36435 |
1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-). | Fi.187-95, 187-88R Mi.193-201, 193-94D |
| 90 PLN | |
36436 |
1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty na perforacji między 3 i 4 znaczkiem). | Fi.187R Mi.193D |
| 240 PLN | |
36437 |
| 20 PLN | |
36438 |
1924 kartka z Gdańska do Niemiec. | Fi.190 |
| 120 PLN | |
36439 |
1924 wydanie na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 10 Pf. z błędem na poz.59 "czworokątny wyłom w pierwszej wieży" (Fi.800.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.196 B1 Mi.202 PFI |
| 800 PLN | |
36440 |
1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana. | Fi.196-200 |
| 140 PLN | |
36441 |
1924 Wydanie VI na przesyłki lotnicze, kasowany znaczek za 2½ Guld ze znacznie szerszym dodatnim zębem wyrównawczym po prawej stronie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.200 B2 Mi.206B |
| 400 PLN | |
36442 |
| 400 PLN | |
36443 |
1924 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2300.-) w ładnym stanie. | Fi.201-05 Mi.207-11 |
| 2 200 PLN | |
36444 |
1924 Widoki Gdańska i okolicy (I), znaczek za 2 Guld skasowany stemplem korkowym w urzędzie Danzig Langfuhr - Gdańsk Wrzeszcz (Wolff 63); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.202 Mi.208 |
| 600 PLN | |
36445 |
1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig" (Mi.120 euro), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie ramki tarczy herbowej powyżej liter Da w Danzig, dodatkowo silne przesunięcie perforacji, datownik Sopotu z 2.7.27 w; gwarancja Krawczyk. | Fi.208 B1 Mi.214I |
| 150 PLN | |
36446 |
1924 całostka wydania w nowej walucie. | Fi.Cp27 |
| 120 PLN | |
36447 |
1924 wydanie w nowej walucie, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp28 |
| 220 PLN | |
36448 |
1924 Wydanie przedrukowe - urzędowy znaczek za 50 Pf. z błędem nadruku tzw."gwóźdź pomiędzy literami D i M", gwarancja i opis. | Fi.U6 B Mi.D6 |
| 50 PLN | |
36449 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.460.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.U41-50 Mi.D41-50 |
| 660 PLN | |
36450 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, czysty znaczek za 20 Pf. z przesuniętym środkiem, lekki ślad podlepki, gwarancja i opis. | Fi.U45 Mi.D45 |
| 80 PLN | |
36451 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym. | Fi.206a |
| 80 PLN | |
36452 |
1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), znaczki za 1 i 2 Guld skasowane stemplami korkowymi w urzędzie Danzig Langfuhr - Gdańsk Wrzeszcz (Wolff 86); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.206a, 207 Mi.212a, 213 |
| 350 PLN | |
36453 |
1925-32 widoki Gdańska i okolicy (II), 1 Guld czerwonopomarańczowy z błędem na poz.42 "dodatkowa pionowa kreska w O oraz ukośne z cieniem i w Oliva"; kasowane (Fi.360.-); bardo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.206b B1 Mi.212b PF I |
| 360 PLN | |
36454 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner. | Fi.207 |
| 80 PLN | |
36455 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
36456 |
1925 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp28 |
| 120 PLN | |
36457 |
1925 wydanie przedrukowe, podwójna całostka z opłacona odpowiedzią. | Fi.Cp29 |
| 240 PLN | |
36458 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu pod numerem Cp29. | Fi.Cp30 |
| 180 PLN | |
36459 |
1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny podstawowy komplet 20 czystych kart 10 Pf. i 20 Pf. z ilustracjami (Fi.3500.-), wśród nich tym karty z różnymi błędami. | Fi.Cp31I-32 |
| 3 500 PLN | |
36460 |
| 160 PLN | |
36461 |
1925 herb Gdańska na tarczy w owalu. | Fi.Cp34I |
| 120 PLN | |
36462 |
1927 ekspresowy pobraniowy lotniczy list polecony z Gdańska do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze, piękny obieg pocztowy z rzadką pojedynczą frankaturą znaczka za 2½ Guldenów. | Fi.200 |
| 500 PLN | |
36463 |
1927 list lotniczy z Gdańska do Berlina. | Fi.208 |
| 40 PLN | |
36464 |
1927 wydanie obiegowe. | Fi.210 |
| 25 PLN | |
36465 |
1928 kartka z pokładu niemieckiego statku pasażerskiego (Auf hoher See) M/S Hansestadt Danzig do Niemiec, kartka nadana w urzędzie pocztowym w Zoppot (Sopot), widokówka z zdjęciem statku. | Fi.188 |
| 120 PLN | |
36466 |
1928 ekspresowy lotniczy list polecony z Gdańska do Szwajcarii, stempel "Mit Flugpost befördert. / Zweigtflugtpostamt / Berlin Zentralflughafen.", na odwrocie stempel odbiorcze, przesyłka nie doręczona zwrócona do nadawcy. | Fi.196, 199 |
| 800 PLN | |
36467 |
1928 całostka wydania ilustrowanego z obiegu pocztowego, ilustracja nr 3. | Fi.Cp45 |
| 160 PLN | |
36468 |
1929 list ekspresowy nadany w niemieckim ambulansie pocztowym nr Z.-114 na trasie Danzig - Marienburg (Gdańsk - malbork) do Niemiec. | Fi.188, 196, 197,210 |
| 250 PLN | |
36469 |
1929 lotniczy list polecony z Gdańska 5 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. Rzadki stempel pomocniczy "Flugbeforderung unterblieben. Postamt 5 Danzig (Bhf.)" | Fi.196, 198 |
| 300 PLN | |
36470 |
| 240 PLN | |
36471 |
1929 wydanie z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku, karton piaskowym; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty - nie złamany), czysta (Fi.250.-). | Fi.Cp46 |
| 200 PLN | |
36472 |
1929 całostka wydania z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku. | Fi.Cp46 |
| 200 PLN | |
36473 |
1929 całostka z okazji Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej w Gdańsku. | Fi.Cp46 |
| 200 PLN | |
36474 |
1930 "Als Reiseziel erwähl sich jeder Danzig und seine Ostseebäder" (Jako swój cel podroży zawsze wybieraj Gdańsk i kurorty bałtyckie) Danzig 5, stempel propagandowy na znaczku za 10 fen wydania obiegowego "Herb Gdańska w owalu" - frankatura pojedyncza, nastrojowa widokówka litograficzna wysłana 15 7 30 do Sopotu; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.188 Mi.194 |
| 50 PLN | |