Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
1248 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
1249 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2II |
| 900 PLN | |
1250 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego (Mi.360 euro), nietypowo jasny środek znaczka za 10 f., bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jednym maleńkim zmatowieniem, imponujący zestaw sygnatur i gwarancji, dwie własnościowe lub firmowe, Rachmanow, Mikstein, Jungjohann BPP. | Fi.1-2III |
| 750 PLN | |
1251 |
1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, pełna oryginalna guma na całej powierzchni z jednym lekkim śladem podlepki, sygnowane, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-2III |
| 400 PLN | |
1252 |
1916 Zawiercie, seria bez nadruku kontrolnego w czworoblokach, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2III |
| 1 500 PLN | |
1253 |
1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym z przerwami w literach J i R w kolorze fioletowym rzadszym z czerwonym odcieniem (Fi.2000.-), Michel kataloguje tylko bardziej popularną szarofioletowa wersję tego nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, pełna oryginalna guma z jedną lekką podlepką, rzadka jako gwarantowana, tu gwarancja Ćwiertnia, Gryżewski. | Fi.1-2II a Mi.1-2II |
| 1 800 PLN | |
1254 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego. | Fi.1III |
| 300 PLN | |
1255 |
1916 Zawiercie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1III |
| 80 PLN | |
1256 |
1916 Zawiercie, znaczek bez nadruku kontrolnego, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.1III |
| 130 PLN | |
1257 |
1916 Zawiercie, dwa znaczki za 10 f. bez nadruku kontrolnego, z ramką w kolorze szarolila o różnych odcieniach: pierwszy w jaśniejszym odcieniu ramki ze środkiem niebieskozielonym; drugi z ramką ciemniejszą i środkiem zielonym z ledwo widocznymi drzewami i krzyżami, bez gumy, oba gwarancja. | Fi.1III |
| 240 PLN | |
1258 |
1916 Zawiercie, czworoblok znaczków za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, bardzo ciekawy bo z błędem na dolnym prawym znaczku "płynąca na pierwszym planie rzeka Warta tworzy w zakolu rozlewisko", dodatkowo na lewym dolnym znaczku "brak krzyża na prawym pagórku", gwarancja Mikstein. | Fi.1III B |
| 1 200 PLN | |
1259 |
1916 Zawiercie, znaczek z nadrukiem kontrolnym na wycinku z listu, gwarancja Jungjohann. | Fi.1Ia |
| 1 000 PLN | |
1260 |
1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor. | |
| 800 PLN | |
1261 |
1916 warszawa, miejscowy list ze znaczkiem doręczeniowym poczty miejskiej na odwrocie. | Fi.10 |
| 40 PLN | |
1262 |
1917 Częstochowa, widokówka datowana 17.VI adresowana do Piotrkowa, rzadki przypadek zwrotu nieopłaconej przesyłki do nadawcy i obciążenia go opłatą doręczeniową 5 fen. - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z 20.VI i dekoracyjny ośmiokątny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen odciśnięty w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | Fi.2m |
| 1 200 PLN | |
1263 |
1917 Częstochowa, list z Częstochowy nadany 12.12.17 na Śląsk, list zwrócony - stempel "unzulässig. / zurück." ("niedopuszczone / zwrot") przez cenzurę ze względu na korespondencje w języku polskim - stempel "Polnisch in Briefen unzulässig" ("Korespondencja w języku polskim niedopuszczalna"), list zwrócony do nadawcy - dwa stemple doręczeniowe poczty miejskiej w Częstochowie; jeden datownik 16.12.17 i jeden z opłatą 10 fen. | Fi.2m |
| 800 PLN | |
1264 |
1917 Częstochowa, list wysłany z Warszawy 15.05.17 do Częstochowy, na rewersie okrągły stempel miejskiego urzędu przesyłkowego w Częstochowie z datą 16.05.1917, pobranie opłaty doręczeniowej potwierdzono na awersie czerwonym stempelkiem z herbem Częstochowy i tekstem „POCZTA MIEJSKA 5 fen”. | Fi.2m |
| 300 PLN SOLD | |
1265 |
1917 Przedbórz, próba znaczka pierwszego wydania w barwie zielonej, znaczek typ 3, plamki, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.1AP1 |
| 240 PLN | |
1266 |
1917 Przedbórz, cięta próba w barwie ceglastej typ 8, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | Fi.1AP1 |
| 300 PLN SOLD | |
1267 |
1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie ceglastej, znaczek typ 6, gwarancja Petriuk. | Fi.1A P1 |
| 300 PLN SOLD | |
1268 |
1917 Przedbórz, próba znaczka I wydania w barwie zielonej, znaczek typ 4, gwarancja Schmutz. | Fi.1A P2 |
| 180 PLN | |
1269 |
1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 5, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.1AP2 |
| 180 PLN SOLD | |
1270 |
1917 Przedbórz, cięta próba w barwie zielonej typ 7, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.1AP2 |
| 200 PLN | |
1271 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.1B Mi.1A |
| 400 PLN | |
1272 |
1917 Przedbórz, próby znaczka pierwszego wydania z dwóch sektorów arkusza drukarskiego rozdzielone miedzypolem, fotoatest. | Fi.1B P1 |
| 11 000 PLN | |
1273 |
1917 Przedbórz, znaczka I wydania typ 6, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.2B |
| 130 PLN SOLD | |
1274 |
1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie oliwkowej typ 4, gwarancja i oznaczenie. | Fi.2BP1 |
| 180 PLN | |
1275 |
1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie jasnobrązowej typ 4, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.2BP2 |
| 170 PLN SOLD | |
1276 |
1917 Przedbórz, ząbkowana próba w barwie jasnobrązowej typ 5, gwarancja Miksten. | Fi.2BP2 |
| 160 PLN SOLD | |
1277 |
1917 Przedbórz I - wydanie, dwie parki znaczków za 2 gr. rozdzielone w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.3000.-), górne znaczki typ pierwszy i piąty, dolne też pierwszy i piąty, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, walor na fragmencie karty wystawowej, na skraju marginesu ślady podlepki, znaczki z pełną oryginalną gumą bez podlepek ani ich śladów, gwarancje i opis typów. | Fi.2B Pw 2B Mi.1-2A |
| 2 400 PLN | |
1278 |
1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.3B |
| 40 PLN | |
1279 |
1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 2, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.3B |
| 50 PLN SOLD | |
1280 |
1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.4B |
| 50 PLN SOLD | |
1281 |
1917 Przedbórz, znaczka II wydania typ 1, ślady podklejenia, gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.4B |
| 40 PLN SOLD | |
1282 |
1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, różne gwarancje. | Fi.7-10B |
| 100 PLN | |
1283 |
1917 Przedbórz, znaczka III wydania typ 1, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.9A |
| 40 PLN | |
1284 |
1917 Przedbórz, seria znaczków III wydania, gwarancja Jendroszek. | Fi.11-4A |
| 200 PLN SOLD | |
1285 |
1917 Siedlce, kartka z Kutna do Siedlec, rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Siedlcach za 3 kop. | Fi.2 |
| 650 PLN | |
1286 |
1917 Siedlce, kartka wysłana 15.05.17 z Warszawy do Siedlec, owalny stemplem opłaty doręczeniowej „POCZTA MIEJSKA / Zapłacić 3 k./ m. Siedlec”. | Fi.2 |
| 1 500 PLN | |
1287 |
1917 Warszawa, kartka z Warszawy do Szydłowca zwrócona do nadawcy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 2 grosze. | Fi.1a |
| 80 PLN | |