31535 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta. | Fi.1-3B |
| 40 PLN | |
31536 |
1946 ruiny Warszawy z sylwetką Stefana Starzyńskiego w tle, seria ząbkowana poczty osiedli polskich w Bawarii, jeden znaczek podlepka. | Fi.1-3B |
| 60 PLN | |
31537 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana w trzech osiedlach, z odmianą różową znaczka za 12 pf. na cienkim papierze i znaczkiem (próbą?) w kolorze czerwonym (Fi.8960.-) | Fi.1-3B, 1Ba |
| 7 000 PLN | |
31538 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.1000.-). | Fi.1-4B |
| 900 PLN | |
31539 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I wydania, czysta tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B |
| 700 PLN | |
31540 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria I i II wydania, czysta tak jak wydano niegumowana. | Fi.1-4B, 5-8 |
| 1 400 PLN | |
31541 |
1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku. | Fi.1-5 |
| 250 PLN | |
31542 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.1-5 |
| 250 PLN | |
31543 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | Fi.1-5 |
| 30 PLN | |
31544 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, marginesowa seria z podwójnym nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytatów z Roosevelta, dotąd nie notowana. | Fi.1-5 Np |
| 4 000 PLN | |
31545 |
1946 poczty międzyobozowe w Niemczech - Freiman, rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, seria znaczków wydanych przez Komitet Polski Freiman. | Fi.1-8 |
| 360 PLN | |
31546 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie. | Fi.1-9 |
| 200 PLN | |
31547 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa. | Fi.1-9 |
| 45 PLN | |
31548 |
| 450 PLN | |
31549 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.210.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech. | Fi.1-10B |
| 200 PLN | |
31550 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, bardzo rzadka niekatalogowana jeszcze próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze ciemnoniebieskim na białym kredowanym papierze (inne próby Fi.3000.-), gwarancja. | Fi.3 P |
| 3 000 PLN | |
31551 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 50 pf.+ 5 mk. na papierze z przesuniętym pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma. | Fi.3B (a) |
| 600 PLN | |
31552 |
1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, II wydanie, seria ząbkowana skasowana na wycinkach datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN) (Fi.800.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.5-8 |
| 720 PLN | |
31553 |
1946 poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, seria II wydania skasowana na kopercie datownikiem POCZTA POLSKA ETTLINGEN (BADEN), bardzo dobry stan zachowania, na odwrocie gwarancja. | Fi.5-8 |
| 700 PLN | |
31554 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - + L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski. | Fi.10 P |
| 6 000 PLN | |
31555 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze. | Fi.10A |
| 290 PLN | |
31556 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech - narożna parka nieząbkowanych znaczków lotniczych za 25+100 L., w pięknym stanie. | Fi.10A |
| 900 PLN | |
31557 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego. | Fi.10A, B |
| 300 PLN | |
31558 |
| 70 PLN | |
31559 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty. | Fi.10B |
| 150 PLN | |
31560 |
1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.10B |
| 300 PLN | |
31561 |
| 80 PLN | |
31562 |
1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydanych przez Komitet Polski Freiman. | Fi.bl.1 |
| 600 PLN | |
31563 |
1946 rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, blok wydany przez Komitet Polski Freiman bez bocznych marginesów. | Fi.bl.1 |
| 200 PLN | |
31564 |
1946 Rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, obie odmiany bloków wydanych przez Komitet Polski Freiman, pierwsza ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, a druga z tym samym znaczkiem w kolorze jasnobrązowym, bloczki były po druku zszywane i bardzo rzadko są zachowane w przyzwoitym stanie, tu z niespotykanie piękną oryginalną gumą na całej powierzchni. | Fi.bl.1, 1a |
| 1 800 PLN | |
31565 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy. | Fi.bl.1-3 |
| 800 PLN | |
31566 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.1-3 |
| 1 200 PLN | |
31567 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki w ładnym stanie. | Fi.bl.1-3 |
| 1 000 PLN | |
31568 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1800.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-3 |
| 1 600 PLN | |
31569 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, dobry stan zachowania,. | Fi.bo.1-3 |
| 1 000 PLN | |
31570 |
1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
31571 |
1946 poczty między obozowe w Niemczech - Lubeka, list Związku Polaków w Lubece wysłany do Łodzi przez komórkę Poczty z Krajem Polskiej Misji Repatriacyjnej w Strefie Brytyjskiej za pośrednictwem „Repatrianta". Odbity na kopercie znaczek POCZTA LUBEKA skasowany stemplem "Lubeka 19 VIII 1946", dodatkowo stempel "POCZTA POLSKA LUBEKA", okrągły stempel Polskiej Misji Repatriacyjnej Strefy Brytyjskiej i Redakcji „Repatrianta", ślady po archiwizacji. | |
| 800 PLN | |
31572 |
1946 koperta YMCA z listem do Poselstwa Polskiego w Sztokholmie dla Marii Barszczewskiej przekazana w ramach masowej wysyłki do Szwedzkiego Czerwonego Krzyża, wysłana przez Polkę - uczestniczkę Powstania Warszawskiego - Krystynę Kączkowską, która po upadku powstania trafiła do niemieckiego obozu jenieckiego dla kobiet w Oberlangen wyzwolonego przez 1 DPanc gen.Maczka; pieczątka z datą wpływu "16.MRS.1946", adnotacje "lat ok 42", "nie ma", "S.U..K."; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
31573 |
1946 POLSKI CZERWONY KRZYŻ DELEGATURA NA RZESZĘ NIEMIECKĄ BIURO POSZUKIWANIA RODZIN, specjalny formularz datowany 11.I zawiadamiający o poszukiwaniu członka rodziny wysłany z Lemförde k.Osnabrück do delegatury PCK w Sztokholmie dla Polki przebywającego w Szwecji, czerwony datownik nadawczy "POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY" z datą "14.JAN.1946"; pieczątka z datą wpływu "8.FEB.1946", dwa stempelki "Wyjechała do Polski" z dopisana datą "14.10.45"; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. W Lemförde przy Delegaturze PCK na Niemcy miała siedzibę Centrala Szkolnictwa Polskiego w Niemczech, która powstała z inicjatywy koła nauczycielskiego obozu jenieckiego (oflagu) w Dössel. | |
| 600 PLN | |
31574 |
1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek pięciu zielonych nieząbkowanych cegiełek kwestarskich (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL.". | Fi.398, 408b Mi.431, 441b |
| 300 PLN | |