30432 |
1940 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi kościół Matki Bożej Zwycięskiej w Lublinie. | Fi.46 |
| 100 PLN | |
30433 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 50 gr - frankatura wielokrotna (Fi.130.-), paczkowy adres pomocniczy wysłany 18.8.1943 z Wierzbnika do Ojcowa, ramkowy stempelek odbiorczy "Ojcow über KRAKAU 2"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.48 |
| 120 PLN | |
30434 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki czerwony Krzyż, seria stemplowana. | Fi.52-5 |
| 40 PLN | |
30435 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria skasowana stemplami obiegowymi (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 60 PLN | |
30436 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.80.-). | Fi.52-55 |
| 80 PLN | |
30437 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria na wycinkach skasowana 17/18.8 stemplem okolicznościowym w Lublinie. | Fi.52-55; 4b |
| 80 PLN | |
30438 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.40.-). | Fi.56-58 |
| 40 PLN | |
30439 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria skasowana stemplem okolicznościowym. | Fi.56-58 |
| 30 PLN | |
30440 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, seria na kopercie skasowana okolicznościowo 26.X w Warszawie (koperta poziomo złamana). | Fi.56-58; 6b |
| 50 PLN | |
30441 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria ostemplowana datownikami obiegowymi (Fi.70.-). | Fi.59-62 |
| 60 PLN | |
30442 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową, seria czysta (Fi.50.-). | Fi.59-62 |
| 50 PLN | |
30443 |
1940 1. rocznica utworzenia GG, znaczek na karnecie skasowany okolicznościowo w Warszawie. | Fi.61, 6b |
| 30 PLN | |
30444 |
| 25 PLN | |
30445 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, pionowo zgięta (Fi.50.-). | Fi.Ck1 |
| 20 PLN SOLD | |
30446 |
1940 miejscowa kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Justowskiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp1I |
| 60 PLN | |
30447 |
1940 kartka z Tyczyna nadany 5.4.40 do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej i radziecki stempel odbiorczy Lwowa. | Fi.Cp2II |
| 200 PLN | |
30448 |
1940 kartka z Warszawy na Litwę, stempel cenzury z Królewca. | Fi.Cp2II |
| 90 PLN | |
30449 |
1940 kartka z Warszawy do Bieczy. | Fi.Cp2II |
| 100 PLN | |
30450 |
1940 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Pilzno do Biecza, ramkowy stempel agencji pocztowej "Pilzno / über Debica", znaczek unieważniony datownikiem Dębicy. | Fi.Cp3 |
| 20 PLN SOLD | |
30451 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 5(J) - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", przesłana 30.IX ambulansem relacji KRAKAU-DEUTSCH PRZEMYSL (Kraków-Przemyśl) z Rzeszowa do Warszawy; całostka bardzo rzadka (Mi.450 euro, Fi.1500.-) - przesłana ambulansem - unikalna; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3II1 |
| 2 000 PLN | |
30452 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro, Fi.1500.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 30.i.41 z Warszawy do Krakowa; walor rzadko spotykany w oryginalnym obiegu pocztowym; walor o niezłej prezencji w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji - uzupełnione otwory od dziurkacza), atrakcyjna cena wywoławcza; gwarancja i opis. | Fi.Cp3II1 |
| 900 PLN | |
30453 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 55,5 mm - wysoka wycena katalogowa (Mi.350 euro, Fi.1200.-), sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Cp3II1 |
| 1 200 PLN | |
30454 |
1940 całostka z długim napisem "KARTKA POCZTOWA" 55,5 mm z hasłem propagandowym 4 z obiegu pocztowego z Warszawy, bardzo dobry stan zachowania, rzadkie. | Fi.Cp3II1 |
| 1 000 PLN | |
30455 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnoniebieskoszarym znaku opłaty z nadrukiem i napisem "KARTA POCZTOWA" o długości 53 mm, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe 3(H) - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!"; dobry stan zachowania. | Fi.Cp3III2 |
| 50 PLN | |
30456 |
1940 kartka z Kamionki Wielkiej nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stróże - Chabówka, kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego kasownika. | Fi.Cp4 |
| 300 PLN | |
30457 |
1940 "wyszczerbiony lewy dolny narożnik ramki hasła propagandowego" i uszkodzenie nadruku: "lewa cyfra 2 nominału wyszczerbiona z prawej strony" na polskiej karcie pocztowej, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe P - "TELEGRAMY NA OZDOBNYM BLANKIECIE SĄ MILE WIDZIANE", całostka wysłana 12.12 z Zakopanego do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Żółkiewski. | Fi.Cp4I Mi.P4 |
| 300 PLN | |
30458 |
1940 kartka z Otwocku do Skierniewic, prowizoryczny jednowierszowy stemplem miejsca nadania "OTWOCK". | Fi.Cp5 |
| 350 PLN | |
30459 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 5.11 z Krakowa do Warszawy (Fi.90.-). | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 60 PLN | |
30460 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Platerowie przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp5I |
| 75 PLN | |
30461 |
1940 całostka wydania przedrukowego. | Fi.Cp5I |
| 50 PLN | |
30462 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Dołhobyczowie przez urząd zwierzchni w Hrubieszowie, stempel agencji pocztowej. | Fi.Cp6A |
| 150 PLN | |
30463 |
1940 wydanie przedrukowe na polskich całostkach, kartka na odpowiedź z hasłem propagandowym 16, niewielkie zagniecenie po lewej stronie. | Fi.Cp6B |
| 160 PLN | |
30464 |
1940 kartka miejscowa z Warszawy, hasło propagandowe 10, lekko ukośny nadruk, ślad po spinaczu. | Fi.Cp6B |
| 240 PLN | |
30465 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40 wysłana 31.XII z Warszawy do Lublina; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp7I |
| 30 PLN | |
30466 |
1940 widoki zabytkowych budowli, całostka typ I. | Fi.Cp8I |
| 20 PLN | |
30467 |
1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic. | Fi.Cp78II |
| 140 PLN | |
30468 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana 26.10.41 w Lublinie. | Fi.D1-4 |
| 30 PLN | |
30469 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią. | Fi.FCp1A |
| 200 PLN | |
30470 |
1940-41 służbowa karta pocztowa z obiegu bez tekstu i treści na odwrocie. | Fi.FCp1A |
| 400 PLN SOLD | |
30471 |
1940-41 służbowa karta pocztowa, na całostce z opłacona odpowiedzią i na odpowiedź, na odwrocie bez tekstu. | Fi.FCp1A-B |
| 450 PLN SOLD | |