Auction 118. Polish People's Republic 1952-1989

21511

1959 40-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża, znaczek z błędem "kreska nad literą D", gwarancja i opis Walocha.

Fi.978B1
Mi.1122
30 PLN
21512

1959 Przyjaźń polsko-chińska, znaczek za 2,50 zł z błędem "kreska z prawej strony brzuszka cyfry 5 w nominale 2,50", znak wodny III.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.980 B1
Mi.1124
60 PLN
21513

1959 loty kosmiczne, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych, znaczek za 2,50 zł z rzadkim znakiem wodnym III.2, arkusz znaczka za 40 gr. Gwarancja lub atest na życzenie.

Fi.983-5A ark. (985A III.2)
Mi.1127-9B
900 PLN
21514

1959 loty kosmiczne, pasek metrykalny 5 nieząbkowanych znaczków za 40 gr z poz. 1/6/11/16/21 ze znakiem wodnym III.4, przed 16 i 21 znaczkiem oznaczenie walca N.I.W.I.59. w położeniu lustrzanym, nad 1 znaczkiem liczba rozrachunkowa odwrócona (do góry nogami); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.983A
Mi.1127B
200 PLN
21515

1959 loty kosmiczne, arkusz nieząbkowanych znaczków za 40 gr ze znakiem wodnym III.4, zwraca uwagę odwrócone (do góry nogami) położenie liczb rozrachunkowych na dolnym i górnym marginesie; dobry stan zachowania.

Fi.983A
Mi.1127B
1 000 PLN
21516

Fi.985A
Mi.1129B
40 PLN
21517

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A III.2
Mi.1129B
30 PLN
21518

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
30 PLN
21519

1959 loty kosmiczne, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym III.2.

Fi.985A Zn.W.III.2
Mi.1129B
100 PLN
21520

1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.985A Zn.W III.2
Mi.1129B
20 PLN
21521

1959 loty kosmiczne, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.2, prawy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze A", rzadka kombinacja.

Fi.985As III.2
Mi.1129B
240 PLN
21522

Fi.985B
Mi.1129A
40 PLN
21523

1959 tysiąc szkół na tysiąclecie, seria w blokach legitymacyjnych.

Fi.986-7
60 PLN
21524

1959 Wielcy uczeni - Pasteur, znaczek za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.40.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.991
Mi.1135
30 PLN
21525

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.991 III.7
Mi.1135
40 PLN
21526

Fi.991 Zn.W III.7
Mi.1135
40 PLN
21527

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.991 Zn.W III 7
30 PLN
21528

1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja i oznaczenie.

Fi.992
Mi.1136
90 PLN
21529

1959 wielcy uczeni, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.3, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.992 III.3
Mi.1136
100 PLN
21530

Fi.992 Zn.W III.3
Mi.1136
100 PLN
21531

1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis.

Fi.993
Mi.1137
80 PLN
21532

1959 Polskie stroje ludowe (I) - NIESPASOWANIE BARW, parka nieząbkowanych znaczków za 1 zł z przesuniętą barwą tła, gwarancja.

Fi.998-99B
Mi.1142-43A
200 PLN
21533

1959 polskie stroje ludowe, parka znaczków na papierze ze słabo widocznym znakiem wodnym III.1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1000-1 III.1
Mi.1144-5
250 PLN
21534

1959 polskie stroje ludowe, list polecony z Skoczowa do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.1002B
30 PLN
21535

1959 frankatura mechaniczna 2,30 zł Gdynia 1 6914 na liście pobraniowym, wysłanym 18.IX do Warszawy, dodatkowo na odwrocie winietka z okazji Międzynarodowej Filatelistycznej Wystawy Portów Bałtyckich; datownik odbiorczy.

50 PLN
21536

1960 "Wystawa filatelistyczna znaczka chińskiego", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 14.5 w Warszawie; temat - PTAKI.

Fi.950
Mi.1095
40 PLN
21537

1960 150. rocznica urodzin Fryderyka Chopina, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.7, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1004 III.7
Mi.1148
100 PLN
21538

1960 rocznik znaczków czystych - w tym czarnodruk (Fi.415,80).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
330 PLN
21539

1960 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1030-32; bez bl.27(ark.1033); Fi. 328.-).

Fi.1004-73
Mi.1148-1217
220 PLN
21540

1960-1961 TOM IV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Bl.22-25 (Ark.1007-1011) "Subskrypcja", które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 673,70 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1004-1143
Mi.1148-1288
470 PLN
21541

1960-1969 komplet 10 czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki z wyjątkiem bl.22-26 100-lecie polskiego znaczka pocztowego ("Subskrypcja") i bl.31-33 FIS, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.2161,60).

Fi.1004-1838
Mi.1148-1985
1 200 PLN
21542

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, parka znaczków z chyba przypadkowym ale spektakularnym błędem w postaci plamy na cyfrze 4 na prawym znaczku, osobliwe i rzadkie.

Fi.1007
Mi.1151
200 PLN
21543

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, seria znaczków z bloku w parkach poziomych, parka znaczków za 1,35 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu III.5., skrócony atest Wiatrowski.

Fi.1007-11A
Mi.1151-55
600 PLN
21544

1960 100 lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim położeniem - III.8 - znaku wodnego, piękny marginesowy egzemplarz, gwarancja.

Fi.1008
Mi.1152
300 PLN
21545

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.8, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1008 III.8
Mi.1152
260 PLN
21546

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (z rzadszej 37 pozycji w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
140 PLN
21547

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek za 2,50 zł z klasycznym błędem "250" (18 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja (znaczek kasowany - Mi.50.- euro).

Fi.1011 B1
Mi.1155I
100 PLN
21548

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z poz.18 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
90 PLN
21549

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z klasycznym błędem "250 zamiast 2,50" z rzadszej poz.37 (Mi.75 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1011 B1
Mi.1155I
140 PLN
21550

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł".

Fi.1011B1
Mi.1155I
85 PLN