The auction will start on 15.11.2024

Auction 120. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43987

1946 poczty międzyobozowe w Niemczech - Freiman, rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, seria znaczków wydanych przez Komitet Polski Freiman.

Fi.1-8
360 PLN
43988

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa czysta i znaczek za 5 lirów ostemplowany 12.4 datownikiem osiedla BARLETTA na karcie ozdobionej patriotyczną ilustracją - mapą Polski na tle orła białego, dodatkowo odciśnięty datownik osiedla TRANI i stempelek SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU; na karcie albumowej.

Fi.1-9
200 PLN
43989

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie.

Fi.1-9
200 PLN
43990

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa.

Fi.1-9
450 PLN
43991

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa, czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.60.-).

Fi.1-9
50 PLN
43992

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.210.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
200 PLN
43993

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, grzecznościowo kasowana w München niekatalogowana próba znaczka za 38 pf. + 3 mk. w kolorze niebieskim, na białym kredowym papierze, (próba katalogowana Fi.3000.-), gwarancja.

Fi.2 P
2 400 PLN
43994

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, II wydanie, seria ząbkowana skasowana na wycinkach datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN) (Fi.800.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.5-8
720 PLN
43995

1946 poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria II wydania skasowana na kopercie datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN), bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie gwarancja.

Fi.5-8
700 PLN
43996

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty.

Fi.10B
150 PLN
43997

1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech.

Fi.10B
300 PLN
43998

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
80 PLN
43999

1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydany przez Komitet Polski Freiman bez bocznych marginesów.

Fi.bl.1
200 PLN
44000

1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydanych przez Komitet Polski Freiman.

Fi.bl.1
500 PLN
44001

1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydanych przez Komitet Polski Freiman, uszkodzone górne narożniki.

Fi.bl.1
250 PLN
44002

1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni.

Fi.bl.1, 1a
1 800 PLN
44003

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
44004

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki w ładnym stanie.

Fi.bl.1-3
1 000 PLN
44005

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 600 PLN
44006

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,.

Fi.bo.1-3
1 000 PLN
44007

1946 SPADOCHRONOWO - obóz dla polskich "dipisów" - "D.P. A.C. Camp Emmerich", list z obozu wysłany 27.I do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony datownik nadawczy "POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH PÜSSELBÜREN POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY", całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.
Po zakończeniu działań wojennych, na terenie Niemiec znajdowało się wielu Polaków: byłych robotników przymusowych, jeńców, więźniów oraz żołnierzy PSZ na Zachodzie, alianckie władze okupacyjne nadały im status osób wysiedlonych (Displaced Persons, DP-isi, dipisi) i umieszczały m.in. w specjalnych obozach lub osadach opróżnionych z niemieckich mieszkańców. Wielu dipisów zdążało ze wszystkich stref okupacyjnych do miejsc stacjonowania 1 Dywizji Pancernej czy Samodzielnej Brygady Spadochronowej, w związku z tym powstawały w pełni polskie enklawy w dzielnicach miast czy całych miejscowościach, a wiele z nich przyjęło polskie nazwy, np.: Emmerich - Spadochronowo, Haren - Maczków, itd.


1 500 PLN
44008

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


100 PLN
44009

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


200 PLN
44010

1946 Dachau, kartka okolicznościowa z okazji pierwszej rocznicy wyzwolenia obozu.


100 PLN
44011

1946 poczty między obozowe w Niemczech - Lubeka, list Związku Polaków w Lubece wysłany do Łodzi przez komórkę Poczty z Krajem Polskiej Misji Repatriacyjnej w Strefie Brytyjskiej za pośrednictwem „Repatrianta". Odbity na kopercie znaczek POCZTA LUBEKA skasowany stemplem "Lubeka 19 VIII 1946", dodatkowo stempel "POCZTA POLSKA LUBEKA", okrągły stempel Polskiej Misji Repatriacyjnej Strefy Brytyjskiej i Redakcji „Repatrianta", ślady po archiwizacji.


720 PLN
SOLD
44012

1946 Kolonia Santa Rosa w Meksyku, osiedle dla uchodźców polskich z ZSRR, list lotniczy nadany z polskiej poczty polowej nr 131 adresowany do przewodniczącego Sądu Obywatelskiego Feliksa Glinieckiego, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Petriuk.


600 PLN
44013

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
44014

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka angielskiej frankatury mechanicznej.


100 PLN
44015

1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok.


120 PLN
44016

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, niemieckie znaczki na specjalnie ilustrowanej karcie skasowane stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


180 PLN
44017

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej.


350 PLN
44018

1948 list z obozu pracy w Warszawie do Austrii, stempel "POCZTA JEŃCÓW WOJENNYCH / WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" i stempel obozu "OBÓZ PRACY WARSZAWA / ul. Gęsia Nr. 28", Rosjanie utworzyli obóz w miejsce niemieckiego więzienia utworzonego po likwidacji warszawskiego, stemple cenzury i stempel odbiorczy.


1 200 PLN