

1950 groszy, list z Knurowa do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie czarnej stemplowanymi na kopercie.

Fi.527
Mi.665
80 PLN
45935

1950 groszy, list z Kostuchny do Gdańska opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
45936

1950 groszy, list z Katowic do Opola opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w barwie fioletowej, jeden znaczek uszkodzony.

Fi.527
Mi.665
30 PLN
45937

1950 groszy, list z Leszna do Sanoka opłacony znaczkami z nadrukiem fantazyjnym typ 2 według Rosta w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
150 PLN
45938

1950 groszy, list z Wielkie Oczy do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3b w barwie czarnej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
45939

1950 groszy, list z Ustronia koło Cieszyna do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 barwie fioletowej.

Fi.527
Mi.665
60 PLN
45940

1950 groszy, list firmowy z Gliwic 20.11.50 do Warszawy, nadruki dyrekcyjne typ 3B w kolorze fioletowym.

Fi.527
Mi.665
20 PLN
45941

1950 groszy, list polecony z Katowic do Wrocławia opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.527, 530
Mi.665, 668
15 PLN
45942

1950 groszy, list polecony z Kostrzynia Odrzańskiego do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 17 w barwie czarnej.

Fi.527, 531
Mi.665, 669
50 PLN
45943

1950 groszy, list z Torunia do Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w barwie czarnej, nadruk groszy na znaczkach naklejonych na kopercie.

Fi.527, 531
Mi.665, 669
80 PLN
45944

1950 "groszy" znaczek z zielonym nadrukiem typu 3, list wysłany 17.11 z urzędu Kraków 2 do Warszawy; nadruki w kolorze zielonym były wykonywane najrzadziej i należą do rzadko spotykanych.

Fi.527I
Mi.665
100 PLN
45945

Fi.527I
Mi.665
30 PLN
45946

1950 "groszy - lokalny", Trzebicz, plan 6-letni, znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem typu 42, gwarancja Krawczyk.

Fi.527I
Mi.665
60 PLN
45947

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2 - znaczek za 15 zł Plan 6-letni z wyraźnym czerwonym nadrukiem lokalnym typu 28 - frankatura mieszana ze znaczkiem bez nadruku, list wysłany 22.12 do Warszawy, znaczki skasowane jednoobrączkowym datownikiem BIELSKO 1 z wyróżnikiem "a"; całości ofrankowane znaczkami z nadrukami lokalnymi, nawet te najpopularniejsze, należą do bardzo rzadkich; koperta dużego formatu dobry stan zachowania.

Fi.527I, 531II
Mi.665, 669
1 600 PLN
45948

1950 Plan 6-letni,dwie odmiany znaczka o różnych typach rysunku, gumy i barwy.

Fi.527I, II
Mi.562
15 PLN
45949

1950 Plan 6-letni, obie odmiany znaczka, czyste.

Fi.527I-II
Mi.562a-b
30 PLN
45950

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, Plan 6-letni, pięknie kasowany znaczek za 15 zł. nienotowany dotąd ze stempelkiem typu 39 w kolorze czerwonolila (kolor stempelka też rzadki), pochodzi z historycznej kolekcji A.Roszkowskiego i ma na odwrocie jego gwarancję.

Fi.527II
Mi.665
300 PLN
45951

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 13.11 z urzędu Gliwice 2 do Warszawy.

Fi.527II
Mi.665
30 PLN
45952

Fi.527MK
Mi.562
250 PLN
45953

1950 Plan 6-letni, makulaturowa parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą.

Fi.527MK4
Mi.562
325 PLN
45954

1950 "groszy" PIERWSZE DNI REFORMY, przesyłka z 14.11 - ósmego dnia obowiązkowego stosowania nadruków "groszy" znaczki z nadrukiem typu 24 - jeden ze znaczków z nadrukiem podwójnym - na liście wysłanym 14.11 z miejscowości Drobin do Warszawy, stempel propagandowy "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204), pod nim widoczna pieczęć nadawcy Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Drobin; bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.80 euro).

Fi.528
Mi.666
300 PLN