The auction will start on 20.09.2024

Auction 119. Inter-war Poland 1919-1939

28858

1927 kartka z Buczacza do Krakowa.

Fi.Cp46
10 PLN
28859

1927 "WYSTAWA FOTO =/ KINEMATOGRAFICZNA/ WARSZAWA 8.IX. - 3.X." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik (Myślicki 27 104) na kartce wysłanej z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp46
150 PLN
28860

1927 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru (stempelek "return receipt demanded") wysłany 13.VI z Franklin w USA do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, przesyłka poprzez Nowy Jork dotarła do Polski, przez Poznań, tu opatrzono list niecodziennym datownikiem "POZNAŃ 3 Z.L.Nr.1", dosłano go do Warszawy, gdzie dotarł 28.VI; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania.

250 PLN
28861

1927 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka przedstawiająca SS "Paris" największy w tym czasie francuski liniowiec, a zarazem najbardziej luksusowy transatlantyk epoki, wysłana 24.VIII z Hawru do Pruszkowa przez pasażera tego wspaniałego statku; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN
28862

1927 formularz adresu pomocniczego do paczki.

60 PLN
28863

60 PLN
28864

60 PLN
28865

1927 składany dwuczęściowy formularz przekazu zleceniowego.

100 PLN
28866

1927 formularz przekazu pocztowego.

60 PLN
28867

1927 lotniczy list polecony z Australii do Torunia, na odwrocie stempel tranzytowy z Pragi.

100 PLN
28868

1928 "WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Warszawa 1, znaczek na karcie ostemplowany 3.V kasownikiem okolicznościowym o stopniu rzadkości C (Myślicki 28 011).

Fi.153
Mi.10
100 PLN
28869

1928 list polecony z Kraśnika do Lublina, poaustriacki kasownik Kraśnika, koperta rozcięta do ekspozycji i częściowo skrócona na odwrocie.

Fi.192
60 PLN
28870

1928 list polecony z Parczewa do Białej Podlaskiej.

Fi.192, 210
10 PLN
28871

1928 polecony list zleceniowy z Ozorkowa do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
80 PLN
28872

1928 ekspresowy list polecony z Katowic do Gniezna, bardzo rzadki kasownik i erka "KATOWICE (DWORZEC)", doskonały stan zachowania, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 226, 234
Mi.212, 245, 253
900 PLN
28873

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 272.

Fi.208, 209
60 PLN
28874

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Sumina - Katowice nr 271.

Fi.208, Cp43
80 PLN
28875

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie poznań - Kraków nr 46.

Fi.208, Cp43I
60 PLN
28876

1928 kartka z Tarnowa do 5. Okręgowego Szefostwa Intendentury w Krakowie, pieczęć rejestracyjna korespondencji intendentury.

Fi.208, Cp43I
40 PLN
28877

1928 "NA FLOTĘ POLSKĄ ZAPŁAĆ 1 ZŁ ROCZNIE P.K.O. Nº 30" (Myślicki 27 108), Warszawa 2 (wyróżnik b), wirnik propagandowy na widokówce wysłanej z Warszawy do Opatowa.

Fi.210
30 PLN
28878

1928 znaczek ze stemplem Katowice (Dworzec).

Fi.210
50 PLN
28879

1928 firmowy list polecony z Warszawy do Białej Podlaski, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.210, 234
30 PLN
28880

1928 widokówka wysłana 26.VI z Zaleszczyk do Lwowa, na zdjęciu najpewniej żołnierze 14 batalionu granicznego Korpusu Ochrony Pogranicza, w tle widoczne koszary; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.210II
Mi.238II
200 PLN
28881

1928 kartka z Warszawy do Niemiec.

Fi.213
10 PLN
28882

1928 list polecony z Sławatycz do Białej Podlaskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.215
20 PLN
28883

1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie pomarańczowobrązowej, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.234c
Mi.253
195 PLN
28884

1928 Józef Piłsudski, parka znaczków ciętych w słabszym stanie, gwarancja Walocha.

Fi.234nz
Mi.253U
1 400 PLN
28885

1928 wystawa filatelistyczna w warszawie, znaczek z bloku.

Fi.235
Mi.254
200 PLN
28886

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
700 PLN
28887

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku na lotniczym liście poleconym do Lwowa przewiezionym 3.V specjalną pocztą lotniczą zorganizowaną z okazji wystawy; dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem. Expedition Philatelique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); opłata za taki list wynosiła 0,25 (list) + 0,40 (polecenie + 1,25 zł. (lotniczy), ponieważ znaczkami opłacono jedynie 1,85 zł. dodatkowe 5 gr. pobrano gotówką - stempelek po lewej, na odwrocie kasownik przejściowy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY i odbiorczy Lwów z 4.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (brak tylnej klapy); sygnowane Esperantista Filatelejo.

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
800 PLN
28888

1928 wydanie obiegowe Józef Piłsudski, nieząbkowana próba w barwie zielonej na papierze średnim, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.238P (238enz)
Mi.257
1 000 PLN
28889

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskozielonym - frankatura mieszana, list polecony wysłany 14.V.1932 z Warszawy do Pławna; zwracają uwagę dwie różne odbitki stempelka polecenia, w tym jedna unieważniona poprzez przekreślenie; datownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.238a, 226
Mi.257, 245
200 PLN
28890

1928 wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. w barwie niebieskostalowej z gwarancją i oznaczeniem.

Fi.238a-9
Mi.257-8
270 PLN
28891

1928 seria wydania obiegowego w czworoblokach, znaczki za 50 gr z gwarancja z opisem Walocha.

Fi.238a-9
Mi.257-8
1 200 PLN
28892

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskawozielonej, lekkie zagniecenia, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.238c
Mi.257
200 PLN
28893

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski znaczek za 50 gr w kolorze niebieskawozielonym - frankatura mieszana, list wysłany 4.12.35 z miejscowości Bnin do Berlina; bardzo dobry stanie zachowania.

Fi.238c, 242a
Mi.257, 261
30 PLN
28894

1928 Józef Piłsudski, znaczek w barwie niebieskozielonej, wtrącenie w papierze, gwarancja z oznaczeniem.

Fi.238d
Mi.257
400 PLN
28895

1928 wydanie obiegowe, prezydent Ignacy Mościcki znaczek na papierze prążkowanym pionowo - frankatura mieszana, list polecony wysłany 16.5.30 z urzędu Łódź 4 do Wierzbnika, stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.239, 244b
Mi.258, 263
30 PLN
28896

1928 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków na papierze prążkowanym pionowo, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.239v
Mi.258u
1 200 PLN
28897

1928 prezydent Ignacy Mościcki, znaczek prążkowany pionowo (16).

Fi.239w
Mi.258II
240 PLN