The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. Communist Poland 1945-1952

45675

1948 kultura polska, blok w ładnym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl;10
750 PLN
45676

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja.

Fi.bl.10
1 500 PLN
45677

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z 2 sektora w bardzo dobrym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
700 PLN
45678

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty blok (Fi.1000.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów.

Fi.bl.11
1 100 PLN
45679

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok z podlepkami w narożnikach, znaczki z bloku w stanie idealnym.

Fi.bl.11 (A489-91 **)
Mi.Bl.11
430 PLN
45680

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 15 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
45681

1949 list lotniczy nadany z pokładu M/S Batory do Danii, datownik agencji pocztowej na pokładzie statku z napisem "GDYNIA - AMERICA / m/s BATORY".

Fi.396, 436B, 452
120 PLN
45682

1949 list lotniczy z Lipnicy Murowanej do Stanów Zjednoczonych.

Fi.398
40 PLN
45683

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
45684

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Jelenia Góra nr 704.

Fi.433A
30 PLN
45685

1949 "MIESIĄC POGŁĘBIANIA PRZYJAŹNI POLSKO RADZIECKIEJ 7.X-7.XI" Lublin 2 - znaczki na kopercie skasowane 24.10 stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 083).

Fi.433A, 487
Mi.576B, 513
60 PLN
45686

1949 kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich o Puchar Tatr w Zakopanem.

Fi.438
30 PLN
45687

1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.440, 453
50 PLN
45688

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
45689

1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza z oznaczeniem walca pod 45 i 50 znaczkiem.

Fi.454
Mi.485
280 PLN
45690

Fi.475
Mi.523
40 PLN
45691

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo na specjalnym papierze firmowym z podpisami uczestników kongresu.

Fi.492-4
Mi.527-9
60 PLN
45692

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-4
Mi.527-9
40 PLN
45693

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk.

Fi.492-4
Mi.527-9
40 PLN
45694

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
45695

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria znaczków legitymacyjnych o ząbkowaniu ZL 11¼ z oznaczeniami walca Ok. - znajdującymi się pod 26 znaczkiem w arkuszu, czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.492-94
Mi.527-29
100 PLN
45696

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria ostemplowana okolicznościowo 3.6 na specjalnym papierze firmowym.

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
45697

1949 rocznik znaczków czystych.

Fi.492-508
Mi.527-43
190 PLN
45698

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
45699

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
45700

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
45701

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ofrankowany serią znaczków (opłata zawyżona) ekspresowy list polecony wysłany 12.12 z Bydgoszczy do Koszalina, datownik odbiorczy z następnego dnia na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.498-500
Mi.535-37
80 PLN
45702

1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowane projekty J.Wilczyka znaczków 498-500 odbite w PWPW w kolorach brązowofioletowym EIV - Globus 1, szaroczerwonym EV - Trąbka Pocztowa i czarnooliwkowym EVI - Globus 2, na szarobiałym gumowanym papierze, drukowane razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusiku, Eseje IV i VI z pełną oryginalną gumą bez podlepki, Esej V na jednej podlepce, wszystkie zachowane w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.498-500 EIV-VI
Mi.533-35
2 000 PLN
45703

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, projekt w barwie zielonej odbiegający znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.498P
300 PLN
45704

Fi.498P
300 PLN
45705

Fi.498P
300 PLN
45706

1949, projekty w barwie fioletowej wydań; sławni Polacy, miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej i 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, odbiegające znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisu POLSKA oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), drukowane w dwunastoznaczkowych arkusikach z wzorów przygotowanych do wydań z lat 1945/50.

Fi.498P, 505P, 508P
1 200 PLN
45707

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, list lotniczy z Czernikowa do Stanów Zjednoczonych, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł.

Fi.500, 440, 446
Mi.475, 481, 535
80 PLN
45708

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
45709

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
297 PLN
45710

Fi.508
Mi.543
12 PLN
45711

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Inowrocław - Mogilno nr 651.

Fi.Cp109I
60 PLN
45712

Fi.Cp120
20 PLN
45713

1949 NIEZNANA FRANKATURA MECHANICZNA "ZARZĄD GŁÓWNY ZWIĄZKU NAUCZYCIELSTWA POLSKIEGO OŚWIATA PODSTAWĄ DEMOKRACJI LUDOWEJ" - 10 zł frankatura mechaniczna FC011 Warszawa 18 w fundamentalnym opracowaniu Hampela nieopisana!!! ilustrowana karta pocztowa wysłana 12.80 do Sandomierza; doskonały stan zachowania.

200 PLN
45714

1949 list firmowy opłacony frakturą mechaniczną Łaziska Górne Zjednoczenie Energetyczne Zagłębia Weglowego.

40 PLN