The new auction will start soon

Auction 118. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18313

1944 list polecony opłacony znaczkami serii "odrastający dąb", na odwrocie stempel odbiorczy, na znaczkach stempelki własnościowe.

Fi.47a
250 PLN
18314

1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.XII, ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.48
200 PLN
18315

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, kartka z artystycznym drzeworytem "WARNA" autorstwa Janusza Łonickiego, gwarancja.

Fi.48
500 PLN
18316

1944 odrastający dąb, unikalny nigdy dotąd nieopisany i niekatalogowany błąd druku znaczka za 20 f. w kolorze jasnoniebieskim - na froncie brak druku, a na odwrocie aklatsch, atest.

Fi.48 B
1 200 PLN
18317

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, użyta na kartce z życzeniami inwazyjnymi (w tekście na odwrocie), przesyłka miała tajny charakter, znaczek bez mocy obiegowej stąd opłata przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, nalepka użyta na korespondencji bardzo rzadka, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D4
2 800 PLN
18318

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz.

Fi.D5-6
150 PLN
18319

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
30 PLN
18320

1944 Cyfry - nowy rysunek, seria kasowanych znaczków dopłaty w jasnym i ciemnym odcieniu koloru niebieskiego, gwarancja Schmutz, Krawczyk.

Fi.D5-6
120 PLN
18321

1944 seria znaczków dopłaty, gwarancja Walocha.

Fi.D5-6
40 PLN
18322

1944 dwa znaczki dopłaty o nominale 20 f. na nieofrankowanej kopercie listu wysłanego 11.IX przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 f., dopłatę pobrano prawidłowo w podwójnej wysokości brakującej opłaty; adnotacja czerwoną kredką "pobrać"; koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Drzewiecki.

Fi.D6
800 PLN
18323

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-), gwarancja.

Fi.bl.5
160 PLN
18324

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok z minimalnymi zagnieceniami i plamkami, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
90 PLN
18325

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
150 PLN
18326

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok, gwarancja Walocha.

Fi.bl.5
200 PLN
18327

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok czysty (Fi.250.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.5
225 PLN
18328

1944 autor nieznany, czarna odbitka autorska projektu na papierze zielonkawym gładkim średnim, przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", wykorzystanego jako ilustracja na pocztówce świątecznej z 1944 roku, a po wyryciu daty 1945 na pocztówce noworocznej.


500 PLN
18329

1944 zestaw banknotów oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej nominały 10 f., 50 f. i 2 Mk. w kolorze czarnym, a wysoki nominał 5 Mk. w rzadkim kolorze niebieskim; wartości markowe sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy z lekkimi śladami złożenia.


1 800 PLN
18330

1944 odbitka autorska grafiki wykonanej przez Mariana Puchalskiego z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


400 PLN
18331

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy z okazji rocznicy utworzenia żandarmerii, przedstawiającą kolumnadę Pałacu Saskiego w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
SOLD
18332

1944 "Ciemna plama na ogonie orła" błąd na karcie pocztowej, ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania.


300 PLN
18333

1944 zestaw 4 pocztówek wielkanocnych ozdobionych drzeworytami sygnowanymi Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA.


350 PLN
SOLD
18334

1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową symboliczną grafiką z Marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA.


250 PLN
18335

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).


150 PLN
18336

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


120 PLN
18337

1944 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


120 PLN
18338

1944 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".


50 PLN
18339

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
18340

1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania.


260 PLN
18341

1944 TEKA LEŚNA - KOMPLET ILUSTRACJI - drzeworyty wykonanane na zamówienie obozowego Koła Leśników przez uznanych obozowych artystów wykorzystano do wydania reprezentacyjnej "Teki leśnej", zachowało się tylko kilka, może kilkanaście egzemplarzy (większość w bibliotekach), rzadko kompletnych i zachowanych w ładnym stanie, drzeworyty są duże (168 x 198 mm) i w warunkach obozowych trudno było je przechować; w Tece znalazły się prace: duetu Jana Knothego i Stefana Michalskiego - 2 drzeworyty (wykonali także okładkę): Żubr w lesie lub Żubr w kniei lub Puszcza zimą, Knieja w bagiennych oparach lub Las lub Tokujący głuszec; Mariana Stępnia - 2 drzeworyty: Uroczysko leśne lub Las, Leśna droga na stoku lub Świerki na zboczu górskim lub Tatrzańskie drzewa; Stanisława Żukowskiego - 2 drzeworyty: Ul pszczeli na drzewie lub Stare drzewo, Walka jeleni na leśnej polanie lub Na rykowisku lub Walka jeleni; jak widać grafiki mają po kilka tytułów, zazwyczaj umieszczano je w świetle passe-partout, do którego były przyklejane; oferowane tu egzemplarze nie noszą śladów klejenia i są z dużym prawdopodobieństwem autorskimi odbitkami wzorcowymi, unikalny zestaw w niespotykanie pięknym stanie zachowania.


18 000 PLN
18342

1944 "SZYBKIEGO POWROTU DO DOMU ŻYCZY KAN. PIOTR WASYLIK MISTRZ KOMINIARSKI OBOZU - BAR.V.B." - alegoryczny drzeworyt na bibułkowym papierze przedstawiający: na pierwszym planie ułana trębacza w mundurze Księstwa Warszawskiego, na płomieniu trąbki napis "MOJE IMIĘ 1944", na drugim planie odchodząca postać w długim żołnierskim płaszczu z napisem "1943" na plecach, tło stanowi widok górskiej wioski z kościołem i kilkoma chałupami; słabszy stan zachowania (załamania i przebarwienia na dole i po lewej stronie).


1 200 PLN
18343

1944 Kontrtorpedowiec - grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z jego podpisem, odbita na bibułkowym papierze, drzeworyt wykorzystano do druku pocztówek sprzedawanych przez Pocztę Obozową oraz do wykonania większej grafiki z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel (por. lot 29122 aukcja XC); walor w dobrym stanie zachowania.


1 000 PLN
18344

1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniają dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter, rzadko spotykane z dużymi marginesami wokół rysunku, gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
18345

1944 odbitka autorska naklejki primaaprilisowej z podobizną najstarszego obozu płk Wacława Szalewicza, nalepka według projektu Edmunda Czarneckiego z jego sygnaturą w dolnym prawym rogu, bardzo ładny stan zachowania, rzadkie.


1 400 PLN
18346

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


900 PLN
18347

1944 karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na froncie stempel okolicznościowy "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH" odciśnięty 20.VIII; na odwrocie napis POCZTÓWKA.


100 PLN
18348

1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN
18349

1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja.


500 PLN
18350

1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową.


1 000 PLN
18351

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz żaglowiec "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom", wymiary grafiki około 78 x 100 mm.


300 PLN
18352

1944 legitymacja Koła Filatelistów na białym szorstkim kartonie, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na okładce emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania.


500 PLN