Auction 118. PoW Woldenberg camp

18193

1943 "Teatr" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment wnętrza teatru obozowego podczas spektaklu, a na pierwszym planie maskę teatralną; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Teatr"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.11; bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
18194

1943 "Umywalnia" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego toczącego się w umywalni - co wspaniale pokazano w filmie Andrzeja Munka "Eroica"; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Umywalnia"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.15; bardzo dobry stan zachowania.

1 600 PLN
18195

500 PLN
18196

500 PLN
18197

200 PLN
18198

200 PLN
18199

200 PLN
18200

1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi.

120 PLN
18201

1943 odbitka stempla okolicznościowego "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS".

70 PLN
18202

1943 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), nietypowo legitymacja na kartonie różowawy, bardzo dobry stan zachowania.

450 PLN
18203

1943 dyplom pamiątkowy dla ppor. Leona Weissa z okazji pierwszej rocznicy pracy Oficerskiego Koła Masażystów, widoczne zagięcia, rzadkie.

800 PLN
18204

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, autorstwa Stefana Płatkowskiego.

150 PLN
18205

Fi.22
200 PLN
18206

Fi.24
220 PLN
18207

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
18208

1944 kartka z grafiką obozową "Lwów", stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.24
120 PLN
18209

1944 znaczek za 10 f ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław) skasowany 8 IV, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

120 PLN
18210

200 PLN
18211

Fi.25, 28, 36
200 PLN
18212

Fi.25, 28, 36
200 PLN
18213

1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz.

Fi.25, 36a
150 PLN
18214

Fi.27, 29
100 PLN
18215

1944 150. rocznica Powstania Kościuszkowskiego - znaczek za 10 + 40 f i pomarańczowy znaczek za 15 f z hetmanem Janem Karolem Chodkiewiczem na karcie ozdobionej drzeworytem przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie skasowane 19.IV stemplem okolicznościowym "WILNO"; na odwrocie napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja Walocha.

Fi.27, 37
180 PLN
18216

Fi.28
200 PLN
18217

1944 ciemnoniebieski znaczek za 20 f ze Stefanem Czarnieckim na karcie z napisem POCZTÓWKA skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE"; karta w połowie pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.28
60 PLN
18218

Fi.29
500 PLN
18219

Fi.30, 37
200 PLN
18220

1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.35, 23, 25
800 PLN
18221

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
30 PLN
18222

1944 kartka obozowa z bardzo rzadką grafiką "P.K.P.", gwarancja pod grafiką.

Fi.36
500 PLN
18223

1944 kartka polecona z zawiadomieniem o terminie odbioru naprawionego zegarka, bardzo rzadki stempel "PRACOWNIA ZEGARMISTRZOWSKA Z. JAŁOWIEC BAR. ---------- 10A", gwarancja.

Fi.36
500 PLN
18224

Fi.36
500 PLN
18225

Fi.36
100 PLN
18226

Fi.36
100 PLN
18227

1944 kartka z obiegu pocztowego.

Fi.36
120 PLN
18228

1944 dwa znaczki dopłaty na niedofrankowanej kopercie listu wysłanego przez Koło Filatelistów (stempelek nadawcy na odwrocie), ponieważ w tym okresie opłata za list wynosiła 20 fen., dopłatę pobrano w podwójnej wysokości brakującej opłaty, adnotacja czerwoną kredką "pobrać", koperty w obrocie wewnątrzobozowym należą do rzadko spotykanych walorów, walor w dobrym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.36, D5, D6
500 PLN
18229

1944 wydanie obiegowe, próba znaczka w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.36P3
2 000 PLN
18230

Fi.36a
120 PLN
18231

1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
160 PLN
18232

1944 wydanie obiegowe, parka pionowa znaczków w kolorze brązowoczerwonym na świątecznej pocztówce wysłanej 8.IV, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i dwa podpisy; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.36a
250 PLN