57289 |
1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie). | Fi.172 |
| 50 PLN | |
57290 |
1923 kartka z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty. | Fi.176 |
| 400 PLN | |
57291 |
1923 list z Niemiec do Gdańska, brakująca opłata pobrana od adresata znaczkiem opłaty użytym jako znaczek dopłaty. | Fi.177 |
| 400 PLN | |
57292 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z dużym niekatalogowanym błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament". | Fi.180 B Mi.186 |
| 480 PLN | |
57293 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski" (Fi.280.-) i dodatkowo "półksięzyc w cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament". | Fi.181 B1 Mi.187 AF I |
| 560 PLN | |
57294 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z niekatalogowanym błędem nadruku "trójkąt w środku litery u", ślad po jednej podlepce, gwarancja Krawczyk. | Fi.183 B Mi.189 |
| 150 PLN | |
57295 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 2 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden" (Mi.250 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.184 B2 Mi.190 AF I |
| 400 PLN | |
57296 |
1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, kasowany znaczek za 5 G/1 000 000 Mk. z błędem nadruku "otwarte u w Gulden" (Mi.220 euro), gwarancja Krawczyk. | Fi.186 B2 Mi.192 AF I |
| 450 PLN | |
57297 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "podwójna ukośna kreska w K w słowie MARK", fotoatest Bock. | Fi.186B1 |
| 750 PLN | |
57298 |
1923 seria znaczków dopłaty, seria L. | Fi.D15-25 |
| 110 PLN | |
57299 |
1923 znaczek dopłaty. | Fi.D21S |
| 10 PLN | |
57300 |
1923 znaczek dopłaty. | Fi.D25S |
| 10 PLN | |
57301 |
1923 znaczek dopłaty z abklaczem. | Fi.D27 |
| 15 PLN | |
57302 |
1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Fi.340.-). | Fi.D30-39 Mi.P30-39 |
| 280 PLN | |
57303 |
1923-27 znaczki dopłaty, wydanie w nowej walucie, kasowany znaczek za 50 Pf. z błędem "przerwana opaska pod koroną i cieńsze połączenie lewego ramienia górnego krzyża" (Fi.380.-), pełna oryginalna guma z cieniem śladu po podlepce, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D36 B5 Mi.35 PFVII |
| 350 PLN | |
57304 |
1923 list urzędowy z magistratu w Gdańsku do Niemiec. | Fi.U24, U26 |
| 400 PLN | |
57305 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym. | Fi.U38 |
| 30 PLN | |
57306 |
1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-). | Fi.187-95, 187-88R Mi.193-201, 193-94D |
| 90 PLN | |
57307 |
| 20 PLN | |
57308 |
1924 kartka z Gdańska do Niemiec. | Fi.190 |
| 120 PLN | |
57309 |
1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; datownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.192 Mi.198 |
| 50 PLN | |
57310 |
1924 wydanie lotnicze, seria stemplowana. | Fi.196-200 |
| 140 PLN | |
57311 |
| 400 PLN | |
57312 |
1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I), czysta seria z pełną oryginalną gumą (Fi.2200.-) w ładnym stanie. | Fi.201-05 Mi.207-11 |
| 2 000 PLN | |
57313 |
1924/1925 wydanie obiegowe z widokami Gdańska i okolic, serie dwóch wydań. | Fi.201-5, 206-7 |
| 2 500 PLN SOLD | |
57314 |
1924 Herb Gdańska w owalu, kasowany znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "szeryf lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi, przerwy w linii owalu, uszkodzone litery Da w Danzig" (Fi.90.-), zwraca uwagę znaczne uszkodzenie owalu tarczy z lewej strony i liter Fr w Freie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.208 B1 Mi.214I |
| 250 PLN | |
57315 |
1924 Wydanie przedrukowe - Dienstmarke, najrzadszy w serii kasowany znaczek za 35 Pf. w kolorze ultramarynowym (Fi.240.-), gwarancja Schmutz, dodatkowo wszystkie pozostałe znaczki w serii oprócz jednego (Fi.395.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz. | Fi.U41-50 Mi.D41-50 |
| 500 PLN | |
57316 |
1924 wydanie przedrukowe, podstawowa seria znaczków urzędowych w ładnym stanie. | Fi.U41-51 |
| 2 400 PLN | |
57317 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym. | Fi.206a |
| 80 PLN | |
57318 |
1925 znaczek unieważniony stemplem korkowym, gwarancja Ochsner. | Fi.207 |
| 80 PLN | |
57319 |
1925 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany -4.12.31 z Sopotu do Gdańska, znaczek unieważniony datownikiem ZOPPOT (FREIE STADT DANZIG) z wyróżnikiem "e" nad mostkiem (Wolff Zo 24.0); dobry stan zachowania. | Fi.208w Mi.214 |
| 50 PLN | |
57320 |
1925 AMBULANS Z4920 relacji GDAŃSK - SOPOT, wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 10 Pf, jasnozielona, karton szorstki, piaskowy, pionowa kreska pod tk w Postkarte; przesłana 26.4 ambulansem do Sommerfeld. | Fi.Cp25abx |
| 150 PLN | |
57321 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania (karta bez błędów Fi.160.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer (zastosowano Cp28 dla dwóch rożnych kart). | Fi.Cp28 |
| 160 PLN | |
57322 |
1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.300.-) - UWAGA: w najnowszym wydaniu katalogu podano błędny numer. | Fi.Cp30 |
| 180 PLN | |
57323 |
| 160 PLN | |
57324 |
1926 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 19.11 z Manheim do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.391, 393 |
| 30 PLN | |
57325 |
1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, datownik okolicznościowy na karcie pocztowej odciśnięty 2.8; dobry stan zachowania (karta z prawej strony nieznacznie ściemniała). | Fi.Cp33I |
| 150 PLN | |
57326 |
1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości (Fi.10450.-); jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp39-40A Mi.P39-40I |
| 10 000 PLN | |
57327 |
1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp42 |
| 60 PLN | |
57328 |
1928 miejscowy list urzędowy wysłany 31.7 z Sądu Okręgowego, datownik nadawczy DANZIG z wyróżnikiem "*5h" (Wolff D5 54.A), okrągła pieczęć nadawcy "LANDGERICHT DANZIG", i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ Landgericht Danzig", na odwrocie datownik wpływu przesyłki 31.Juli 1928; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |