36395 |
1923 ekspresowy list polecony z Sopotu do Wiednia. | Fi.151, 156 |
| 360 PLN | |
36396 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem. | Fi.152 |
| 20 PLN | |
36397 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem. | Fi.152 |
| 150 PLN | |
36398 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego, mini fotoatest Gruber. | Fi.152 |
| 450 PLN | |
36399 |
1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie. | Fi.152-62 Mi.158-68 |
| 180 PLN | |
36400 |
1923 wydanie przedrukowe, seria. | Fi.152-62 |
| 160 PLN | |
36401 |
1923 wydanie przedrukowe, unikalny dwudziestoblok z pełnym nadrukiem na znaczkach z częściowo startym rysunkiem, trzy błędy: na poz.95 "uszkodzone 0 w 100", na poz.99 "uszkodzone 1 w 100" i na poz.100 "uszkodzona dolna belka" - gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.153 Mi.159 |
| 800 PLN | |
36402 |
1923 wydanie przedrukowe, pięć znaczków ostemplowanych grzecznościowo 1.10 na kopercie datownikiem DANZIG LANGFUHR z wyróżnikiem "f", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.155, 158-61 Mi.161, 164-67 |
| 50 PLN | |
36403 |
1923 list firmowy z Gdańska do Berlina. | Fi.159 |
| 50 PLN | |
36404 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 2 mln./10000 Mk. z ukośnym nadrukiem nowej wartości, prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.94 "uszkodzona dolna ramka", podobne błędy na znaczkach podstawowych wyceniane od 100 do 140 euro, gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.159 B Mi.165 |
| 300 PLN | |
36405 |
1923 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczka za 3 mln./10000 Mk., lewy dolny z błędem nadruku z poz.99 "uszkodzone M, o i oba n w Millionen", gwarancja i opis błędu Schmutz. | Fi.160 B Mi.166 |
| 250 PLN | |
36406 |
1923 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnym abklaczem. | Fi.165 |
| 50 PLN | |
36407 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro, Fi.300.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.171 Mi.177 |
| 400 PLN | |
36408 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste. | Fi.171-74 Mi.177-80 |
| 120 PLN | |
36409 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie). | Fi.172 |
| 50 PLN | |
36410 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
36411 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk. | Fi.173 B Mi.179 |
| 40 PLN | |
36412 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.174 B1 Mi.180 F I |
| 340 PLN | |
36413 |
1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty. | Fi.176 |
| 400 PLN | |
36414 |
1923 list z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty. | Fi.177 |
| 400 PLN | |
36415 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 2 Guld /1 000 000 Mk oryginalnie skasowany stemplem korkowym w urzędzie Danzig 5 (Wolff 13); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.184 Mi.190 |
| 200 PLN | |
36416 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "podwójna ukośna kreska w K w słowie MARK", fotoatest Bock. | Fi.186B1 |
| 750 PLN | |
36417 |
1923 znaczek dopłaty. | Fi.D21S |
| 10 PLN | |
36418 |
1923 wycinek przekazu paczkowego z Niemiec do Gdańska, opłaty doręczeniowe pobrane dwoma znaczkami dopłaty WMG, na odwrocie gwarancja Soecknick. | Fi.D21S, D25S Mi.D21, D25 Wz.3X, |
| 1 300 PLN | |
36419 |
1923 Herb Gdańska bez nazwy kraju, znaczek dopłaty za 100 Mk z błędem "duża kropa w cyfrze 1", gwarancja i opis. | Fi.D24S Mi.P24X |
| 80 PLN SOLD | |
36420 |
1923 znaczek dopłaty. | Fi.D25S |
| 10 PLN | |
36421 |
1923 znaczek dopłaty z abklaczem. | Fi.D27 |
| 15 PLN | |
36422 |
1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Fi.340.-). | Fi.D30-39 Mi.P30-39 |
| 280 PLN | |
36423 |
1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 40 Pf. z rzadkim błędem na poz.71 "krótkie I w EINZUZIEHEN"", poza lekkim rozmyciem farby w narożniku w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D35 B8 Mi.P34 PF |
| 400 PLN | |
36424 |
1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 50 Pf. o lekko przesuniętym rysunku z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-), ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D36 B5 Mi.P35 PFVII |
| 320 PLN | |
36425 |
1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 60 Pf. z końcowej fazy druku - elementy rysunku rozbite, dużo grubsze niż zwykle, dodatkowo błąd "wcięcie i pękniecie cyfry 6 i rozbicie lewej strony cyfry 0", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D37 B Mi.P36 |
| 300 PLN | |
36426 |
1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 10.000/20 Mk. z błędem na znaczku podstawowym na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja Krawczyk. | Fi.P27 Mi.D27 |
| 70 PLN | |
36427 |
1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, parka znaczków za 10.000/20 Mk., oba z błędami na znaczku podstawowym - lewy na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.P27 Mi.D27 |
| 150 PLN | |
36428 |
1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec. | Fi.U24, U26 |
| 400 PLN | |
36429 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym. | Fi.U38 |
| 30 PLN | |
36430 |
1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami. | Mi.219, 230 |
| 120 PLN | |
36431 |
1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami. | Mi.232, 268 |
| 120 PLN | |
36432 |
1924 list miejscowy z Gdańska. | Fi.47, 49 |
| 30 PLN | |
36433 |
1924 list lotniczy z Gdańska do Londynu, rzadkie na korespondencji znaczki wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.71, 72, 196, 197 |
| 500 PLN | |
36434 |
1924 list (druki) z Oliva (Oliwy) do Saksonii. | Fi.187 |
| 40 PLN | |