29498 |
1939 kartka z Przemyślą do Rymanowa wysłana tuż przed wybuchem wojny 29.08.39 bez cenzury. | Fi.Cp78 |
| 40 PLN | |
29499 |
1939 kartka nadana 4.09.39 z poczty polowej nr 42 do Wilna, datownik poczty polowej i stempel cenzury wojskowej "OCENZUROWANE", gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp78 |
| 1 200 PLN SOLD | |
29500 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101. | Fi.Cp78 |
| 40 PLN | |
29501 |
1939 "UROCZYSTOŚCI J.SŁOWACKIEGO W KRZEMIEŃCU 7.VII 1939 3-5.IX" Lwów 2, rzadki wirnik propagandowy stosowany tylko w lipcu 1939 na karcie pocztowej wysłanej 19 VIII do Mikuliczyna, bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 131). | Fi.Cp78II |
| 200 PLN | |
29502 |
1939 kartka wysłana z 5. batalionu telegraficznego z Poznania do Buku na kilka dni przed wybuchem wojny 24.8.39. | Fi.Cp81 |
| 750 PLN | |
29503 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Hrubieszowa nadana 4.9.39 do Poznania, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp81 |
| 360 PLN SOLD | |
29504 |
1939 kartka z Warszawy do Skierniewic, wirnik propagandowy Warszawa 2 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ". | Fi.Cp80 |
| 20 PLN | |
29505 |
1939 HARCERSTWO - "X JUBILEUSZOWE TARGI WOŁYŃSKIE 15-25.IX.1939" Równe Wołyńskie, doskonała odbitka jednego z rzadszych przedwojennych stempli okolicznościowych na ilustrowanej karcie pocztowej, wysłanej 16.VIII do obozu drużynowych wołyńskich w miejscowości Pieszczanka poczta Smyga; dobry stan zachowania, karta pionowo zgięta (Myślicki 39 030); gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN | |
29506 |
1939 AMBULANS NR.387a relacji WOROCHTA - STANISŁAWÓW, całostka przesłana 13.VIII ambulansem do Lwowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp88 |
| 170 PLN SOLD | |
29507 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Białegostoku do Wilna nadana 3.09.39, stempel cenzury z Wilna BC nr 3w kolorze czerwonej. | Fi.Cp88 |
| 400 PLN SOLD | |
29508 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadana 2.9.39 do Zawichostu, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3 w barwie czerwonej. | Fi.Cp88 |
| 450 PLN | |
29509 |
1939 kartka wysłana po wybuchu wojny 5.09.39 z Łodzi do Krynicy. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN SOLD | |
29510 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 180 PLN | |
29511 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok z drobnymi uszkodzeniami narożników o dobrej prezencji. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 90 PLN | |
29512 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na wycinku. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 70 PLN SOLD | |
29513 |
1939 55. rocznica wymarszu Legionów, blok, gwarancja Petriuk. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 140 PLN | |
29514 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 100 PLN | |
29515 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok podwójnie skasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 120 PLN | |
29516 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany 6.VIII stemplem okolicznościowym "KIELCE SĄ TAK WYJĄTKOWO DROGIE MYŚLOM I WSPOMNIENIOM WIELKIEJ CZĘŚCI LEGIONISTÓW BO TU BYŁ PIERWSZY POCAŁUNEK WOJNY..."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 021). | Fi.bl.8 |
| 250 PLN | |
29517 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-). | Fi.bl.8 |
| 160 PLN | |
29518 |
1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo (najprawdopodobniej niemieckie) kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czarnym - rzadkie! | Fi.bl.8 FK |
| 200 PLN | |
29519 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, oryginalny blok z udanym niemieckim fałszerstwem kasownika okolicznościowego, zwraca uwagę błąd PILSUDSKIEGO przez L zamiat Ł. | Fi.bl.8 FK |
| 300 PLN | |
29520 |
1939 polska całostka wysłana z Rastenburga (Kętrzyn) 25.9.39 do Niemiec z dopiskiem adresata "Feldpost". | |
| 90 PLN | |
29521 |
1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
29522 |
1939 opaska gazetowa bydgoskiego dziennika niemieckojęzycznego o wybitnie antypolskim wydźwięku. Ta edycja wydawana była w latach 1939 - 1944. Stempel wniesionej z góry opłaty pocztowej. | |
| 140 PLN | |
29523 |
1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 9 3 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 80 PLN | |
29524 |
1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata. | |
| 600 PLN | |
29525 |
1939 list z banku PKO w Warszawie ze stemplem wirnikowym do Ireny, opłata ryczałtowa. | |
| 80 PLN | |
29526 |
2003 "Polskie taryfy pocztowe 1918 - 1939" autorstwa Marka Zbierskiego, wydanie dwujęzyczne; po polsku i niemiecku, 570 stron. | |
| 130 PLN SOLD | |
29527 |
2011 "Wileńska dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" autorstwa Bronisława Brzozowskiego, 312 stron, liczne ilustracje i tabelki. | |
| 80 PLN | |