The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Current auction Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12084

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, list polecony z Gdańska do Brazylii nadany 23.6.33, stempel okolicznościowy poczty sterowcowej i stempel odbiorczy na odwrocie, piękna frankatura znaczkami polskiej poczty w Gdańsku, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest.

Fi.12b
15 000 PLN
Bid
12085

1933 LZ129 Graff Zeppelin, Chicagofahrt - jubileuszowy 50-ty lot zeppelinowy na trasie; Wystawa Światowa w Chicago - Ameryka Południowa - Europa, list z Warszawy do Brazylii nadany 9.10.33, dwa niemieckie stemple okolicznościowe poczty sterowcowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18b
4 000 PLN
Bid
12086

1933 IV lot do Ameryki Południowej sterowca LZ127 "Graf Zeppelin", list z Niemiec do Brazylii, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.323c
200 PLN
Bid
12087

1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie.


Mi.473-477 
50 PLN
Bid
12088

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list z nalepką Aeroklubu RP przewieziona balonem "Lewgionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGIONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b".

Fi.7a
150 PLN
Bid
12089

1934 list lotniczy z Belgii do warszawy przewieziony pocztą lotniczą na trasie Berlin - Warszawa.

Fi.118e
300 PLN
Bid
12090

1934 Nowy Jork - Warszawa, lot transatlantycki braci Adamowiczów, specjalna koperta z nadrukiem i autografami pilotów, na odwrocie datownik odbiorczy; dodatkowo reprodukcja samolotu "Warsaw", którym dokonano przelotu.

Fi.119a
400 PLN
Bid
12091

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.8 z klubu lotniczego w Malang do wytwórni szybowców w Grunau (Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowy stempel lotniska w Lipsku, na odwrocie okolicznościowy kasownik odbiorczy; niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).


250 PLN
Bid
12092

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.


160 PLN
Bid
12093

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii), był on promowanym przez mistrza szybownictwa – Wolfa Hirtha, który jest nadawcą tego listu; na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.


320 PLN
Bid
12094

1934 CONDOR-ZEPPELIN, list lotniczy sterowcowy z Brazylii do Bielska, list nadany 26.09.34 w Florianopolis, samolotem linii lotniczej Syndicato Condor przewieziony do Recife w Brazylii, skąd na pokładzie sterowca Graff Zeppelin wystartował do lotu przez Atlantyk - stempel "SERVICO AERO TRANSOCEANICO * BRASIL - EUROPAS* / CONDOR ZEPPELIN LUFTHANSA", przesyłka dotarła do Stuttgartu 1.10.34 - mechaniczny stempel odbiorczy na odwrocie "DEUTSCE LUFTPOST / SÜDAMERIKA - EUROPA", skąd wysłano do Bielska, walor o ładnie udokumentowanym obiegu w minimalnie słabszym stanie zachowania.


300 PLN
Bid
12095

1935 III Samochodowy pościg za balonem, kartka przesłana balonem na trasie Mościce - Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Kielc, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania, dodatkowy stempelek "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM".

Fi.8a
70 PLN
Bid
12096

1935 III Samochodowy pościg za balonem, dwa listy przesłane 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Katowic, znaczki skasowane idealnie odciśniętymi stemplami okolicznościowymi w kolorach: czarnym i czerwonym - zaledwie 20 sztuk przesyłek!!! dodatkowe stempelki: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datowniki odbiorcze BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.8a, b
1 000 PLN
Bid
12097

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, list przesłany balonem "Legionowo", który wylądował w Sokołowie Podlaskim, następnie dosłana do adresata w Łodzi, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym zawodów, dodatkowy stempelek "POCZTA BALONOWA / PAR BALLON".

Fi.11a
100 PLN
Bid
12098

1935 nalepka wydania na cele budowy obiektów lotniczych LOPP - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności.

Fi.23
70 PLN
Bid
12099

1935 sześcioblok nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa z Poznania.

Fi.65
60 PLN
Bid
12100

1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


40 PLN
Bid
12101

1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do wytwórni szybowców w Grunau (obecnie Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).


100 PLN
Bid
12102

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


60 PLN
Bid
12103

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, złamany narożnik.


40 PLN
Bid
12104

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

Fi.2
400 PLN
Bid
12105

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, okolicznościowa seria na liście przesłana balonem "Legionowo" na trasie Warszawa - Peliszcze, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "GORDON-BENNETT POCZTA BALONOWA" (wg Myślickiego stopień rzadkości C).

Fi.20d
80 PLN
Bid
12106

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, okolicznościowa seria na liście przesłana balonem "Legionowo" na trasie Warszawa - Peliszcze, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "GORDON-BENNETT POCZTA BALONOWA", wg Myślickiego stopień rzadkości C.

Fi.20d
70 PLN
Bid
12107

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Ateny.

Fi.127a
180 PLN
Bid
12108

1936 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Hajfa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.128a
70 PLN
Bid
12109

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa; list z Warszawy wysłany 27.X., znaczki skasowane stemplem okolicznościowym "I LOT POCZTOWY Z POLSKI DO PALESTYNY" Warszawa 19 Port Lotniczy (Myślicki 36 037 - stopień rzadkości C), dodatkowy okrągły stempel lotniczy z napisami hebrajskimi i znakiem LOT-u używany tylko dnia 27.X na przesyłkach do Palestyny (Myślicki 36 238 - stopień rzadkości C), na odwrocie stemple tranzytowe z Hajfy i Poznania.

Fi.128a
100 PLN
Bid
12110

1936 list lotniczy do Australii, wysłany 30.IX z Łodzi do Melbourne, datowniki tranzytowe: WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z 1 X, Ateny z 8 X i odbiorczy Melbourne 17 OCT; opłacony 3,85 zł, brak możliwości porównania z taryfą bo takowej na rok 1936 Ministerstwo Poczt i Telegrafów nie opublikowało, dopiero w taryfie z 29.07.1937 przywrócono możliwość poczty lotniczej do Australii; co ciekawe taki sam przypadek dotyczył najwcześniejszego listu do Australii, bo na 1931 rok MPiT również nie opublikowało stosownej taryfy, w przedwojennej prasie filatelistycznej określano ten list do Australi jako "największy rarytas polskiej poczty lotniczej", a w katalogu Fischera wyceniono go na 14.000.- zł; to jeden z najrzadszych kierunków wysyłki lotniczej z Polski, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.280, 285, 287, 289
Mi.301, 306, 308, 310
2 000 PLN
Bid
12111

1936 Brazylia, list lotniczy ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau.


100 PLN
Bid
12112

1936 LIGA OBRONY POWIETRZNEJ I PRZECIWGAZOWEJ Sierpecki Obwód Powiatowy w Sierpcu, koperta z nadrukiem firmowym , przesłana miejscowo drogą służbową; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
Bid
12113

1936 list lotniczy z Katowic do Brazylii, na odwrocie stemple tranzytowe i odbiorczy, oberwana klapa koperty.


200 PLN
Bid
12114

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, komplet dwóch listów przesłanych 29.IV pierwszym lotem do Helsinek: z Warszawy i Wilna, list z Warszawy znaczki skasowane datownikiem Warszawa 2 "LOT", dodatkowy czerwony stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2" (Myślicki 37 052), list z Wilna znaczki skasowane fioletowym stemplem okolicznościowym "PIERWSZY LOT 29.IV WARSZAWA HELSINKI WILNO 2" (Myślicki 37 053) oba stemple o stopniu rzadkości - C; na odwrocie kopert datowniki odbiorcze Helsinki 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a-b
400 PLN
Bid
12115

1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna (Fi.350.-), całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata).

Fi.132d
200 PLN
Bid
12116

1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki (Fi.350.-), niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.132d
250 PLN
Bid
12117

1937 lotniczy list polecony z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel fiński "FINLANDE - POLOGNE - PALESTINE / 30/4 1937 Premier tour".

Fi.132d
350 PLN
Bid
12118

1938 list z lotu doświadczalnego mjr. W. Makowskiego na trasie Los Angeles - Warszawa nadany z Buenos Aires do Wilna. Lot od producenta pierwszego polskiego samolotu Lokheed 14 do Polski. Najdłuższy lot polskiego samolotu w okresie międzywojennym. Bardzo rzadkie, znane pojedyncze listy z tego lotu. Koperta zagięta, pomimo tego w bardzo dobrym stanie.

Fi.136b
2 000 PLN
Bid
12119

1938 pierwszy lot Warszawa-Wilno-Kowno, list wysłany 15.VII z Warszawy do Kowna, stempel okolicznościowy lotu "PRZEWIEZIONO PIERWSZYM LOTEM LINIOWYM 15.VII.1938 WARSZAWA - KAUNAS", przesyłka adresowana na poste restante, poczta łotewska naliczyła dopłatę, a ponieważ przesyłki nie podjęto w terminie odesłano ją do nadawcy - stempelek "Retour non reclame"; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia).

Fi.138a
160 PLN
Bid
12120

1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno.

Fi.138a
80 PLN
Bid
12121

1938 pierwszy lot na trasie Warszawa - Kowno.

Fi.138a
80 PLN
Bid
12122

1938 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Kraków - Budapeszt.

Fi.140
180 PLN
Bid
12123

1938 list z wystawy poczty sterowcowej w Konstancji na okolicznościowej kopercie.


50 PLN
Bid