The auction will start on 21.06.2024

Auction 118. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14550

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
14551

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
14552

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, gwarancja Jendroszek.

Fi.18MK
Mi.18
800 PLN
14553

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
100 PLN
14554

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu nadruków z niedobitym napisem POCZTA, dwie podlepki, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
120 PLN
14555

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18No
Mi.18K
200 PLN
14556

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.18No
Mi.18K
350 PLN
14557

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
14558

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.19 No
Mi.19K
350 PLN
14559

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek makulaturowy zasmarowany farbą drukarską, gwarancja Jendroszek.

Fi.19MK
Mi.19
800 PLN
14560

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
14561

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
80 PLN
14562

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
14563

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia do Zawiercia nadany 8.02.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi i polskim, na froncie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.20, 23a, 88A
1 900 PLN
14564

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej i znaczek za 3/3 hal. z ząbkowaniem 11½, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.20-9, 20b, 22b
Mi.20-28, 20B, 22b
400 PLN
14565

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana na wycinkach z listu poleconego z Lublina (Fi.1750.-) - na jednym wycinku unarodowiona R-ka 3810, na drugim typowa numeracja niebieską kredką spotykana na listach z Lublina, tą sama kredką przekreślono napis "K.u.K. Etappenpostamt", ładny stan zachowania, każdy znaczek gwarancja na odwrocie.

Fi.20-29
Mi.20-28
900 PLN
14566

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi. 350,-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
14567

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
14568

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.20-29, 22b
Mi.20-8, 22b
1 500 PLN
14569

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.20a
Mi.20A
120 PLN
14570

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.20a
Mi.20A
250 PLN
14571

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ryblewski.

Fi.20a
Mi.20A
200 PLN
14572

1918 drugie wydanie lubelskie, ząbkowanie 12 3/4 z pozycji 20, gwarancja z opisem.

Fi.20a
Mi.20a
185 PLN
14573

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz w bardzo dobry stan zachowania, ząbkowanie ZL12¾, gwarancja (oznaczone błędy; B1 i B2).

Fi.20a ark.
Mi.20a
10 000 PLN
14574

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
14575

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN
14576

1918 drugie wydanie lubelski, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jungjohann.

Fi.21
Mi.21
50 PLN
14577

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.21
Mi.21 
20 PLN
14578

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonym z lewej strony nadrukiem "pół gwiazdki" i wyraźnie odbitą krawędzią formy, gwarancja Schmutz.

Fi.21
30 PLN
14579

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - normalnym i odwróconym po stronie gumowanej, gwarancja Schmutz, fotoatest

Fi.21Ndwo
Mi.21DD
2 900 PLN
14580

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.21No
Mi.21K
240 PLN
14581

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.21No
Mi.21K
200 PLN
14582

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukami odwróconymi, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.21No
Mi.21K
600 PLN
14583

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
14584

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
14585

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a 
20 PLN
14586

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeŁ", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aB4
Mi.22b
40 PLN
14587

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.22a B4
Mi.22a
60 PLN
14588

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków za 10/30 hal., lewe z nadrukiem brzegowym: górny z nikłą zniekształconą gwiazdką, dolny z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.41 "zniekształcony orzeł, brak lewej gwiazdki i HA zamiast HAL." (Fi.960.-); bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja.

Fi.22a B4
580 PLN
14589

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem z poz. 11 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN