Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
51322 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) kasowana na wycinkach; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.14-39 |
| 250 PLN | |
51323 |
1940 II wydanie przedrukowe, kompletna seria z odmianami (28 sztuk) czysta (Fi.748.-); bardzo dobry stan zachowania (znaczek za 30/30 gr ciekawie utleniony). | Fi.14-39 |
| 600 PLN | |
51324 |
1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | Fi.14-39 |
| 700 PLN | |
51325 |
1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana. | Fi.14-39 |
| 200 PLN | |
51326 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 24/25 gr., znaczek podstawowy w odmianie I, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.14I |
| 1 600 PLN | |
51327 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk na znaczku polskim za 25 gr. z tłem kreskowanym. | Fi.14I |
| 400 PLN | |
51328 |
1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Fi.500.-), bardzo ładny stan, gwarancja oznaczenie Walocha. | Fi.14I |
| 450 PLN | |
51329 |
1940 list polecony z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stemple odbiorcze. | Fi.15, 49 |
| 200 PLN | |
51330 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", gwarancja i opis. | Fi.17 B5 |
| 120 PLN | |
51331 |
1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dębica - Sandomierz Zug nr 564, stempel pośrednictwa pocztowego w Dąbiu koło Dębicy. | Fi.17, 21 |
| 130 PLN SOLD | |
51332 |
1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R". | Fi.17B2 |
| 150 PLN | |
51333 |
1940 wydanie przedrukowe, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone pióro", dolny lewy znaczek z błędem "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", rozdarcia perforacji. | Fi.17B4, B5 |
| 220 PLN | |
51334 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr kompletny arkusz z błędami katalogowanymi: na poz.51 "haczyk przy lewym skrzydle"; na poz.69 "przecinek nad a w General"; poz.73 "kropka przy prawej 4"; poz.85 "prawa 4 zakończona szpicem"; poz.91 "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4"; poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" wieloma błędami niekatalogowanymi; doskonały materiał badawczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania - arkusz poziomo zgięty i nieco przesuszony - znaczki w stanie bardzo dobrym (Fi. same błędy 1900.-); na życzenie gwarancja. | Fi.18 B1-B6 Mi.18 |
| 2 000 PLN | |
51335 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr. z błędem na poz.95 "wyrostek na belce 4" na wycinku, bardzo wysoka wycena (Mi.150 euro), gwarancja. | Fi.18 B5 Mi.18I |
| 180 PLN | |
51336 |
1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Rykach przez urząd zwierzchni w Dęblinie do Niemiec, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 21, 30, 31 |
| 135 PLN SOLD | |
51337 |
1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Kurowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Gdańska, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 23, 39 |
| 100 PLN SOLD | |
51338 |
1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Iłży przez urząd zwierzchni w Starachowicach do Bydgoszczy, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 32 |
| 100 PLN SOLD | |
51339 |
1940 PRZESYŁKA ZWRÓCONA DO NADAWCY DLA UZUPEŁNIENIA OPŁATY, list z oddziału warszawskiego Rady Głównej Opiekuńczej do oddziału krakowskiego, z niejasnych przyczyn, ofrankowany znaczkiem za 4/2 gr II wydania przedrukowego skasowanym 23 IX stemplem wirnikowym WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb", prawdopodobnie wtedy na poczcie zorientowano się, że list jest niedostatecznie opłacony, w myśl przedwojennej ordynacji pocztowej, najpewniej nadal obowiązującej w tym zakresie: "Nieopłacone lub niedostatecznie opłacone listy i pojedyńcze kartki pocztowe mają nadawcze urzędy pocztowe zwracać, o ile możności nadawcom dla uzupełnienia opłaty. Gdyby zwrot był niemożliwy w braku podania adresu nadawcy, lub gdyby zwrot połączony był ze znacznem opóźnieniem w wysyłce, wreszcie, gdyby nadawca wyraźnie zastrzegł się przeciw zwrotowi oraz w razie stwierdzenia brakującej opłaty przez urząd pośredniczący, należy przesyłki takie wysyłać dalej po zaznaczeniu na nich, w sposób przepisany, wysokości dopłaty pobrać się mającej od odbiorcy przesyłki." list cofnięto do nadawcy celem uzupełnienia opłaty, doklejono znaczek za 20 gr z serii widoki zabytkowych budowli (I) - pod całą powierzchnią znaczka widoczne są linie kasującego wirnika; obydwa znaczki skasowano tego samego dnia ręcznym datownikiem; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania, (brak dolnej klapy). | Fi.18, 44 |
| 400 PLN | |
51340 |
1940 wydanie przedrukowe, dolny prawy znaczek z błędem "przecinek nad a w słowie General". | Fi.18B2 |
| 320 PLN | |
51341 |
1940 wydanie przedrukowe, dolny lewy znaczek z błędem "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4", znaczek z błędem małe podklejenie papieru. | Fi.18B4 |
| 250 PLN | |
51342 |
1940 wydanie przedrukowe, prawy środkowy znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem". | Fi.18B4 |
| 320 PLN | |
51343 |
1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "wyrostek na poziomej belce prawej cyfry 4", niewielkie ślady przywarcia na gumie. | Fi.18B6 |
| 280 PLN | |
51344 |
1940 kartka nadana z agencji pocztowej w Wodyniach przez urząd zwierzchni w Siedlcach, stempel agencji. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
51345 |
1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dębica - Sandomierz Zug nr 564, stempel pośrednictwa pocztowego w Dąbiu koło Dębicy. | Fi.19 |
| 150 PLN | |
51346 |
1940 list z Rzemienia do Nowego Sącza, prowizoryczny kasownik Rzemienia. | Fi.19, 33 |
| 100 PLN SOLD | |
51347 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wcięcie w środkowej części prawej cyfry 8". | Fi.20B |
| 150 PLN SOLD | |
51348 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 8 z wyrostkiem z prawej strony". | Fi.20B |
| 150 PLN SOLD | |
51349 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8". | Fi.20B2 |
| 240 PLN | |
51350 |
1940 list polecony z Warszawy do okupowanego przez Sowietów Lwowa, stemple cenzury i na odwrocie radziecki stempel odbiorczy. | Fi.21, 24I |
| 60 PLN | |
51351 |
1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza (Fi.100.-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, ciekawie mieniące się naturalne utlenienie znaczka. | Fi.23 |
| 40 PLN | |
51352 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | Fi.30, 2 |
| 35 PLN | |
51353 |
1940 specjalne wydanie okolicznościowe Deutsche Post Osten, przygotowane z okazji zawodów narciarskich rozegranych w Zakopanem. | Fi.30; 2 |
| 40 PLN | |
51354 |
1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 12/15 gr i 50/50 gr skasowane 29.9.1943 grzecznościowo (już po wycofaniu z obiegu) na kopercie listu ekspresowego z Sochaczewa do Krakowa. | Fi.33I, 38 |
| 50 PLN | |
51355 |
1940 wydanie przedrukowe, górny znaczek z błędem "uszkodzona lewa cyfra 1". | Fi.34B1 |
| 150 PLN SOLD | |
51356 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.80.-). | Fi.40-51 |
| 70 PLN | |
51357 |
1940 widoki zabytkowych miast (I), seria czysta z gapami na marginesach pod którymi doklejono podlepki, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.40-51 Pw1 |
| 190 PLN SOLD | |
51358 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), 20gr + 30gr +60gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list polecony wysłany 5.XII z Siedlec do Zdołbunowa, na froncie nalepka polecenia i stempelek (numerator) dla zagranicznych przesyłek poleconych, na odwrocie zalepka i okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu, a także datownik odbiorczy z 15.XII; list opłacony zgodnie z taryfą; słabszy stan zachowania (koperta poziomo zgięta). | Fi.44, 46, 49 |
| 150 PLN | |
51359 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, paczkowy adres pomocniczy wysłany 30.VII.1941 z Warszawy do Kielc. | Fi.46, 50 |
| 50 PLN | |
51360 |
1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Kołbieli przez urząd zwierzchni w Warszawie 1 do Warszawy, stempel pośrednictwa. | Fi.48 |
| 80 PLN SOLD | |
51361 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasowniki okolicznościowe pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Lublina i Warszawy. | Fi.52 |
| 25 PLN | |