Auction 116. Town postage 1914-1918

47754

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro, Fi.600.-), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
480 PLN
47755

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.360.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
300 PLN
47756

Fi.1-2
250 PLN
47757

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
120 PLN
47758

1916 Sosnowiec, seria na podlepkach, gwarancja Mikstein, Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
47759

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
250 PLN
47760

1916 Sosnowie, seria pierwszego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
280 PLN
47761

Fi.1-2
120 PLN
47762

Fi.1-2
100 PLN
47763

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania w czworoblokach, znaczki za 3 kop. gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
1 000 PLN
47764

1916 Sosnowiec, seria stemplowana I wydania, gwarancja Walocha.

Fi.1-2
120 PLN
47765

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
47766

180 PLN
47767

2 400 PLN
47768

Fi.3-4
1 600 PLN
47769

Fi.3-4
400 PLN
47770

Fi.3-4
180 PLN
47771

Fi.3-4
1 200 PLN
47772

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
180 PLN
47773

1916 Sosnowiec, seria z paskiem, kasowana (Mi.400 euro, Fi.400.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.3-4
320 PLN
47774

1916 Sosnowiec, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
2 000 PLN
47775

1916 Sosnowiec, seria stemplowana II wydania, gwarancja Walocha.

Fi.3-4
300 PLN
47776

1916 Sosnowiec, stemplowany znaczek wydania z nadrukowanym paskiem, gwarancja.

150 PLN
47777

680 PLN
47778

1916 Sosnowiec, trójkątny znaczek trzeciego wydania, gwarancja Walocha.

60 PLN
47779

1916 Sosnowiec, czworoblok parek w układzie tete - beche.

2 000 PLN
47780

Fi.5a
900 PLN
47781

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
47782

Fi.5b
1 100 PLN
47783

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany znaczek za (3 kop.) w kolorze różowoczerwonym (Fi.90.-), bardzo czytelnie unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze fioletowym (Fi.+60.-), gwarancja Petriuk.

Fi.5b, 2III
150 PLN
47784

1916 Sosnowiec, kartka poczty miejskiej.

Fi.Cp.2
220 PLN
47785

1916 Sosnowiec, komplet dwóch całostek poczty miejskiej w bardzo ładnym stanie, gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp1-2
450 PLN
47786

Fi.Cp2
400 PLN
47787

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte - Pocztówka", gwarancja Walocha.

Fi.Cp2
180 PLN
47788

Fi.Cp2
180 PLN
47789

1916 Warszawa, miejscowy list ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.1a
60 PLN
47790

Fi.2, 9, 10
50 PLN
47791

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
80 PLN
47792

Fi.2b
100 PLN
47793

1916 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.2b
60 PLN