28858 |
1927 kartka z Buczacza do Krakowa. | Fi.Cp46 |
| 10 PLN SOLD | |
28859 |
1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik (Myślicki 27 104) na kartce wysłanej z Warszawy do Lublina. | Fi.Cp46 |
| 150 PLN | |
28860 |
1927 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (stempelek "return receipt demanded") wysłany 13.VI z Franklin w USA do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, przesyłka poprzez Nowy Jork dotarła do Polski, przez Poznań, tu opatrzono list niecodziennym datownikiem "POZNAŃ 3 Z.L.Nr.1", dosłano go do Warszawy, gdzie dotarł 28.VI; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
28861 |
1927 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka przedstawiająca SS "Paris" największy w tym czasie francuski liniowiec, a zarazem najbardziej luksusowy transatlantyk epoki, wysłana 24.VIII z Hawru do Pruszkowa przez pasażera tego wspaniałego statku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
28862 |
1927 formularz adresu pomocniczego do paczki. | |
| 60 PLN | |
28863 |
| 60 PLN | |
28864 |
| 60 PLN | |
28865 |
1927 składany dwuczęściowy formularz przekazu zleceniowego. | |
| 100 PLN | |
28866 |
1927 formularz przekazu pocztowego. | |
| 60 PLN | |
28867 |
1927 lotniczy list polecony z Australii do Torunia, na odwrocie stempel tranzytowy z Pragi. | |
| 100 PLN | |
28868 |
1928 "WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany 3.V kasownikiem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 28 011). | Fi.153 Mi.10 |
| 100 PLN | |
28869 |
1928 list polecony z Kraśnika do Lublina, poaustriacki kasownik Kraśnika, koperta rozcięta do ekspozycji i częściowo skrócona na odwrocie. | Fi.192 |
| 60 PLN | |
28870 |
1928 list polecony z Parczewa do Białej Podlaskiej. | Fi.192, 210 |
| 10 PLN | |
28871 |
1928 polecony list zleceniowy z Ozorkowa do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 208 Mi.212, 236 |
| 80 PLN | |
28872 |
1928 ekspresowy list polecony z Katowic do Gniezna, bardzo rzadki kasownik i erka "KATOWICE (DWORZEC)", doskonały stan zachowania, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.193, 226, 234 Mi.212, 245, 253 |
| 900 PLN | |
28873 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272. | Fi.208, 209 |
| 60 PLN | |
28874 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 271. | Fi.208, Cp43 |
| 80 PLN | |
28875 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie poznań - Kraków nr 46. | Fi.208, Cp43I |
| 60 PLN | |
28876 |
1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury. | Fi.208, Cp43I |
| 40 PLN | |
28877 |
1928 "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. Nº 30" (Myślicki 27 108), Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik propagandowy na widokówce wysłanej z Warszawy do Opatowa. | Fi.210 |
| 30 PLN | |
28878 |
1928 znaczek ze stemplem Katowice (Dworzec). | Fi.210 |
| 50 PLN | |
28879 |
1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.210, 234 |
| 30 PLN SOLD | |
28880 |
1928 widokówka wysłana 26.VI z Zaleszczyk do Lwowa, na zdjęciu najpewniej żołnierze 14 batalionu granicznego Korpusu Ochrony Pogranicza, w tle widoczne koszary; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.210II Mi.238II |
| 200 PLN | |
28881 |
1928 kartka z Warszawy do Niemiec. | Fi.213 |
| 10 PLN | |
28882 |
1928 list polecony z Sławatycz do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.215 |
| 20 PLN | |
28883 |
1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie pomarańczowobrązowej, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.234c Mi.253 |
| 195 PLN SOLD | |
28884 |
1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych w słabszym stanie, gwarancja Walocha. | Fi.234nz Mi.253U |
| 1 400 PLN | |
28885 |
1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, znaczek z bloku. | Fi.235 Mi.254 |
| 200 PLN | |
28886 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 700 PLN | |
28887 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku na lotniczym liście poleconym do Lwowa przewiezionym 3.V specjalną pocztą lotniczą zorganizowaną z okazji wystawy; dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem. Expedition Philatelique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); opłata za taki list wynosiła 0,25 (list) + 0,40 (polecenie + 1,25 zł. (lotniczy), ponieważ znaczkami opłacono jedynie 1,85 zł. dodatkowe 5 gr. pobrano gotówką - stempelek po lewej, na odwrocie kasownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy Lwów z 4.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); sygnowane Esperantista Filatelejo. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 800 PLN | |
28888 |
1928 wydanie obiegowe Józef Piłsudski, nieząbkowana próba w barwie zielonej na papierze średnim, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.238P (238enz) Mi.257 |
| 1 000 PLN | |
28889 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskozielonym - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia, w tym jedna unieważniona poprzez przekreślenie; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.238a, 226 Mi.257, 245 |
| 200 PLN SOLD | |
28890 |
1928 wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. w barwie niebieskostalowej z gwarancją i oznaczeniem. | Fi.238a-9 Mi.257-8 |
| 270 PLN | |
28891 |
1928 seria wydania obiegowego w czworoblokach, znaczki za 50 gr z gwarancja z opisem Walocha. | Fi.238a-9 Mi.257-8 |
| 1 200 PLN | |
28892 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskawozielonej, lekkie zagniecenia, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.238c Mi.257 |
| 200 PLN | |
28893 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskawozielonym - frankatura mieszana, list wysłany 4.12.35 z miejscowości Bnin do Berlina; bardzo dobry stanie zachowania. | Fi.238c, 242a Mi.257, 261 |
| 30 PLN | |
28894 |
1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskozielonej, wtrącenie w papierze, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.238d Mi.257 |
| 400 PLN | |
28895 |
1928 wydanie obiegowe, prezydent Ignacy Mościcki znaczek na papierze prążkowanym pionowo - frankatura mieszana, list polecony wysłany 16.5.30 z urzędu Łódź 4 do Wierzbnika, stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.239, 244b Mi.258, 263 |
| 30 PLN | |
28896 |
1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.239v Mi.258u |
| 1 200 PLN | |
28897 |
1928 prezydent Ignacy Mościcki, znaczek prążkowany pionowo (16). | Fi.239w Mi.258II |
| 240 PLN | |