The auction will start on 21.06.2024

Auction 117. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
1248

1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
1249

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2II
900 PLN
1250

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP.

Fi.1-2III
750 PLN
1251

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, pełna oryginalna guma na całej powierzchni z jednym lekkim śladem podlepki, sygnowane, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2III
400 PLN
1252

1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2III
1 500 PLN
1253

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski.

Fi.1-2II a
Mi.1-2II
1 800 PLN
1254

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego.

Fi.1III
300 PLN
1255

1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1III
80 PLN
1256

1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.1III
130 PLN
1257

1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja.

Fi.1III
240 PLN
1258

1916 Zawiercie, czworoblok znaczków za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, bardzo ciekawy bo z błędem na dolnym prawym znaczku "płynąca na pierwszym planie rzeka Warta tworzy w zakolu rozlewisko", dodatkowo na lewym dolnym znaczku "brak krzyża na prawym pagórku", gwarancja Mikstein.

Fi.1III B
1 200 PLN
1259

1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann.

Fi.1Ia
1 000 PLN
1260

1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor.


800 PLN
1261

1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie.

Fi.10
40 PLN
1262

1917 Częstochowa, widokówka datowana 17.VI adresowana do Piotrkowa, rzadki przypadek zwrotu nieopłaconej przesyłki do nadawcy i obciążenia go opłatą doręczeniową 5 fen. - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z 20.VI i dekoracyjny ośmiokątny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen odciśnięty w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.2m
1 200 PLN
1263

1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen.

Fi.2m
800 PLN
1264

1917 Częstochowa, list wysłany z Warszawy 15.05.17 do Częstochowy, na rewersie okrągły stempel miejskiego urzędu przesyłkowego w Częstochowie z datą 16.05.1917, pobranie opłaty doręczeniowej potwierdzono na awersie czerwonym stempelkiem z herbem Częstochowy i tekstem „POCZTA MIEJSKA 5 fen”.

Fi.2m
300 PLN
SOLD
1265

1917 Przedbórz, próba znaczka pierwszego wydania w barwie zielonej, znaczek typ 3, plamki, gwarancja z oznaczeniem.

Fi.1AP1
240 PLN
1266

1917 Przedbórz, cięta próba w barwie ceglastej typ 8, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.1AP1
300 PLN
SOLD
1267

1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie ceglastej, znaczek typ 6, gwarancja Petriuk.

Fi.1A P1
300 PLN
SOLD
1268

1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie zielonej, znaczek typ 4, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P2
180 PLN
1269

1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 5, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.1AP2
180 PLN
SOLD
1270

1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 7, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.1AP2
200 PLN
1271

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
1272

1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest.

Fi.1B P1
11 000 PLN
1273

1917 Przedbórz, znaczka I wydania typ 6, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.2B
130 PLN
SOLD
1274

1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie oliwkowej typ 4, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2BP1
180 PLN
1275

1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie jasnobrązowej typ 4, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.2BP2
170 PLN
SOLD
1276

1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie jasnobrązowej typ 5, gwarancja Miksten.

Fi.2BP2
160 PLN
SOLD
1277

1917 Przedbórz I - wydanie, dwie parki znaczków za 2 gr. rozdzielone w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.3000.-), górne znaczki typ pierwszy i piąty, dolne też pierwszy i piąty, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, walor na fragmencie karty wystawowej, na skraju marginesu ślady podlepki, znaczki z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladów, gwarancje i opis typów.

Fi.2B Pw 2B
Mi.1-2A
2 400 PLN
1278

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.3B
40 PLN
1279

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 2, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.3B
50 PLN
SOLD
1280

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.4B
50 PLN
SOLD
1281

1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, ślady podklejenia, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.4B
40 PLN
SOLD
1282

1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, różne gwarancje.

Fi.7-10B
100 PLN
1283

1917 Przedbórz, znaczka III wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.9A
40 PLN
1284

1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, gwarancja Jendroszek.

Fi.11-4A
200 PLN
SOLD
1285

1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop.

Fi.2
650 PLN
1286

1917 Siedlce, kartka wysłana 15.05.17 z Warszawy do Siedlec, owalny stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA / Zapłacić 3 k./ m. Siedlec”.

Fi.2
1 500 PLN
1287

1917 Warszawa, kartka z Warszawy do Szydłowca zwrócona do nadawcy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 2 grosze.

Fi.1a
80 PLN